www.svethardware.cz
>
>
>

Skripty pro těžbu kryptoměn tajně běží na 500 milionech počítačů

Skripty pro těžbu kryptoměn tajně běží na 500 milionech počítačů
, , aktualita
Už jsme několikrát psali o skriptech, které pomocí počítačů uživatelů prohlížejících si webové stránky těží kryptoměny pro majitele webů. Nyní se ukázalo, že takto může být tajně zneužito až okolo půl miliardy počítačů.
K oblíbeným
reklama
V posledních týdnech se na stránkách SHW opakovaně setkáváme s problematikou tajné těžby kryptoměn pomocí Java Scriptů ve webových stránkách. Vše se zmedializovalo před měsícem díky webu The Pirate Bay a skriptem Coinhive. Od té doby ale vše nabralo strmý spád a vkládání těžařských skriptů se stalo oblíbeným nástrojem i u hackerů. Společnost AdGuard zabývající se blokováním nechtěných skriptů na webových stránkách zveřejnila novou statistiku, která prozradila, že pro tajnou těžbu kryptoměn může být zneužito až půl miliardy počítačů.
 
Monero Bitcoin logo
 
Ze 100 tisíc nejnavštěvovanějších stránek má tajný těžící software 220 z nich, což je 0,22 %. Tyto weby měsíčně navštíví již zmíněných 500 milionů uživatelů, kteří mohou být zneužiti k těžbě. K původnímu skriptu Coinhive během tří týdnů přibyly další tři skripty JSECoin, CryptoLoot a MineMyTraffic. Nejoptimističtější odhady pak tvrdí, že nejlepší z webů si takto mohly vydělat i několik desítek tisíc dolarů (mluví se až o $43.000).
 
Těžební software najdeme nejčastěji na stránkách nabízejících nelegální video obsah (TV pořady, filmy), a to v celkem 22,27 % případů. Na druhém místě jsou dle očekávání weby nabízející sdílení dat (17,73 %) a třetí místo pak patří stránkám se sexuální tématikou. Možná je však překvapivé, že odstup od druhého místa je poměrně velký a tyto weby tvoří jen 10,0% případů. Pokud jde o média, tak ta se tajnou těžbou provinila v 7,73 % případů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek7 komentářů