www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Donald Trump vyzval k bojkotu Applu dokud nepomůže FBI

Donald Trump vyzval k bojkotu Applu dokud nepomůže FBI
, , aktualita
FBI chce po Applu, aby odemknul iPhone jednoho z teroristů, kteří v prosinci 2015 zavraždili 14 lidí v San Bernardinu. Apple toto ale odmítá a nechce ohrozit důvěru svých zákazníků. Donald Trump, kandidát na prezidenta, nyní vyzval k bojkotu Applu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple by si asi nikdy nemyslela, že teroristický útok v San Bernardinu v Kalifonii, který se stal 2. prosince minulého roku a při němž bylo zavražděno 14 lidí, se jej bude tak citlivě týkat. Jeden z teroristů, Syed Rizwan Farook, totiž vlastnil Apple iPhone 5C a FBI by se nyní do tohoto telefonu velmi ráda dostala. Problém je v tom, že po 10 neúspěšných pokusech o vniknutí do telefonu by se všechna cenná data na mobilním telefonu vymazala a FBI to tedy nechce zkoušet naslepo a případně o vše přijít.

Apple iPhone 5C

To vede zpět ke společnosti Apple. FBI a soudy po Applu totiž chtějí, aby do tohoto telefonu nainstaloval zadní vrátka (tzv. backdoor). Jinými slovy řečeno, cílem je, aby Apple vytvořil a nainstaloval do telefonu firmware (speciální verzi operačního systému iOS), který zruší limit 10 neúspěšných pokusů a agenti by se tak do telefonu mohli dostat pomocí klasického brute force útoku (útok hrubou silou, neboli vyzkoušení všech možných kombinací).

Apple toto ale rezolutně odmítnul, neboť by tímto případem mohl vzniknout precedens vedoucí ke ztrátě důvěry zákazníků (kdo ví, kdy by se vláda opět chtěla dostat do mobilního telefonu někoho jiného). Za druhé, vytvoření speciální verze iOS se zadními vrátky by teoreticky mohlo znamenat to, že by se dostala ven a umožnila FBI odemykat libovolné telefony iPhone, kdykoli by se jí zlíbilo. Tim Cook tyto své postoje zveřejnil v otevřeném dopise na stránkách Applu.

Do vzniklé situace se nově přimíchal také americký prezidentský kandidát Donald Trump. Ten patří k těm, kteří chtějí Apple donutit odemknout výše zmíněný mobilní telefon a vyzval veřejnost, aby bojkotovala veškeré produkty Apple do doby, než FBI pomůže. On sám na Twitteru zmínil, že používá Apple i Samsung a dokud Apple nesplní jeho požadavky, bude používat pouze Samsung. Naopak na stranu Apple se postavily společnosti Facebook, Google, Twitter a další.

Zdroj: arstechnica.com, pcworld.com, boingboing.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek