www.svethardware.cz
>
>
>

Policie používá prsty mrtvých obětí k prolomení Touch ID

Policie používá prsty mrtvých obětí k prolomení Touch ID
, , aktualita
Vzpomínáte si na předloňský případ, kdy FBI chtěla odemknout teroristův telefon Apple? Dnes už je možné zabezpečení prlomit softwarově, nicméně policie používá i levnější metody. Využívá totiž prsty mrtvých obětí.
K oblíbeným
reklama
Před dvěma lety se rozhořela velká diskuze o tom, zda má společnost Apple odemknout telefon teroristy, který tehdy zabil 14 lidí. Apple odmítl a později se do hry vložila společnost Cellebrite, která telefon odemyká za poplatek 1500 až 3000 dolarů. Nově je také k dispozici služba Grayshift, která odemyká telefony za paušál 30 tisíc dolarů za rok. Policisté ale k prolomení biometrických zabezpečení telefonů i jiných systémů používají i jiné mnohem levnější metody. Potřebují k tomu jedinou věc, zločinec už musí být po smrti.
 
Apple Touch ID
 
Poté se totiž na osobu přestanou vztahovat práva na soukromí a dle amerických zákonů je možné využít části mrtvého těla k odemčení zablokovaných telefonů. První takový oficiálně přiznaný případ se stal v listopadu 2016, kdy se FBI agent pokusil použít prst mrtvého útočníka k odemčení telefonu 7 hodin po jeho smrti. Chtěl tak zjistit více o motivech jeho činu a případné napojení na jiné osoby. Podle zdrojů blízkých policejním útvarům v USA je taková praxe dnes již běžná a už se snaží totéž dělat i se systémem rozpoznání tváří Face ID. Podobně je ale možné odemykat i přístroje jiných značek.
 
Podle Mariny Medvin z Medvin Law není možné něčemu takovému zabránit, i když se to týká soukromí dalších uživatelů. Jakmile s někým (např. tímto zločincem) sdílíte jistou informaci, což může být např. zpráva na chatu, není dle ní možné vyžadovat ochranu vašeho soukromí při prohledávání telefonu zločince. Pokud zločinec žije, je stále nutné mít povolení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz
Od společnosti Philips jsme se dočkali dalšího zahnutého monitoru s obrovskou úhlopříčkou. Jde o model 439P9H, který má velký 43,4" VA panel s velmi vysokým kontrastem 3000:1. Potěší i 10bitovými barvami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Japonská banka věří Intelu, že díky seškrtaným cenám poroste Japonská banka věří Intelu, že díky seškrtaným cenám poroste
Analytik z Mizuho Bank spoléhá na cenové škrty, které Intel odstartoval s generací Cascade Lake-X, že zvednou jeho konkurenceschopnost vůči AMD a přinesou zvyšování jeho hodnoty na trhu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře