www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

PCWorld: Kaby Lake-G nemá opravdovou Vegu

PCWorld: Kaby Lake-G nemá opravdovou Vegu
, , aktualita
Firmy Intel s AMD na přelomu tohoto a loňského roku překvapily vytvořením procesorů Kaby Lake-G, které kombinují Core s grafikou Radeon. Intel přitom mluví o Radeonech RX Vega M GH a GL, ale jsou to skutečně pravé Vegy?
reklama
Nové procesory Kaby Lake-G s dosud bezpečně nejvýkonnější integrovanou grafikou, jakou PC kdy poznala, se už uplatnily třeba v počítačích Intel Hades Canyon. Ve všech materiálech se uvádí, že jde o procesory Core 7. generace spojené s využitím rozhraní PCIe se samostatným grafickým čipem Vega (GCN 5.gen) vybaveným až 24 CU, což je v případě RX Vega M GH celkem 1536 Stream procesorů. Grafický čip je zase pomocí velice nadějného rozhraní EMIB propojen se 4 GB paměti HBM2 v jednom pouzdře. To vše už dobře víme. 
 
 
Nedávno se lidé z PCWorld blíže podívali na jeden z Kaby Lake-G a zjistili, že jejich GPU Vega má možná spíše blíže ke GPU Polaris. Některé nástroje Sys-Info totiž dané GPU identifikují právě jako Polaris a to samé si myslí aplikace AIDA64, ačkoliv ta už dokáže APU Ryzen 3 2220G odhalit správně jako vybavené GPU generace Vega. Stejně tak byly správně identifikovány čipy na kartách Radeon RX 580 (Polaris) a Radeon RX Vega 56. 

 
Vedle toho byly prozkoumány podporované technologie Microsoft DirectX a ukázalo se, že Kaby Lake-G postrádají podporu DirectX 12.1, kterou má právě Vega (Direct3D 12.0 - feature level 12_1). 
 
Pak si věc převzal server Tom's Hardware, který vyzkoušel, zda na Kaby Lake-G rozchodí technologii Rapid Packed Math z Next-Generation Compute Engine (NCU) v GPU Vega. Ukázalo se, že ta zde nefunguje. Rapid Packed Math slouží k rychlejšímu provádění výpočtů spojených se simulací fyzických interakcí objektů a využita už je ve hrách Far Cry 5 a Wolfenstein 2: The New Colossus. 
 
Ve výsledku by na Kaby Lake-G neměly být ani GPU Polaris, jako spíše osekané Vegy. Na to ukazuje už jen fakt, daná GPU využívají paměti HBM2 a ne GDDR5, což je z praktického hlediska jasný znak Vegy, i když GPU Polaris mají teoreticky také možnost využít HBM2.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Viceprezident Mike Rayfield opouští radeonovou divizi, prý ztratil zájem o práci Viceprezident Mike Rayfield opouští radeonovou divizi, prý ztratil zájem o práci
Mike Rayfield, dosavadní senior viceprezident a generální manažer Radeon Technologies Group (RTG) s koncem roku ve firmě AMD i sám skončí. To je jisté, avšak spekuluje se o důvodech, které ukazují na vyhoření.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Virgin Galactic SpaceShipTwo dosáhla vesmíru, nebo snad ne? Virgin Galactic SpaceShipTwo dosáhla vesmíru, nebo snad ne?
Titulky hlásají, že loď SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic se přiblížila k hranici vesmíru a jinde se zase dozvíme, že už v něm byla. Pojďme se tak podívat na to, jak to ve skutečnosti je a co se podařilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu
John Romero chce oslavit 25. narozeniny hry Doom uvedením megawadu Sigil, který bude k dispozici zdarma. Ten rozšíří původní legendární hru z roku 1993, která se stala průkopníkem FPS her, o pátou epizodu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pro Evolution Soccer 2019 si nyní zahrajete zdarma (a legálně) Pro Evolution Soccer 2019 si nyní zahrajete zdarma (a legálně)
Konami vydává free-to-play verzi svého oblíbeného fotbalového simulátoru. PES 2019 Lite si můžete stáhnout zdarma pro PC, PlayStation 4 a Xbox One, budete ovšem muset oželet některé herní módy.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Akcie NVIDIE se drží na polovině maxima a největší investor možná odejde Akcie NVIDIE se drží na polovině maxima a největší investor možná odejde
Asi málokdo předpokládal, že konec druhé vlny těžby na grafických kartách NVIDII tak hluboce zasáhne na finančním trhu. Přesně to se ale stalo. Její akcie zakrátko klesly na polovinu letošního maxima, kde se drží a možná přijde i další rána.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář