www.svethardware.cz
>
>
>

Philips 499P9H: 49" širokoúhlá náhrada za dva monitory

Philips 499P9H: 49" širokoúhlá náhrada za dva monitory
, , aktualita
Philips si připravil pod označením Brilliance 499P9H nový 49palcový "superširoký" monitor s prohnutou obrazovkou. Ten byl již k vidění na IFA minulé září, ale až nyní oficiálně přichází na trh vyzbrojený rozlišením 5120 x 1440. 
K oblíbeným
reklama
Jde tak o pracovní plochu rovnající se dvěma 27" monitorům s rozlišením WQHD (2560 x 1440) vedle sebe s tou očividnou výhodou, že mezi nimi nebude žádný předěl. Poměr stran je tak 32:9 a vedle svého velkého displeje se Brilliance 499P9H může chlubit také slušnou výbavou. Do ní patří rozhraní USB-C pro dokování počítačů, funkce pro využití více zdrojů obrazu (Multi-View) nebo také vysunovací webkamera. Monitor 499P9H jsme zmínili už před pár týdny, ale nyní už jsou k dispozici i podrobnosti. 
 
 
Hlavní vybava je však v podobě displeje s technologií VA, prohnutím o poloměru 1800R, antireflexní úpravou a podsvícením pomocí W-LED. Úhlopříčka je přesně 48,8" / 124 cm a dále tu máme odezvu 5 ms GtG, jas až 450 cd/m2 (VESA HDR 400), statický kontrast 3000:1 a úhly pohledu 178 ° v obou směrech. Monitor dokáže pokrýt barevný prostor NTSC ze 103 %, sRGB ze 121 % a Adobe RGB z 91 %. Ze synchronizačních technologií pak podporuje Adaptive Sync, čili i FreeSync a je otázka, zda bude G-Sync Compatible. 
 
 
Adaptive Sync má zde ale jen omezený rozsah, a to na 48 až 70 Hz. Také ale nejde primárně o herní, ale spíše pracovní monitor s integrovaným KVM přepínačem. Můžeme tak využít stejnou klávesnici/myš/monitor pro dvě PC a mezi nimi se ihned přepínat. Připojený notebook pak může být napájen přes USB-C až 65 W, takže pak postačí jej propojit se samotným monitorem pomocí jednoho kabelu a máme připravenu desktopovou stanici. Přes USB totiž mohou proudit veškerá data i energie, přičemž jak ukazuje následující obrázek, Ethernet můžeme zapojit také do samotného monitoru. 
 
 
  • Signál: DisplayPort 1.4 x 1, HDMI 2.0 b x 2, USB-C 3.1 Gen 2 x 1 (upstream, napájení až 65 W)
  • Napájení: 65 W (5 V/3 A; 9 V/3 A; 10 V/3 A;12 V/3 A; 15 V/3 A; 20 V/3,25 A)
  • HDCP: HDCP 2.2 (HDMI/DP/USB-C)
  • USB: USB 3.1 x 1 (upstream), USB 3.1 x 3 (downstream, 1x fast charge B.C 1.2)
  • Audio (In/Out): Headphone out
  • RJ45: Ethernet LAN (10M/100M/1G)
  • 2x 5W reproduktory
  • Zabudovaná vysunovací 2Mpix webkamera (Full HD), kompatibilní s Windows Hello
  • MultiView: PBP (2 zařízení)
S cenou kolem 30 tisíc korun bude tato novinka na trhu již brzy.
 
Zdroj: Philips 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů
V materiálech EEC (Eurasian Economic Commission) se našly mnohé modely nových karet, a to včetně takových, které ani nečekáme, což ale není neobvyklé. Jde přitom o novinky jak od AMD, tak od NVIDIE. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují
CEO společnost Epic Games Tim Sweeney se rozpovídal o tom, jak funguje strategie obchodu Epic Games Store. Jak dobře víme, ten jde cestou exkluzivit, takže řada titulů je (zatím) pouze v jeho nabídce a to se řeší především.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce oživit Age of Mythology Microsoft chce oživit Age of Mythology
Microsoft si pro nás chystá oživení Age of Mythology, dosud ojedinělého titulu, který svým způsobem patří do série Age of Empires. A jak je z názvu celkem zřejmé, jde o strategii, která těží z mytologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek