www.svethardware.cz
>
>
>
>

PlayStation 5 má být založena na architektuře Zen

PlayStation 5 má být založena na architektuře Zen
, , aktualita
Dle serveru Phoronix bude chystaná konzole PlayStation 5 od Sony založena na procesorové architektuře AMD Zen. Na trh se sice ještě nechystá, ale odpovědný šéf v Sony měl prohlásit, že aktuální PS4 už pomalu končí. 
K oblíbeným
reklama
Server Phoronix tak uvádí, že inženýři a programátoři firmy Sony už pracují s architekturou Zen, kterou chtějí využít pro budoucí verzi konzole PlayStation. Dle Gamespot zase John Kodera, šéf příslušné divize v Sony, prohlásil, že PlayStation 4 vstupuje do závěrečné fáze svého životního cyklu. Sony tak pravděpodobně už pilně pracuje na vývoji nové konzole PlayStation 5 a opět si vybrala, zcela nepřekvapivě, platformu od firmy AMD. 
 
 
Jako v jiných případech je zdrojem informací i profil na LinkedIn, a to konkrétně Simona Pilgrima ze Sony, který prohlásil, že pracoval "nějakém ladění podpory mikroarchitektury AMD Ryzen 'znver1' pro LLVM compiler stack". 
 
Můžeme tak očekávat, že Sony PlayStation 5 bude založena na APU s jádry Ryzen, což by ostatně nebylo vůbec překvapující. AMD je dnes více než kdy jindy schopno tvořit výkonná APU, má k dispozici moderní technologie a chystá se přejít na 7nm výrobní proces. 
 
John Kodera zase měl potvrdit chystající se konec pro aktuální konzole čtvrté generace na setkání Sony Corporate Strategy Meeting, jak uvedl dle Gamespot reportér deníku Wall Street Journal. A jak bylo uvedeno včera, management firmy doufá, že služby s předplatným jako PlayStation Plus budou v budoucnu tvořit stabilní a zásadní příjmy firmy, přičemž prodej hardwaru ustoupí do pozadí. To ale očividně neznamená, že by se Sony chystalo rázně utnout výrobu hardwaru. 
 
Kodura se poté ještě vyjářil k tématu konce konzole PlayStation 4. Svůj výrok se snažil zmírnit se slovy, že nová generace PlayStation je od nás ještě alespoň tři roky daleko, což může být samozřejmě pouze zastírací manévr ve snaze neohrozit prodeje aktuálních verzí. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala