www.svethardware.cz
>
>
>
>

Phil Spencer: úloha Xboxu se v Microsoftu změnila, nabyla významu

Phil Spencer: úloha Xboxu se v Microsoftu změnila, nabyla významu
, , aktualita
Dle Phila Spencera byla donedávna xboxová divize pro Microsoft ošklivé káčátko, či, jak on říká, hudební skupina z garáže, které nebylo povoleno hrát moc hlasitě. To se však nyní mění, stejně jako se změnila Spencerova pozice. 
K oblíbeným
reklama
V divizi Xboxu patřící Microsoftu nastala před několika měsíci změna. Phil Spencer pracoval na pozici šéfa divize Xbox, ale nyní už jej můžeme titulovat výkonným viceprezidentem pro hry (Executive Vice President of Gaming), takže se sám už nyní pohybuje v nejužším vedení firmy a zodpovídá se přímo šéfovi celého Microsoftu. Už z toho je vidět, že herní konzole a hry obecně nabyly pro Microsoft na významu, což nyní potvrzuje i sám Spencer. 
 
 
Microsoft dostal mezi herní společnosti už dříve sám Bill Gates, který s podporou Steva Ballmera umožnili vznik celého projektu Xbox. Nicméně ten po dlouhou dobu dle Spencera spíše jen přežíval a nebylo mu dovoleno příliš vykukovat, což právě snese přirovnání ke garážové skupině - pokud nebudete hrát moc hlasitě, můžete si zkoušet. 
 
Nyní se ale v Microsoftu Xbox přesunul do mainstreamu a je otázka, co to s touto divizí provede. Spencer si přitom pochvaluje dlouhodobou podporu Gatese i Ballmera, kteří o Xbox vyjadřovali živý zájem. 
 
Phil Spencer nyní říká, že jeho divize dostala velkou příležitost a podporu přímo od vedoucích pracovníků firmy, v níž už tak hraní nemá být okrajové. Nyní se tak zvažují možnosti a posuzují prostředky a zdroje, které Microsoft může použít na expanzi do herního světa. Nečekejme tak zatím nic konkrétního, ale můžeme očekávat, že Microsoft vsadí i na cloudové a streamovací technologie. Jinými slovy, i Microsoft chce vedle Electronic Arts vidět budoucnost ve hraní her, které budou běžet na centrálních serverech a my se k nim dostaneme ve formě streamovaných dat z internetu. 
 
Ostatně před řadou týdnů se objevily spekulace, že Microsoft si v rámci další generace konzolí připraví dva velice odlišné produkty. Jedním bude výkonný nástupce dnešní Xbox One (X) a druhý bude slabý a levný hardware, který bude určen právě pro streamovací služby. 
 
Pak stojí za úvahu, kam to vše spěje. Poslední generace karet NVIDIA přinesla do jejích segmentů zvýšení cen a za cenu jedné RTX 2080 si můžeme pořídit rovnou dvě konzole PS4 Pro či Xbox One X. PC herní hardware je prostě drahý a pokud se herní streamovací technologie osvědčí, je možné, že do několika let se z hraní na PC opět stane okrajová záležitost pro nadšence, pokud jde o "lokálně" renderované hry. Uvidíme také, jak dobře se budou prodávat GeForce RTX. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran
Bylo dopředu jasné, že tržby společnosti AMD budou velice slušné, neboť nyní nejsou aktuální starosti s odbytem, jako spíše lítost nad nedostatečnými výrobními kapacitami. A vedle toho už není třeba čekat na Aldebaran.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře