www.svethardware.cz
>
>
>
>

Vývojáři budou potřebovat souhlas Valve ke změně data vydání hry na Steamu, proč?

Vývojáři budou potřebovat souhlas Valve ke změně data vydání hry na Steamu, proč?
, , aktualita
Společnost Valve se rozhodla vývojáře her donutit k tomu, aby pro změnu dříve stanoveného data vypuštění svého titulu na prodejní platformě Steam získali příslušné povolení. Jde o krok, který zabrání zneužití této možnosti. 
K oblíbeným
reklama
Zrovna na jaře jsme se věnovali tématu, jak někteří herní vývojáři zneužívají bezproblémově dostupné možnosti měnit datum vydání, přičemž to se netýká toho, že by z toho snad uživatelé byli zmatení nebo se rozčilovali z neustálého posunování nástupu her na trh. Šlo o to, že vývojáři tím zneužívali seznam přicházejících titulů. 
 
 
Tento seznam má tak sloužit uživatelům, aby měli přehled o tom, jaké hry brzy přijdou na trh. Řada vývojářů ale neustále měnila datum vydání tak, aby udržovala zrovna svůj titul dlouhodobě na očích a získala tak pro něco co největší pozornost. Ale to ostatně ukazuje na jeden z problémů Steamu, z nějž se stala herní džungle, v níž už snad ani není možné se pořádně vyznat. To odnáší jak hráči, tak malí vývojáři, jejichž tituly mohou v nabídce snadno zapadnout. 
 
Další problém byl ten, že uživatelům mohou vývojáři nechat zobrazit na místě data vydání v podstatě cokoliv, třeba jen rok, čtvrtletí nebo nic neříkající "brzy". Je také třeba upozornit, že na přední místa se nedostane cokoliv jen nastavením vhodného data vypuštění. Titul musí nějakým způsobem už dříve zaujmout, ale pokud se to stane, lze jej dále udržovat v popředí danými změnami, a sbírat tím další body popularity. 
 
Tomu se tak Valve nyní pokusí bránit a seznam Upcoming Releases zbavit takovýchto pokřivujících praktik. Vývojáři budou muset jednoduše kontaktovat lidi ze Steamu, dát jim detaily o novém datu vypuštění a především pak uvést důvody. Sami už si datum nezmění. 
 
Je třeba také upozornit, že nezávisle na stanoveném datu budou vývojáři moci i nadále kdykoliv svou hru uvést na trh. Vypadá to tak na změnu k lepšímu. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem
Na Internetu se začínají objevovat zprávy o připravovaných grafických čipech Nvidie pro mobilní zařízení, GeForce MX330 a MX350. Tyto čipy by měly být stále ještě postaveny na architektuře Pascal.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře