www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

PCWorld: Kaby Lake-G nemá opravdovou Vegu

PCWorld: Kaby Lake-G nemá opravdovou Vegu
, , aktualita
Firmy Intel s AMD na přelomu tohoto a loňského roku překvapily vytvořením procesorů Kaby Lake-G, které kombinují Core s grafikou Radeon. Intel přitom mluví o Radeonech RX Vega M GH a GL, ale jsou to skutečně pravé Vegy?
reklama
Nové procesory Kaby Lake-G s dosud bezpečně nejvýkonnější integrovanou grafikou, jakou PC kdy poznala, se už uplatnily třeba v počítačích Intel Hades Canyon. Ve všech materiálech se uvádí, že jde o procesory Core 7. generace spojené s využitím rozhraní PCIe se samostatným grafickým čipem Vega (GCN 5.gen) vybaveným až 24 CU, což je v případě RX Vega M GH celkem 1536 Stream procesorů. Grafický čip je zase pomocí velice nadějného rozhraní EMIB propojen se 4 GB paměti HBM2 v jednom pouzdře. To vše už dobře víme. 
 
 
Nedávno se lidé z PCWorld blíže podívali na jeden z Kaby Lake-G a zjistili, že jejich GPU Vega má možná spíše blíže ke GPU Polaris. Některé nástroje Sys-Info totiž dané GPU identifikují právě jako Polaris a to samé si myslí aplikace AIDA64, ačkoliv ta už dokáže APU Ryzen 3 2220G odhalit správně jako vybavené GPU generace Vega. Stejně tak byly správně identifikovány čipy na kartách Radeon RX 580 (Polaris) a Radeon RX Vega 56. 

 
Vedle toho byly prozkoumány podporované technologie Microsoft DirectX a ukázalo se, že Kaby Lake-G postrádají podporu DirectX 12.1, kterou má právě Vega (Direct3D 12.0 - feature level 12_1). 
 
Pak si věc převzal server Tom's Hardware, který vyzkoušel, zda na Kaby Lake-G rozchodí technologii Rapid Packed Math z Next-Generation Compute Engine (NCU) v GPU Vega. Ukázalo se, že ta zde nefunguje. Rapid Packed Math slouží k rychlejšímu provádění výpočtů spojených se simulací fyzických interakcí objektů a využita už je ve hrách Far Cry 5 a Wolfenstein 2: The New Colossus. 
 
Ve výsledku by na Kaby Lake-G neměly být ani GPU Polaris, jako spíše osekané Vegy. Na to ukazuje už jen fakt, daná GPU využívají paměti HBM2 a ne GDDR5, což je z praktického hlediska jasný znak Vegy, i když GPU Polaris mají teoreticky také možnost využít HBM2.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blížící se aktualizace Windows 10 ponese označení April Update Blížící se aktualizace Windows 10 ponese označení April Update
Další velká aktualizace operačního systému Windows 10, kterou bychom mohli dle pořadí označit za Redstone 4, neponese oficiální označení Windows 10 Spring Creators Update, ale prostě jen April Update. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Druhá generace Ryzen pod pokličkou: co najdeme pod heatspreaderem? Druhá generace Ryzen pod pokličkou: co najdeme pod heatspreaderem?
Overclocker s přezdívkou der8auer se nedávno podepsal na rekordním přetaktování procesoru Ryzen 7 2700X, který dokázal s kolegou dostat těsně nad hranici 6 GHz. Nyní se podíval i na to, co najdeme pod jeho IHS, čili heatspreaderem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Je na čase změnit jednotky používané v astronomii? Je na čase změnit jednotky používané v astronomii?
Fyzik Keith Atkin z Univerzity v Sheffieldu přišel s nápadem, že by už možná bylo vhodné nahradit jednotky jako AU, parsek, světelný rok a další jinými, které vychází ze soustavy SI. Používaly by se tak gramy, metry či jiné a z nich odvozené jednotky.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel NUC "Crimson Canyon" přijdou se samostatnými Radeon RX 500 Intel NUC "Crimson Canyon" přijdou se samostatnými Radeon RX 500
Spolupráce Intelu se společností AMD na procesorech Kaby Lake-G je dobře známá, a tak už se ani nemůžeme divit, že uvidíme v chystaných počítačích NUC po boku 10nm procesorů Cannonlake samostatné grafické čipy RX 500. Díky čemu to víme?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kryptoměnový investor a youtuber okraden o miliony USD Kryptoměnový investor a youtuber okraden o miliony USD
Být slavným na poli kryptoměn a dávat informace o svém portfoliu a bohatství se nemusí vyplatit. Své by o tom mohl vyprávět Ian Balina, youtuber a investor. Jeho účty vzbuzovaly hodně pozornosti, a tak se je někdo rozhodl vybílit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář