www.svethardware.cz
>
>
>

Philips 499P9H: 49" širokoúhlá náhrada za dva monitory

Philips 499P9H: 49" širokoúhlá náhrada za dva monitory
, , aktualita
Philips si připravil pod označením Brilliance 499P9H nový 49palcový "superširoký" monitor s prohnutou obrazovkou. Ten byl již k vidění na IFA minulé září, ale až nyní oficiálně přichází na trh vyzbrojený rozlišením 5120 x 1440. 
K oblíbeným
reklama
Jde tak o pracovní plochu rovnající se dvěma 27" monitorům s rozlišením WQHD (2560 x 1440) vedle sebe s tou očividnou výhodou, že mezi nimi nebude žádný předěl. Poměr stran je tak 32:9 a vedle svého velkého displeje se Brilliance 499P9H může chlubit také slušnou výbavou. Do ní patří rozhraní USB-C pro dokování počítačů, funkce pro využití více zdrojů obrazu (Multi-View) nebo také vysunovací webkamera. Monitor 499P9H jsme zmínili už před pár týdny, ale nyní už jsou k dispozici i podrobnosti. 
 
 
Hlavní vybava je však v podobě displeje s technologií VA, prohnutím o poloměru 1800R, antireflexní úpravou a podsvícením pomocí W-LED. Úhlopříčka je přesně 48,8" / 124 cm a dále tu máme odezvu 5 ms GtG, jas až 450 cd/m2 (VESA HDR 400), statický kontrast 3000:1 a úhly pohledu 178 ° v obou směrech. Monitor dokáže pokrýt barevný prostor NTSC ze 103 %, sRGB ze 121 % a Adobe RGB z 91 %. Ze synchronizačních technologií pak podporuje Adaptive Sync, čili i FreeSync a je otázka, zda bude G-Sync Compatible. 
 
 
Adaptive Sync má zde ale jen omezený rozsah, a to na 48 až 70 Hz. Také ale nejde primárně o herní, ale spíše pracovní monitor s integrovaným KVM přepínačem. Můžeme tak využít stejnou klávesnici/myš/monitor pro dvě PC a mezi nimi se ihned přepínat. Připojený notebook pak může být napájen přes USB-C až 65 W, takže pak postačí jej propojit se samotným monitorem pomocí jednoho kabelu a máme připravenu desktopovou stanici. Přes USB totiž mohou proudit veškerá data i energie, přičemž jak ukazuje následující obrázek, Ethernet můžeme zapojit také do samotného monitoru. 
 
 
  • Signál: DisplayPort 1.4 x 1, HDMI 2.0 b x 2, USB-C 3.1 Gen 2 x 1 (upstream, napájení až 65 W)
  • Napájení: 65 W (5 V/3 A; 9 V/3 A; 10 V/3 A;12 V/3 A; 15 V/3 A; 20 V/3,25 A)
  • HDCP: HDCP 2.2 (HDMI/DP/USB-C)
  • USB: USB 3.1 x 1 (upstream), USB 3.1 x 3 (downstream, 1x fast charge B.C 1.2)
  • Audio (In/Out): Headphone out
  • RJ45: Ethernet LAN (10M/100M/1G)
  • 2x 5W reproduktory
  • Zabudovaná vysunovací 2Mpix webkamera (Full HD), kompatibilní s Windows Hello
  • MultiView: PBP (2 zařízení)
S cenou kolem 30 tisíc korun bude tato novinka na trhu již brzy.
 
Zdroj: Philips 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková