www.svethardware.cz
>
>
>

Poskytovatel Wi-Fi ve Starbucks těžil pomocí počítačů zákazníků

Poskytovatel Wi-Fi ve Starbucks těžil pomocí počítačů zákazníků
, , aktualita
Těžba kryptoměn pomocí počítačů či jiných zařízení nic netušících lidí odstartovala skutečně raketovým tempem. Ještě před několika měsíci nic takového nebylo známo a dnes narážíme na stále více rozličných případů. 
K oblíbeným
reklama
Už se asi nedozvíme, koho konkrétně napadlo využít cizích zařízení ku vlastnímu obohacení formou těžby kryptoměn, ale jisté je, že od té doby to napadlo mnoho dalších lidí. Asi nejdříve široce medializovaný případ byl o torrentovém serveru The Pirate Bay, kde běžely skripty pro těžbu kryptoměn v zobrazovaných reklamách a poté se tento způsob masově rozšířil na další stránky využívající třeba javascript Coinhive
 
 
Lidé se pochopitelně začínají bránit, ale objevují se další způsoby, jak těžbu kryptoměn utajit, což je pochopitelně zcela zásadní pro to, aby měla nějaký užitek. V prohlížeči Chrome se tak může okno s běžícím skriptem schovat, aby bylo zvláště pro laika těžko postřehnutelné a také aby mohlo běžet dále i poté, co prohlížeč zavřeme. 
 
Nyní tu máme další případ z trošku jiného soudku, který ohlásil Noah Dinkin, zakladatel e-mailové platformy stensul. Ten se zkusil v jedné z kaváren Starbucks v Buenos Aires připojit k nabízené síti Wi-Fi zdarma a všiml si neobvyklé pauzy mezi připojením a zpřístupněním Internetu. 
 
 
Později objevil, že za to mohl kód, který právě pomocí Coinhive začal využívat hardwarové prostředky jeho počítače pro těžbu známé kryptoměny Monero (XMR). To poté nahlásil společnosti Starbucks, která o něčem takovém dle vlastních slov neměla ani potuchy a nelze se divit. Zajištěním Wi-Fi ve svých provozech totiž pověřila jinou společnost, jejíž lidé pak museli daný kód odstranit. 
 
Starbucks udává, že to byl pouze ojedinělý případ, který se netýká jejích dalších provozoven, ovšem je otázka, kolik dalších "Free Wi-Fi" po světě není tak úplně zdarma. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková