www.svethardware.cz
>
>
>
>

PlayStation 5 má být založena na architektuře Zen

PlayStation 5 má být založena na architektuře Zen
, , aktualita
Dle serveru Phoronix bude chystaná konzole PlayStation 5 od Sony založena na procesorové architektuře AMD Zen. Na trh se sice ještě nechystá, ale odpovědný šéf v Sony měl prohlásit, že aktuální PS4 už pomalu končí. 
K oblíbeným
reklama
Server Phoronix tak uvádí, že inženýři a programátoři firmy Sony už pracují s architekturou Zen, kterou chtějí využít pro budoucí verzi konzole PlayStation. Dle Gamespot zase John Kodera, šéf příslušné divize v Sony, prohlásil, že PlayStation 4 vstupuje do závěrečné fáze svého životního cyklu. Sony tak pravděpodobně už pilně pracuje na vývoji nové konzole PlayStation 5 a opět si vybrala, zcela nepřekvapivě, platformu od firmy AMD. 
 
 
Jako v jiných případech je zdrojem informací i profil na LinkedIn, a to konkrétně Simona Pilgrima ze Sony, který prohlásil, že pracoval "nějakém ladění podpory mikroarchitektury AMD Ryzen 'znver1' pro LLVM compiler stack". 
 
Můžeme tak očekávat, že Sony PlayStation 5 bude založena na APU s jádry Ryzen, což by ostatně nebylo vůbec překvapující. AMD je dnes více než kdy jindy schopno tvořit výkonná APU, má k dispozici moderní technologie a chystá se přejít na 7nm výrobní proces. 
 
John Kodera zase měl potvrdit chystající se konec pro aktuální konzole čtvrté generace na setkání Sony Corporate Strategy Meeting, jak uvedl dle Gamespot reportér deníku Wall Street Journal. A jak bylo uvedeno včera, management firmy doufá, že služby s předplatným jako PlayStation Plus budou v budoucnu tvořit stabilní a zásadní příjmy firmy, přičemž prodej hardwaru ustoupí do pozadí. To ale očividně neznamená, že by se Sony chystalo rázně utnout výrobu hardwaru. 
 
Kodura se poté ještě vyjářil k tématu konce konzole PlayStation 4. Svůj výrok se snažil zmírnit se slovy, že nová generace PlayStation je od nás ještě alespoň tři roky daleko, což může být samozřejmě pouze zastírací manévr ve snaze neohrozit prodeje aktuálních verzí. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek56 komentářů