Policie v Massachusetts tajně testovala robotické psy od Boston Dynamics

Policie v Massachusetts tajně testovala robotické psy od Boston Dynamics
, , aktualita
Americká policie už několik měsíců testuje pro vlastní použití robotického psa od společnosti Boston Dynamics. Tento robot Spot, který si umí poradit se složitým terénem a unese náklad až 14 kg, sloužil pro sledovací účely. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Boston Dynamics je známá díky svým pokročilým robotům, netradičními výkony zaujímá především humanoidní robot Atlas, ale také malý mechanický pes Spot. Právě robota Spot začala firma nedávno komerčně nabízet zájemcům z řad společností či organizací pro realizaci zajímavých projektů. Vypadá to ale, že Spot byl už nějakou dobu testován i v praxi americkou policií. 
 
Policie v americkém státě Massachusetts si během minimálně několika posledních měsíců bez vědomí veřejnosti zkoušela robotického psa. Kromě testování se Spot zúčastnil i dvou blíže nespecifikovaných incidentů v reálném světě, není také jasné, do jaké míry byl autonomní a do jaké míry byl pod kontrolou lidského operátora. Tajnůstkaření policie s využíváním a testováním robotů se nezamlouvá neziskové organizaci American Civil Liberties Union, která na tento projekt upozornila. 
 
 
Policie si software robota Spot nijak neupravovala ani jej nevyzbrojovala - to by pravděpodobně ani nemohla udělat. Licence společnosti Boston Dynamics totiž zakazuje použití robota Spot pro jakýkoliv úkol, který by mohl způsobit zranění či vystrašení lidí. Aby se z robotů Boston Dynamics nestaly smrtící zbraně, si robotická společnost snaží zajisti i tím, že roboty místo prodeje prozatím jen pronajímá. 
 
Momentálně není známá přesná úloha, kterou by měli robotičtí psi v policejním týmu zastávat, podle mluvčího policie prozatím robota Spot využila jako mobilní pozorovací zařízení pro sledování podezřelých předmětů a nebezpečných míst na dálku. Jak to ale bude do budoucna vypadat s vyzbrojením robotů, to zůstává otázkou. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost
AMD již brzy umožní výrobcům základních desek, aby dostali na trh své modely s čipsetem B550, přičemž ty se již objevují v nabídkách zahraničních obchodů, kde jejich cena začíná na 100 dolarech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem
Acer se pochlubil novým herním monitorem, který dostal označení XV272XU a ve svém štíhlém těle nabízí panel od AU Optronics. Ten má nativní rozlišení QHD a dosahuje obnovovací frekvence až 240 Hz.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu
Požadavky na elektroniku, která je určena pro zařízení pohybující se ve vesmírném prostoru jsou pochopitelně výrazně odlišné od toho, co potřebujeme od běžné spotřební elektroniky. My se nyní můžeme podívat na to, jak vypadají takové vesmírné paměti DDR4.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci
Kdo jiný než der8auer by nám měl ukázat, jak to vypadá pod heatspreaderem nových procesorů Intel? Dozvíme se díky tomu přesnou velikost čipu nového Core i9-10900K, zda je připájen a zda je možné chlazení zlepšit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD
Otec zakladatel linuxových systémů Linus Torvalds se rozhodl, že po dlouhých 15 letech je čas na to se rozloučit s platformou firmy Intel a přejít ke společnosti AMD. Torvalds tuto skutečnost oznámil včera společně s Linux Kernel 5.7 RC7.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář