www.svethardware.cz
>
>
>
>

Právnická firma chce žalovat Intel ve spojitosti se zpožděním 7nm procesu

Právnická firma chce žalovat Intel ve spojitosti se zpožděním 7nm procesu
, , aktualita
Společnost Intel má teď docela nepříjemné období. Nejenže pořád odkládá masový nástup 10nm procesu a 7nm proces by rovněž opět odsunut, nyní ji kvůli tomu hrozí i hromadná žaloba jménem akcionářů společnosti.
K oblíbeným
reklama
Na poli procesorů se v poslední době otřásá vše v základech. Architektuře x86 se čím dál více snaží konkurovat ARM, Ryzeny od AMD zvyšují své tržní podíly ve všech kategoriích na úkor Intelu, kterému se stále nedaří výrazněji rozjet 10nm výrobu, natož tu 7nm. A právě ta může pro Intel znamenat další nepříjemnost. Ještě před rokem se tvrdilo, že by se měla objevit někdy v roce 2021, nicméně dle posledních zpráv zveřejněných spolu s finančními výsledky to vypadá, že když bude mít Intel trochu štěstí, stihne uvedení vlastního 7nm procesu snad do konce roku 2022. Dokonce hrozí, že by to mohlo být až v roce 2023. To by ale nemuselo být tak tragické, neboť se hovoří o tom, že některé čipy by mu měly vyrábět i jiné firmy jako TSMC, která vyrábí např. pro konkurenční AMD na 7nm procesu už nějaký ten pátek). Zpoždění se chytla právnická firma Hagens Berman, která chce nyní Intel zažalovat.
 
Intel logo
 
V plánu má podání hromadné žaloby a nyní hledá akcionáře Intelu, kteří se cítí být poškozeni. Také hledá tzv. whistleblowery, kteří by případně pomohli s vyšetřováním a kteří mohou získat až 30 % vysouzené částky. Firma totiž podezřívá Intel, že záměrně manipuloval s informacemi a už dávno věděl, že se 7nm technologie kvůli problémům nestihne v prezentovaném termínu.
 
Akcie Intelu
 
Připomeňme, že na zprávu ohledně dalšího 6měsíčního zpoždění 7nm procesu zareagoval akciový trh výrazným snížením hodnoty akcií Intel o 16 %, což je na poměrně stabilní firmu, jakou je Intel, opravdu dost. AMD reagovalo v podstatě zrcadlově a o podobnou výši naopak posílilo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hubble odhalil záhadu pohasnutí Betelgeuse, jde o výron materiálu Hubble odhalil záhadu pohasnutí Betelgeuse, jde o výron materiálu
Betelgeuse je jako obrovská hvězda vzdálená 725 světelných let jeden z nejjasnějších objektů na naší obloze. Nedávno se začal chovat podivně a vzbudil debaty o tom, že se možná chystá explodovat v supernovu. Co ale odhalil Hubbleův dalekohled?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil Sapphire Rapids na příští rok a 144vrstvé NAND Flash na letošek Intel potvrdil Sapphire Rapids na příští rok a 144vrstvé NAND Flash na letošek
Intel by měl nyní už rychle postupovat při vývoji procesorových generací pro servery, neboť Ice Lake si chystá ještě na tento rok a Sapphire Rapids byly potvrzeny na příští rok, takže je bude od sebe dělit právě jen cca rok. A co nové paměti 3D NAND Flash?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev
Intel se včera pochlubil mnoha novinkami, mezi něž si dnes můžeme zařadit také nové paměti 3D XPoint a s nimi ještě dnes nekončíme, ale o tom až později. Architecture Day 2020 firmy Intel tak přinesl i nové Optane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou
Společnost Epic Games vytáhla do tuhého boje proti provizím na oficiálních obchodech Apple App Store a Google Play Store. Do své hry Fortnite zabudovala možnost přímého placení, což vyústilo ve stažení hry z obchodů a soudní pře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala