Policie v Massachusetts tajně testovala robotické psy od Boston Dynamics

Policie v Massachusetts tajně testovala robotické psy od Boston Dynamics
, , aktualita
Americká policie už několik měsíců testuje pro vlastní použití robotického psa od společnosti Boston Dynamics. Tento robot Spot, který si umí poradit se složitým terénem a unese náklad až 14 kg, sloužil pro sledovací účely. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Boston Dynamics je známá díky svým pokročilým robotům, netradičními výkony zaujímá především humanoidní robot Atlas, ale také malý mechanický pes Spot. Právě robota Spot začala firma nedávno komerčně nabízet zájemcům z řad společností či organizací pro realizaci zajímavých projektů. Vypadá to ale, že Spot byl už nějakou dobu testován i v praxi americkou policií. 
 
Policie v americkém státě Massachusetts si během minimálně několika posledních měsíců bez vědomí veřejnosti zkoušela robotického psa. Kromě testování se Spot zúčastnil i dvou blíže nespecifikovaných incidentů v reálném světě, není také jasné, do jaké míry byl autonomní a do jaké míry byl pod kontrolou lidského operátora. Tajnůstkaření policie s využíváním a testováním robotů se nezamlouvá neziskové organizaci American Civil Liberties Union, která na tento projekt upozornila. 
 
 
Policie si software robota Spot nijak neupravovala ani jej nevyzbrojovala - to by pravděpodobně ani nemohla udělat. Licence společnosti Boston Dynamics totiž zakazuje použití robota Spot pro jakýkoliv úkol, který by mohl způsobit zranění či vystrašení lidí. Aby se z robotů Boston Dynamics nestaly smrtící zbraně, si robotická společnost snaží zajisti i tím, že roboty místo prodeje prozatím jen pronajímá. 
 
Momentálně není známá přesná úloha, kterou by měli robotičtí psi v policejním týmu zastávat, podle mluvčího policie prozatím robota Spot využila jako mobilní pozorovací zařízení pro sledování podezřelých předmětů a nebezpečných míst na dálku. Jak to ale bude do budoucna vypadat s vyzbrojením robotů, to zůstává otázkou. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala