www.svethardware.cz
>
>
>

Poskytovatel Wi-Fi ve Starbucks těžil pomocí počítačů zákazníků

Poskytovatel Wi-Fi ve Starbucks těžil pomocí počítačů zákazníků
, , aktualita
Těžba kryptoměn pomocí počítačů či jiných zařízení nic netušících lidí odstartovala skutečně raketovým tempem. Ještě před několika měsíci nic takového nebylo známo a dnes narážíme na stále více rozličných případů. 
K oblíbeným
reklama
Už se asi nedozvíme, koho konkrétně napadlo využít cizích zařízení ku vlastnímu obohacení formou těžby kryptoměn, ale jisté je, že od té doby to napadlo mnoho dalších lidí. Asi nejdříve široce medializovaný případ byl o torrentovém serveru The Pirate Bay, kde běžely skripty pro těžbu kryptoměn v zobrazovaných reklamách a poté se tento způsob masově rozšířil na další stránky využívající třeba javascript Coinhive
 
 
Lidé se pochopitelně začínají bránit, ale objevují se další způsoby, jak těžbu kryptoměn utajit, což je pochopitelně zcela zásadní pro to, aby měla nějaký užitek. V prohlížeči Chrome se tak může okno s běžícím skriptem schovat, aby bylo zvláště pro laika těžko postřehnutelné a také aby mohlo běžet dále i poté, co prohlížeč zavřeme. 
 
Nyní tu máme další případ z trošku jiného soudku, který ohlásil Noah Dinkin, zakladatel e-mailové platformy stensul. Ten se zkusil v jedné z kaváren Starbucks v Buenos Aires připojit k nabízené síti Wi-Fi zdarma a všiml si neobvyklé pauzy mezi připojením a zpřístupněním Internetu. 
 
 
Později objevil, že za to mohl kód, který právě pomocí Coinhive začal využívat hardwarové prostředky jeho počítače pro těžbu známé kryptoměny Monero (XMR). To poté nahlásil společnosti Starbucks, která o něčem takovém dle vlastních slov neměla ani potuchy a nelze se divit. Zajištěním Wi-Fi ve svých provozech totiž pověřila jinou společnost, jejíž lidé pak museli daný kód odstranit. 
 
Starbucks udává, že to byl pouze ojedinělý případ, který se netýká jejích dalších provozoven, ovšem je otázka, kolik dalších "Free Wi-Fi" po světě není tak úplně zdarma. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat
Zatímco z neshod pramenící průtahy v obchodování mezi Jižní Koreou a Japonskem tlačí ceny pamětí nahoru, Gartner i tak tvrdí, že ceny DRAM v tomto roce celkově poklesnou o 42 procent. Kvůli čemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů