www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Donald Trump vyzval k bojkotu Applu dokud nepomůže FBI

Donald Trump vyzval k bojkotu Applu dokud nepomůže FBI
, , aktualita
FBI chce po Applu, aby odemknul iPhone jednoho z teroristů, kteří v prosinci 2015 zavraždili 14 lidí v San Bernardinu. Apple toto ale odmítá a nechce ohrozit důvěru svých zákazníků. Donald Trump, kandidát na prezidenta, nyní vyzval k bojkotu Applu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple by si asi nikdy nemyslela, že teroristický útok v San Bernardinu v Kalifonii, který se stal 2. prosince minulého roku a při němž bylo zavražděno 14 lidí, se jej bude tak citlivě týkat. Jeden z teroristů, Syed Rizwan Farook, totiž vlastnil Apple iPhone 5C a FBI by se nyní do tohoto telefonu velmi ráda dostala. Problém je v tom, že po 10 neúspěšných pokusech o vniknutí do telefonu by se všechna cenná data na mobilním telefonu vymazala a FBI to tedy nechce zkoušet naslepo a případně o vše přijít.

Apple iPhone 5C

To vede zpět ke společnosti Apple. FBI a soudy po Applu totiž chtějí, aby do tohoto telefonu nainstaloval zadní vrátka (tzv. backdoor). Jinými slovy řečeno, cílem je, aby Apple vytvořil a nainstaloval do telefonu firmware (speciální verzi operačního systému iOS), který zruší limit 10 neúspěšných pokusů a agenti by se tak do telefonu mohli dostat pomocí klasického brute force útoku (útok hrubou silou, neboli vyzkoušení všech možných kombinací).

Apple toto ale rezolutně odmítnul, neboť by tímto případem mohl vzniknout precedens vedoucí ke ztrátě důvěry zákazníků (kdo ví, kdy by se vláda opět chtěla dostat do mobilního telefonu někoho jiného). Za druhé, vytvoření speciální verze iOS se zadními vrátky by teoreticky mohlo znamenat to, že by se dostala ven a umožnila FBI odemykat libovolné telefony iPhone, kdykoli by se jí zlíbilo. Tim Cook tyto své postoje zveřejnil v otevřeném dopise na stránkách Applu.

Do vzniklé situace se nově přimíchal také americký prezidentský kandidát Donald Trump. Ten patří k těm, kteří chtějí Apple donutit odemknout výše zmíněný mobilní telefon a vyzval veřejnost, aby bojkotovala veškeré produkty Apple do doby, než FBI pomůže. On sám na Twitteru zmínil, že používá Apple i Samsung a dokud Apple nesplní jeho požadavky, bude používat pouze Samsung. Naopak na stranu Apple se postavily společnosti Facebook, Google, Twitter a další.

Zdroj: arstechnica.com, pcworld.com, boingboing.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek14 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář