Parrot uvedl malý skládací dron Anafi se 4K HDR

Parrot uvedl malý skládací dron Anafi se 4K HDR
, , aktualita
Francouzská společnost Parrot si připravila nový dron s názvem Anafi. Ten se vyznačuje skládací, pouze 320 gramů vážící konstrukcí a možností natáčet 4K HDR video. Také je o něco levnější než konkurenční DJI.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Parrot už známe dron Bebop. Nyní tato francouzská firma představuje novinku v podobě malého skládacího dronu Anafi. Novinka je vybavena o 180° otočnou kamerkou (o 90° nahoru a o totéž dolů) včetně 3osé stabilizace. K dispozici je také digitální zoom bez ztráty kvality, v případě Full HD až 2,8násobný, u 4K pak jen 1,4násobný. Dron totiž využívá 21MPx snímač, takže má spoustu místa k nastavování správného výřezu.
 
Parrot Anafi
 
Přesněji jde o maličký 1/2,4" CMOS čip od Sony, který využívá objektiv se světelnost F2,4. U fotografií tak nabídne rozsah 23 až 69 mm, u videa pak 26-78 mm. To znamená, že u fotografií už dochází ke ztrátě kvality při zoomování (u videa pak podle zvoleného rozlišení a zoomu). Úhel záběru je 84° ve 21MPx rozlišení. S rektilineární korekcí a rozlišením 16 megapixelů je úhel záběru 75,5°. Závěrka podporuje 1/10000 sekundy až 1 sekundu, citlivosti jsou pak od ISO 100 do ISO 3200.
 
Zajímavostí je nativní podpora dolly zoom (vertigo) efektu, kterým se proslavil Alfred Hitchcock ve svých hororech. Kamerka umí pořizovat RAW snímky (Adobe DNG formát). Videa je pak možné natáčet maximálně až ve Cinema 4K rozlišení (4096×2160 pixelů při 24 fps) s poměrem stran 17:9 s datovým tokem 100 Mbps. UHD 4K (3840×2160 pixelů) už umí i při 30p, Full HD (1920×1080 pixelů) pak do 60p. Podporováno je i slow-motion a hyper-lapse.
 
Složený Parrot Anafi
 
Složení dronu je možné provést za 3 sekundy. Využívá USB-C portu, takže baterii je možné nabít i pomocí powerbanky. Podporováno je o 60 % rychlejší nabíjení než v případě standardního 5W nabíjení. Li-Po baterie s napětím 7,6 V a kapacitou 2700 mAh vydrží na 25 minut letu. Maximální rychlost letu dosahuje 31 mph (50 km/h), ve sportovním režimu lze dosáhnout maximálně 53 km/h. Komunikace probíhá pomocí 2,4GHz i 5GHz pásma až na vzdálenost 2,5 míle (4 kilometry). Podporuje geofencing, automatické vrácení se zpět v případě ztráty signálu i funkci Find My Drone, kdy lze dronu nastavit, aby pípal a byl snáze k nalezení.
 
Ve složeném stavu má míry 24,4×6,6×6,4 cm a váží 320 gramů. V balení najdete vedle dronu  a ovladače také 8 lopatek, pouzdro, USB-A/USB-C kabel, baterii, imbusový klíč a 16GB microSD kartu. Cena dronu byla stanovena na $699,99.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů