www.svethardware.cz
>
>
>
>

Přepracovaná knihovna Steamu přijde již brzy, vyzkoušejte si betu

Přepracovaná knihovna Steamu přijde již brzy, vyzkoušejte si betu
, , aktualita
Už řadu měsíců se mluví o tom, že Valve přichystá výrazné změny pro uživatelské rozhraní platformy Steam. Nyní se dozvídáme, že ty by měly přijít již brzy a jak se předpokládalo, půjde především o knihovnu her. 
K oblíbeným
reklama
Steam a jeho akce jsou teď sledované více než kdy jindy především kvůli tomu, jak na Valve tlačí konkurenční platforma firmy Epic. Ta ovšem i přes všechny sliby nenabízí ani zlomek toho, co platforma Steam. Epic nedokázali zatím rozjet ani diskuse, což mohou hráči velice pocítit především v případě, kdy se setkají s nějakým problémem. Přirozeně by pak chtěli diskutovat v rámci platformy, přes kterou si danou hru pořídili, ale takto musí využívat jiné způsoby, například diskuze na Redditu nebo pod hrami od stejného studia právě na Steamu. Možná že studio Epic čeká právě na to, co se svou platformou provede společnost Valve a na její změny bychom už neměli čekat dlouho. 
 
 
První obrázek ukazuje aktuální podobu herní knihovny, respektive jednu z nich. Jde o prostý seznam her, přičemž namísto něj si můžeme nechat zobrazit ještě prostý sloupec se seznamem zakoupených her nalevo a v okně vedle pak ke každé podrobnosti jako zprávy, nainstalovaná DLC, informace o zakoupení, počtu odehraných hodin a jiné. Čili prostě toto: 
 
 
Pro srovnání, takto zase vypadá aktuální výchozí podoba knihovny platformy Epic Games Store, která není vůbec o nic lepší či jiná, neboť v podstatě odpovídá dlaždicovému způsobu zobrazení, který nabízí i Steam. Epic něco takového nemuseli dříve řešit, neboť jejich nabídka obsahovala velice malý počet titulů, ale nyní už by tato platforma také potřebovala změnu jako sůl. 
 
 
Zde dole pak máme novou podobu knihovny Steamu, která v rámci otevřené bety odstartovala toto úterý, 17. září. Dle vyjádření autorů je jejím úkolem pomoci hráčům najít další titul, o který by mohli mít zájem, takže tu jsou seznamy novinek, toho, co hrají přátelé a různé tematické okruhy, což tedy platí pro výchozí stránku. 
 
 
Hráči také dostanou možnost tvořit si kolekce z vlastněných her stylem drag and drop, dále využívat vlastní filtry a vůbec si novými způsoby organizovat knihovnu na základě různých atributů (žánr, tagy stanovené Steamem, atd.). 
 
Pak tu máme také nové nástroje pro upozornění na různé události ve vlastněných hrách. Ty byly k dispozici už dříve, ale nyní to bude ve standardizované a centralizované podobě na stránce Events. Uplatní se také už očekávané restrikce pro vydavatele, aby si už nemohli své hry neustále uměle udržovat na očích v rámci seznamu Coming Soon. Změny ve vydání nyní bude muset schválit Steam a ten bude chtít vysvětlení. 
 
Hráči také budou dostávat zprávy třeba jen o těch hrách, které mají nainstalované a opravdu je hrají, aby nebyli zavaleni spamem o hrách, jež jen mají v knihovně. Betaverzi nového Steamu si tak už může vyzkoušet každý, pokud má zájem.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář