www.svethardware.cz
>
>
>

Policie nakráčela na pohřeb a prstem mrtvého chtěla odemknout iPhone

Policie nakráčela na pohřeb a prstem mrtvého chtěla odemknout iPhone
, , aktualita
To, že policie v USA používá prsty mrtvých zločinců k odemykání telefonů, není už nic nového. Někdy to ale zachází až do tak absurdních situací, že se k prolamování ochrany telefonů zločinců uchylují i na jejich pohřbech.
K oblíbeným
reklama
Ani ne před měsícem jsme psali, že policejní složky v USA nezřídka používají prsty mrtvých zločinců k odemčení jejich telefonů. Je to levnější než specializované nástroje pro jejich odemykání a po smrti už osoba dle amerických zákonů nemá práva na uchovávání soukromí. Jeden z posledních případů byl ale dost zvláštní. Policie totiž přišla na pohřeb zastřeleného pachatele, vzala jeho prst a pokusila se jím odemknout jeho iPhone, který byl zabaven. Ačkoli vše je v pořádku dle zákonů (a podle policistů není třeba mít ani povolení), rozhodně se to nehodilo provádět při pohřbu.
 
Apple Touch ID
 
30letý Linus F. Phillip byl zastřelen 23. dubna poté, co se při prohlídce snažil ujet hlídce z čerpací stanice. Policie se sice dostala k telefonu, ale mezitím odvezli tělo pro přípravu pohřbu, takže neměli jak odemknout telefon a dostat se k datům, která by jim pomohla rozkrýt jeho případné navázání na zdejší obchod s drogami. Jen tak pro zajímavost, pokus o odemčení byl neúspěšný.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct
Intel nám toho včera naservíroval mnoho, takže pokračujeme v krasojízdě a tentokrát půjde především o inovace v pouzdření čipů. To je nedílným předpokladem pro zajištění dalšího výrazného pokroku a nám tu půjde o technologie Foveros.
Dnes, aktualita, Jan Vítek