PowerColor také vylepšuje své Radeony RX 5600 XT

PowerColor také vylepšuje své Radeony RX 5600 XT
, , aktualita
Ke konci minulého týdne se ukázalo, že NVIDIA opravdu snížila oficiální cenu GeForce RTX 2060 na 300 dolarů a poté přišla reakce, kterou zatím nešlo přičíst firmě AMD, ale spíše jejímu dvornímu AIB partnerovi, Sapphire. 
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD vypustila nový potřebný BIOS pro Radeon RX 5600 XT, ale sama nic nekomentovala. Ovšem to je z pohledu zákazníků stejně zcela jedno. Důležité je, že Sapphire není ve své reakci osamocen a že se k němu nyní přidává i PowerColor, a tak lze očekávat, že ani další výrobci karet nebudou pozadu, ostatně je to v jejich vlastním nejlepším zájmu. 
 
 
Nový BIOS totiž jednak zvyšuje maximální spotřebu karty Radeon RX 5600 XT ze 150 W na 160 W, což postačilo k tomu, aby se zvedla přenosová rychlost pamětí GDDR6 ze 12 na 14 Gb/s a ještě zbylo dost na zvýšení pracovních taktů GPU. Můžeme si tak srovnat staré a nové specifikace karet RED DRAGON a RED DEVIL od PowerColor.
 
 
 
PowerColor sice neuvádí hodnotu TBP, ovšem nás zajímají především takty a zde se paměti dostaly na úroveň toho, co nově nabízí Sapphire, přičemž takty GPU šly nahoru především v případě verze RED DEVIL, který má vyšší Game i Boost Clock. RED DRAGON zvýšil pouze Game Clock, ale o 100 MHz a ostatně právě na tomto taktu bude záležet především. 
 
Je ale jasně vidět, jak byly takty karet Radeon RX 5600 XT nastaveny na úroveň, která vůbec neodpovídá možnostem použitých čipů. Samozřejmě nešlo říci, že jde o Navi 10, které jinde pracuje až téměř na 2 GHz, takže zde zvládne to samé. Jisté rozpětí taktů daných kvalitou vyrobených čipů tu být musí, ovšem původní takty byly nastaveny až podezřele nízko. Nyní už je také zřejmé, že i v případě pamětí GDDR6 je 12 Gb/s na pin propustnost, která neodpovídá jejich možnostem.
 
Nicméně to vše samozřejmě nemusí platit skutečně pro všechny modely RX 5600 XT, ale důležité je to, že jejich výkon bude obecně vyšší, než se předpokládalo. Můžeme se tak těšit na zítřejší testy, které ukáží, jak na tom nový Radeon opravdu je vedle svého hlavního soupeře, RTX 2060. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0 SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0
SK Hynix začal s dodávkami nových podnikových disků řady PE8000, které nabízí přenosové rychlosti ve výši až 6500 MB/s. Rovněž tu máme modely, které využívají nového formátu EDSFF 1U Long (E1.L).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
Mohlo by se zdát, že valná většina lidí už využívá notebooky, pro než je webkamera už dávno standardní výbava a že na trhu jsou velké zásoby mnoha modelů, které jen tak nedojdou. Nicméně webkamery nejsou a Logitech na to reaguje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv
Komunikátor WhatsApp chce bojovat proti šíření dezinformací, jejichž počet se významně zvýšil během nynější koronavirové pandemie. Právě o viru a nemoci koluje spousta nesmyslů a omezením sdílení zpráv by se to mělo omezit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice
Co se týče grafických karet Intelu, v posledních měsících se probírala především ukázka DG1, ovšem čeká se především na to, co předvedou modely DG2. Ty už můžeme označit za grafiky pro nadšence a vhodné i do pracovních stanic. Doufejme.
Včera, aktualita, Jan Vítek
EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let
Event Horizon Telescope nám loni přinesl historicky první snímek černé díry, respektive jejího bezprostředního okolí. Šlo o střed galaxie M87 vzdálené cca 54 milionů světelných let. Nyní se posuneme o dva řády dál. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře