www.svethardware.cz
>
>
>

Pat Gelsinger se stal výkonným ředitelem Intelu

Pat Gelsinger se stal výkonným ředitelem Intelu
, , aktualita
Právě dnes se Patrick Gelsinger stal novým výkonným ředitelem Intelu, když v této funkci nahradil Roberta Swana. Do firmy se tak vrátil jeden z inženýrských veteránů a my můžeme být zvědaví na jeho první kroky.
K oblíbeným
reklama
Pat Gelsinger se tak dnes stal v pořadí osmým výkonným ředitelem Intelu, přičemž kariéra jeho předchůdce Boba Swana by se dala označit za krátkou a ne moc úspěšnou, i když Swan převzal Intel v době, kdy už byl po uši v problémech. Nyní uvidíme, jak bude probíhat návrat inženýra do nejvyššího vedení firmy. 
 
 
Gelsinger se tak ve skutečnosti do Intelu vrací, neboť ve firmě začal pracovat hned po studiích na střední škole ve svých 18 letech jako technik na výstupní kontrole kvality a vydržel v ní dlouhých 30 let. Nyní přichází dle svých slov na vysněnou pozici, kterou měl už dříve na dosah, ale nakonec naopak z Intelu odešel. Ještě před tím se ale stihl stát vůbec prvním CTO (Chief Technology Officer) Intelu.
 
Ve svém prvním projevu coby CEO Intelu nám Gelsinger pověděl zatím jen o svém nadšení a o tom, jak důležitý je Intel pro celý svět technologií a jaká je to pokladnice technologických talentů. Nakonec slíbil, že nejlepší dny Intelu jsou teprve před ním. 
 
 
Se svými zaměstnanci se také stihl rozloučit Bob Swan, který zaslal otevřený dopis adresovaný všem 110 tisícům pracovníků. Uvedl, že zanechává Intel v silnější strategické a finanční pozici, aby ten mohl lépe překonat nejbližší výzvy, které jistě přijdou a nebudou snadné. 
 
Nový šéf Intelu už také dříve stačil slíbit návrat starých dnů velkého Intelu. Je zřejmé, že (řečeno s jistou nadsázkou) chce jednak ukázat firmě AMD, kde je její místo a pak hodlá i potrestat firmu Apple za její rozhodnutí jít si svou vlastní cestou. A tento trest má přijít v podobě lepších procesorů, než ona sama dokáže vyrobit. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře