www.svethardware.cz
>
>
>
>

Přepracovaná knihovna Steamu přijde již brzy, vyzkoušejte si betu

Přepracovaná knihovna Steamu přijde již brzy, vyzkoušejte si betu
, , aktualita
Už řadu měsíců se mluví o tom, že Valve přichystá výrazné změny pro uživatelské rozhraní platformy Steam. Nyní se dozvídáme, že ty by měly přijít již brzy a jak se předpokládalo, půjde především o knihovnu her. 
K oblíbeným
reklama
Steam a jeho akce jsou teď sledované více než kdy jindy především kvůli tomu, jak na Valve tlačí konkurenční platforma firmy Epic. Ta ovšem i přes všechny sliby nenabízí ani zlomek toho, co platforma Steam. Epic nedokázali zatím rozjet ani diskuse, což mohou hráči velice pocítit především v případě, kdy se setkají s nějakým problémem. Přirozeně by pak chtěli diskutovat v rámci platformy, přes kterou si danou hru pořídili, ale takto musí využívat jiné způsoby, například diskuze na Redditu nebo pod hrami od stejného studia právě na Steamu. Možná že studio Epic čeká právě na to, co se svou platformou provede společnost Valve a na její změny bychom už neměli čekat dlouho. 
 
 
První obrázek ukazuje aktuální podobu herní knihovny, respektive jednu z nich. Jde o prostý seznam her, přičemž namísto něj si můžeme nechat zobrazit ještě prostý sloupec se seznamem zakoupených her nalevo a v okně vedle pak ke každé podrobnosti jako zprávy, nainstalovaná DLC, informace o zakoupení, počtu odehraných hodin a jiné. Čili prostě toto: 
 
 
Pro srovnání, takto zase vypadá aktuální výchozí podoba knihovny platformy Epic Games Store, která není vůbec o nic lepší či jiná, neboť v podstatě odpovídá dlaždicovému způsobu zobrazení, který nabízí i Steam. Epic něco takového nemuseli dříve řešit, neboť jejich nabídka obsahovala velice malý počet titulů, ale nyní už by tato platforma také potřebovala změnu jako sůl. 
 
 
Zde dole pak máme novou podobu knihovny Steamu, která v rámci otevřené bety odstartovala toto úterý, 17. září. Dle vyjádření autorů je jejím úkolem pomoci hráčům najít další titul, o který by mohli mít zájem, takže tu jsou seznamy novinek, toho, co hrají přátelé a různé tematické okruhy, což tedy platí pro výchozí stránku. 
 
 
Hráči také dostanou možnost tvořit si kolekce z vlastněných her stylem drag and drop, dále využívat vlastní filtry a vůbec si novými způsoby organizovat knihovnu na základě různých atributů (žánr, tagy stanovené Steamem, atd.). 
 
Pak tu máme také nové nástroje pro upozornění na různé události ve vlastněných hrách. Ty byly k dispozici už dříve, ale nyní to bude ve standardizované a centralizované podobě na stránce Events. Uplatní se také už očekávané restrikce pro vydavatele, aby si už nemohli své hry neustále uměle udržovat na očích v rámci seznamu Coming Soon. Změny ve vydání nyní bude muset schválit Steam a ten bude chtít vysvětlení. 
 
Hráči také budou dostávat zprávy třeba jen o těch hrách, které mají nainstalované a opravdu je hrají, aby nebyli zavaleni spamem o hrách, jež jen mají v knihovně. Betaverzi nového Steamu si tak už může vyzkoušet každý, pokud má zájem.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala