www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

PCWorld: Kaby Lake-G nemá opravdovou Vegu

PCWorld: Kaby Lake-G nemá opravdovou Vegu
, , aktualita
Firmy Intel s AMD na přelomu tohoto a loňského roku překvapily vytvořením procesorů Kaby Lake-G, které kombinují Core s grafikou Radeon. Intel přitom mluví o Radeonech RX Vega M GH a GL, ale jsou to skutečně pravé Vegy?
reklama
Nové procesory Kaby Lake-G s dosud bezpečně nejvýkonnější integrovanou grafikou, jakou PC kdy poznala, se už uplatnily třeba v počítačích Intel Hades Canyon. Ve všech materiálech se uvádí, že jde o procesory Core 7. generace spojené s využitím rozhraní PCIe se samostatným grafickým čipem Vega (GCN 5.gen) vybaveným až 24 CU, což je v případě RX Vega M GH celkem 1536 Stream procesorů. Grafický čip je zase pomocí velice nadějného rozhraní EMIB propojen se 4 GB paměti HBM2 v jednom pouzdře. To vše už dobře víme. 
 
 
Nedávno se lidé z PCWorld blíže podívali na jeden z Kaby Lake-G a zjistili, že jejich GPU Vega má možná spíše blíže ke GPU Polaris. Některé nástroje Sys-Info totiž dané GPU identifikují právě jako Polaris a to samé si myslí aplikace AIDA64, ačkoliv ta už dokáže APU Ryzen 3 2220G odhalit správně jako vybavené GPU generace Vega. Stejně tak byly správně identifikovány čipy na kartách Radeon RX 580 (Polaris) a Radeon RX Vega 56. 

 
Vedle toho byly prozkoumány podporované technologie Microsoft DirectX a ukázalo se, že Kaby Lake-G postrádají podporu DirectX 12.1, kterou má právě Vega (Direct3D 12.0 - feature level 12_1). 
 
Pak si věc převzal server Tom's Hardware, který vyzkoušel, zda na Kaby Lake-G rozchodí technologii Rapid Packed Math z Next-Generation Compute Engine (NCU) v GPU Vega. Ukázalo se, že ta zde nefunguje. Rapid Packed Math slouží k rychlejšímu provádění výpočtů spojených se simulací fyzických interakcí objektů a využita už je ve hrách Far Cry 5 a Wolfenstein 2: The New Colossus. 
 
Ve výsledku by na Kaby Lake-G neměly být ani GPU Polaris, jako spíše osekané Vegy. Na to ukazuje už jen fakt, daná GPU využívají paměti HBM2 a ne GDDR5, což je z praktického hlediska jasný znak Vegy, i když GPU Polaris mají teoreticky také možnost využít HBM2.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vědci odhalili vzor ve zdánlivém chaosu prvočísel Vědci odhalili vzor ve zdánlivém chaosu prvočísel
Prvočísla byla v matematice viděna spíše jako nepředvídatelná, a stala se tak základem pro řadu kryptografických technik. Nicméně nyní vědci tvrdí, že v nich našli jistý vzor a ten je navíc překvapivě podobný se vzorem rozmístění atomů v některých materiálech.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BShark uvádí dostupnější vodíkový dron Narwhal 2 BShark uvádí dostupnější vodíkový dron Narwhal 2
Potřebujete-li solidní dolet na desítky kilometrů a několikahodinovou výdrž dronu, BShark Narwhal 2 může být tím pravým pro vás. Jeho palivem je vodík a nová generace je navíc výrazně dostupnější než ta předchozí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Migrace hvězd v naší galaxii: kde se rodí a kde končí? Migrace hvězd v naší galaxii: kde se rodí a kde končí?
Vzorek 600 hvězd, které se nyní nacházejí v našem sousedství, odhaluje fakta o migraci v Mléčné dráze. Ta je přitom velice značná a ukazuje se, že hvězdy se rodí daleko od místa svého skonu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte si připravil tři M.2 SSD pro PCIe Gigabyte si připravil tři M.2 SSD pro PCIe
Společnost Gigabyte nepatří zrovna mezi tradiční výrobce SSD a ostatně na tento trh vstoupila teprve letos s prvními SSD pro rozhraní SATA. Nyní ale představuje už tři modely SSD v podobě M.2 kartiček pro PCIe a NVMe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K Měsíci se na BFR firmy SpaceX vydá japonský miliardář K Měsíci se na BFR firmy SpaceX vydá japonský miliardář
Společnost SpaceX dle svého slibu prozradila jméno člověka, který se jako první na raketě BFR vydá k Měsíci. Bude to japonský podnikatel Yusaku Maezawa, který však nebude cestovat sám. Chce pozvat šest umělců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek