www.svethardware.cz
>
>
>
>

Podíl procesorů AMD v Asii prudce vzrostl, skok ukazuje i Passmark

Podíl procesorů AMD v Asii prudce vzrostl, skok ukazuje i Passmark
, , aktualita
Na důležitých asijských trzích jsou procesory firmy AMD aktuálně velice oblíbené a leckde i překonaly Intel. Podívat se můžeme také na to, jak po nesmělých krůčcích AMD najednou zaregistrovalo růst i dle údajů Passmarku. 
K oblíbeným
reklama
Procesory AMD Ryzen jsou už dlouho velice oblíbené třeba v německých obchodech, čili koncoví zákazníci kupující si procesory či sestavy sami pro sebe už řadu kvartálů preferují AMD. Nyní se ale můžeme podívat na data s velkých asijských trzích, která vypovídají o tom samém, co údaje z německých obchodů. Máme tu jako první graf od Danawa Research, který tak pochází od firmy patřící pod jednoho z největších prodejců hardwaru v Jižní Koreji. 
 
 
Tato data ukazují, jak prodeje procesorů firmy AMD překonaly Intel krátce poté, co přišly na trh modely Ryzen 3000. Tento graf však zachycuje jen několik dní ze začátku července a je vidět, že v jednotlivých dnech se mohou prodeje velice lišit. Po uvedení nových AMD na trh se z nich nejvíce prodával model Ryzen 7 3700X s více než 10 % podílem ze všech CPU, následoval Ryzen 5 3600 a pak Ryzen 5 2600. 
 
 
Další graf pochází od BCN Ranking, který sbírá data od velkých prodejců v Japonsku. Zde už jde o dlouhodobé srovnání od října po červen a je jasně vidět, jak se AMD postupně přibližovalo k vytouženým 50 procentům a tento mezník překonalo na konci června. Sice jen těsně, ale dosavadní trend je jasný a nové Ryzen 3000 jej mohou pouze posílit, protože jde jednak o dobré procesory a potom přichází v době, kdy na ně Intel nemá odpověď a s největší pravděpodobností ještě alespoň půl roku ji mít nebude. Tím máme na mysli pochopitelně generaci Comet Lake.
 
 
Nakonec tu máme oblíbený PassMark, který odráží to, na jakých sestavách je tento benchmark využíván a dle toho dává dohromady graf zachycující vývoj už od roku 2004. AMD má za sebou skok, jaký ještě nikdy za sledované roky nepředvedlo, pokud tedy nebereme v potaz směr dolů. Dle PassMarku se tak dostalo za krátkou dobu z 23,1 % na 29,3 %, což samozřejmě plně nereflektuje vývoj na trhu, ale o lecčem to vypovídá. I zde je trend od roku 2016 jasný, AMD roste. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
Apple před týdnem rozhněval velkou spoustu lidí, když začal vyžadovat případné výměny akumulátorů jen v autorizovaných servisech, naštěstí telefony jsou i bez toho nadále funkční. Nyní svůj krok a postoj vysvětluje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů