www.svethardware.cz
>
>
>

Salvádor prosadil Bitcoin jako oficiální měnu, těžit ho chce díky sopkám

Salvádor prosadil Bitcoin jako oficiální měnu, těžit ho chce díky sopkám
, , aktualita
Před pár dny jsme vás informovali, že by salvádorský prezident chtěl zavést kryptoměnu Bitcoin jako oficiální měnu vedle dolaru. Nyní se tak skutečně stalo, návrh byl přijat značnou většinou.
K oblíbeným
reklama
Je to jen pár dní, co jsme se dozvěděli, že by se Salvádor chtěl stát první zemí na světě, která by přijala kryptoměnu Bitcoin jako své oficiální platidlo. Prezident Nayib Bukele nyní může slavit, zemi dovedl k tomuto prvenství, a to s poměrně výrazným rozdílem při hlasování. Pro návrh totiž hlasovalo 62 z 84 poslanců.
 
Nayib Bukele
salvadorský prezident Nayib Bukele, autor: AndreX, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Com
 
Zákon přináší i několik logických konsekvencí. Protože půjde o oficiální měnu, prodej Bitcoinu nebude předmětem daní z příjmů v případech, kdy jimi nejsou ani normální měny (pouhé zvýšení hodnoty Bitcoinu není bráno jako kapitálový zisk). Jak se ale Salvadořané poperou s vysokou volatilitou kryptoměny, to ukáže až čas.
 
Na budování infrastruktury pro platby Bitcoinem bude Salvádor spolupracovat se společností Strike. Spolupracovat chce ale i s firmou LaGeo, neboť by chtěl využít zdejší sopky pro získávání geotermální energie pro těžbu této kryptoměny.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips
Vůbec poprvé se na trhu objeví monitory „Designed for Xbox“. Prozatím se jedná o tři modely Philips, Asus a Acer, které jsou vybaveny HDMI 2.1 s podporou 4K120 nebo úhlopříčkou 28 až 55 palců. 
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá? AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá?
Už včera jsme uvedli odkaz na nové ovladače Radeon Adrenalin, které nabízí technologii FidelityFX Super Resolution. Nyní tu máme podrobnosti z prezentace samotného AMD, kde se dozvíme více o výkonu či použitých rozlišeních.
Dnes, aktualita, Jan Vítek