Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC verzi Red Dead Redemption chystali fanoušci, zastavila je Take-Two

11.9.2019, Jan Vítek, aktualita
PC verzi Red Dead Redemption chystali fanoušci, zastavila je Take-Two
Pokud herní fanoušci opravdu něco chtějí a je to jen trochu možné, jsou schopni si to zajistit sami, což je téma, o kterém by mohla vyprávět především Bethesda. Nicméně nyní tu máme téma Red Dead Redemption od Rockstar Games.
My dnes řešíme, zda, nebo nyní už možná spíše kdy se objeví PC verze Red Dead Redemption 2. O jejím vývoji se už namnožilo dost důkazů na to, abychom se mohli opravdu těšit, že se v dohledné době i na PC vydáme prozkoumat divoký západ pod taktovkou Rockstar Games a Take-Two Interactive. Ovšem právě vydavatel Take-Two má stát za tím, že se neobjevila PC verze staršího titulu Red Dead Redemption a ani se není čemu divit, i když existují otázky kolem toho, jakým způsobem Take-Two nutí lidi přestat pracovat na svých projektech.
 
Nyní šlo o snahu fanoušků, kteří rozjeli Red Dead Redemption: Damned Enhancement Project, kterým by mohli zasahovat do vlastnických práv vydavatele a samotných autorů. 
 
 
Například Bethesda svým způsobem tyje z nadšení fanoušků série The Elder Scrolls, kteří už značně pokročili i ve vývoji titulu Skywind, čili předělávce Morrowindu v enginu Skyrimu. To přitom zdaleka není jediný zajímavý projekt z dané série a to už vůbec nepočítáme početné modifikace, i když ty právně stojí někde jinde. Hry od Bethesdy se díky tomu těší opravdu značné dlouhověkosti. Ovšem ne každý autor musí být z takových projektů nadšen, zvláště když jde o takové, které by nějaký titul zpřístupnily na zcela jiné platformě, z čehož by samotní autoři nemuseli vidět ani cent, ale to je otázka.
 
Red Dead Redemption: Damned Enhancement Project měl také využít možností moderních PC a nabídnout i lepší grafiku, než jakou hráči viděli na konzolích. Samotná hra by pak běžela na PC prostřednictvím emulátoru, ale to už asi nedopadne, protože se do věci vložili právní zástupci firmy Take-Two. 
 
Zrovna Take-Two Interactive je známá tím, že si na svá práva opravdu nenechá sáhnout a že využívá i soukromé vyšetřovatele k tomu, aby vyhledali klíčové lidi z fanouškovských projektů a donutili je přestat. Přesně to se stalo jistému DamnedDev, který už ohlásil konec svého projektu. 
 
DamnedDev na svých stránkách ohlásil, že brzy zveřejní video, v němž podrobněji vysvětlí, jak se věci mají. Nicméně ve svém vyjádření pro PC Gamer už potvrdil, že projekt byl zastaven na nátlak zástupců firmy Take-Two, i když by se dalo argumentovat, že jde pouze o modifikaci, která neporušuje EULA. DamnedDev se tak bude ještě snažit změnit názor vydavatele a také se bude snažit operovat s tím, že jeho zástupci měli použít snad až nezákonné postupy, které zahrnovaly zjišťování jeho reálného jména a osobních informací, kontaktování členů rodiny a přístup k osobní e-mailové korespondenci. Podobný přístup měli zástupci Take-Two využít i proti jistému SupMatto v případě hry Borderlands 3, jak uvádí server KitGuru