www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

PCWorld: Kaby Lake-G nemá opravdovou Vegu

PCWorld: Kaby Lake-G nemá opravdovou Vegu
, , aktualita
Firmy Intel s AMD na přelomu tohoto a loňského roku překvapily vytvořením procesorů Kaby Lake-G, které kombinují Core s grafikou Radeon. Intel přitom mluví o Radeonech RX Vega M GH a GL, ale jsou to skutečně pravé Vegy?
reklama
Nové procesory Kaby Lake-G s dosud bezpečně nejvýkonnější integrovanou grafikou, jakou PC kdy poznala, se už uplatnily třeba v počítačích Intel Hades Canyon. Ve všech materiálech se uvádí, že jde o procesory Core 7. generace spojené s využitím rozhraní PCIe se samostatným grafickým čipem Vega (GCN 5.gen) vybaveným až 24 CU, což je v případě RX Vega M GH celkem 1536 Stream procesorů. Grafický čip je zase pomocí velice nadějného rozhraní EMIB propojen se 4 GB paměti HBM2 v jednom pouzdře. To vše už dobře víme. 
 
 
Nedávno se lidé z PCWorld blíže podívali na jeden z Kaby Lake-G a zjistili, že jejich GPU Vega má možná spíše blíže ke GPU Polaris. Některé nástroje Sys-Info totiž dané GPU identifikují právě jako Polaris a to samé si myslí aplikace AIDA64, ačkoliv ta už dokáže APU Ryzen 3 2220G odhalit správně jako vybavené GPU generace Vega. Stejně tak byly správně identifikovány čipy na kartách Radeon RX 580 (Polaris) a Radeon RX Vega 56. 

 
Vedle toho byly prozkoumány podporované technologie Microsoft DirectX a ukázalo se, že Kaby Lake-G postrádají podporu DirectX 12.1, kterou má právě Vega (Direct3D 12.0 - feature level 12_1). 
 
Pak si věc převzal server Tom's Hardware, který vyzkoušel, zda na Kaby Lake-G rozchodí technologii Rapid Packed Math z Next-Generation Compute Engine (NCU) v GPU Vega. Ukázalo se, že ta zde nefunguje. Rapid Packed Math slouží k rychlejšímu provádění výpočtů spojených se simulací fyzických interakcí objektů a využita už je ve hrách Far Cry 5 a Wolfenstein 2: The New Colossus. 
 
Ve výsledku by na Kaby Lake-G neměly být ani GPU Polaris, jako spíše osekané Vegy. Na to ukazuje už jen fakt, daná GPU využívají paměti HBM2 a ne GDDR5, což je z praktického hlediska jasný znak Vegy, i když GPU Polaris mají teoreticky také možnost využít HBM2.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba vyvinula 96vrstvé paměti BiCS se 4 bity na buňku Toshiba vyvinula 96vrstvé paměti BiCS se 4 bity na buňku
Toshiba si opravdu nedlouho po Samsungu připravila své verze 96vrstvých pamětí s buňkami typu QLC, což efektivně znamená, že kapacita pamětí se zdvojnásobí, pokud bereme jako předchozí generaci 64 vrstev s TLC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube Music získá nové funkce i lepší audio kvalitu YouTube Music získá nové funkce i lepší audio kvalitu
YouTube Music zatím není u nás dostupnou službou, to by se ale mělo v budoucnu změnit. Prozatím tak můžeme sledovat, co nového se zde objevuje. Již brzy bude podporovat lepší audio kvalitu, podporu Android Auto a mnoho dalšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se standardizované rozhraní pro VR headsety - vše přes USB C Chystá se standardizované rozhraní pro VR headsety - vše přes USB C
Ohlášen byl VirtualLink USB-C Alt Mode, který zajistí standardizované připojení headsetů virtuální reality. Nebudeme už muset využívat samostatné kabely pro video, data a napájení, takže vše zvládne jediný. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HP představuje výkonné pracovní stanice Z2 HP představuje výkonné pracovní stanice Z2
HP inovovalo nabídku svých pracovních stanic o nové modely řady Z2. Najdete zde nové modely Z2 Mini, Z2 Small Form Factor, Z2 Tower i EliteDesk 800 WE. Zapracovalo se zejména na vyšším grafickém výkonu i bezpečnosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google pokládá privátní podmořský transatlantický kabel Dunant Google pokládá privátní podmořský transatlantický kabel Dunant
Google potřebuje rychlé spojení mezi Evropou a Amerikou, nechce se však spoléhat na služby jiných společností. Podmořský kabel pod Atlantickým oceánem si tak položí sám. Ponese jméno Dunant po prvním nositeli Nobelovy ceny míru. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala