www.svethardware.cz
>
>
>
>

Pohled na rozlousknutý Core i9-9900K potvrzuje, Intel opět použije pájku

Pohled na rozlousknutý Core i9-9900K potvrzuje, Intel opět použije pájku
, , aktualita
Očekávali jsme, že Intel v případě nových procesorů Core i9 a snad i jiných z generace Whiskey Lake použije namísto teplovodivé pasty pod heatspreaderem pájku. To nám už potvrdila jedna fotografie. 
K oblíbeným
reklama
Vrací se nám tak něco, co bylo v éře procesorů Sandy Bridge běžné. Intely, a to přinejmenším ty nejvýkonnější osmijádrové modely pro LGA 1151, budou mít opět kvalitní teplovodivé spojení se svým heatspreaderem, takže lze očekávat, že tzv. delidding nebude mít už smysl. A ostatně je to dobře, protože sundat připájený heatspreader je mnohem obtížnější a nebezpečnější než sundat pouze přilepený heatspreader s teplovodivou pastou. 
 
 
Z fotografie můžeme jasně vidět použitou pájku, která na spodní straně heatspreaderu drží díky pozlacené vrstvě, takže půjde nejspíše o to samé, co použivá i AMD, čili indiová pájka. 
 
Intel to však nejspíše nedělá kvůli tomu, aby nás potěšil, ale z nutnosti. Lze očekávat, že osmijádrové procesory s taktem až 5 GHz budou horké, a tak se bude velice hodit co nejlepší odvod tepla, který prostá pasta nezajistí tak dobře. Právě proto se můžeme i ptát, kterých procesorů z Core 9. generace se to bude týkat. AMD zatím využívá pájku i na low-endových Ryzen 3. 
 
Velice dobře také víme o problematickém chlazení procesorů Kaby Lake a Coffee Lake, a to zvláště těch s odemčeným násobičem při přetaktování. Pastu se Intel rozhodl využít dokonce i u hi-end desktopových procesorů Core X-Series
 
Díky XFastest už tedy máme důkaz toho, že Intel konečně změnil svůj přístup a také se můžeme podívat na samotný osmijádrový čip, který je viditelně trošku větší než šestijádrový. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů