www.svethardware.cz
>
>
>
>

Podíl procesorů AMD v Asii prudce vzrostl, skok ukazuje i Passmark

Podíl procesorů AMD v Asii prudce vzrostl, skok ukazuje i Passmark
, , aktualita
Na důležitých asijských trzích jsou procesory firmy AMD aktuálně velice oblíbené a leckde i překonaly Intel. Podívat se můžeme také na to, jak po nesmělých krůčcích AMD najednou zaregistrovalo růst i dle údajů Passmarku. 
K oblíbeným
reklama
Procesory AMD Ryzen jsou už dlouho velice oblíbené třeba v německých obchodech, čili koncoví zákazníci kupující si procesory či sestavy sami pro sebe už řadu kvartálů preferují AMD. Nyní se ale můžeme podívat na data s velkých asijských trzích, která vypovídají o tom samém, co údaje z německých obchodů. Máme tu jako první graf od Danawa Research, který tak pochází od firmy patřící pod jednoho z největších prodejců hardwaru v Jižní Koreji. 
 
 
Tato data ukazují, jak prodeje procesorů firmy AMD překonaly Intel krátce poté, co přišly na trh modely Ryzen 3000. Tento graf však zachycuje jen několik dní ze začátku července a je vidět, že v jednotlivých dnech se mohou prodeje velice lišit. Po uvedení nových AMD na trh se z nich nejvíce prodával model Ryzen 7 3700X s více než 10 % podílem ze všech CPU, následoval Ryzen 5 3600 a pak Ryzen 5 2600. 
 
 
Další graf pochází od BCN Ranking, který sbírá data od velkých prodejců v Japonsku. Zde už jde o dlouhodobé srovnání od října po červen a je jasně vidět, jak se AMD postupně přibližovalo k vytouženým 50 procentům a tento mezník překonalo na konci června. Sice jen těsně, ale dosavadní trend je jasný a nové Ryzen 3000 jej mohou pouze posílit, protože jde jednak o dobré procesory a potom přichází v době, kdy na ně Intel nemá odpověď a s největší pravděpodobností ještě alespoň půl roku ji mít nebude. Tím máme na mysli pochopitelně generaci Comet Lake.
 
 
Nakonec tu máme oblíbený PassMark, který odráží to, na jakých sestavách je tento benchmark využíván a dle toho dává dohromady graf zachycující vývoj už od roku 2004. AMD má za sebou skok, jaký ještě nikdy za sledované roky nepředvedlo, pokud tedy nebereme v potaz směr dolů. Dle PassMarku se tak dostalo za krátkou dobu z 23,1 % na 29,3 %, což samozřejmě plně nereflektuje vývoj na trhu, ale o lecčem to vypovídá. I zde je trend od roku 2016 jasný, AMD roste. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala