www.svethardware.cz
>
>
>
>

Vývojáři budou potřebovat souhlas Valve ke změně data vydání hry na Steamu, proč?

Vývojáři budou potřebovat souhlas Valve ke změně data vydání hry na Steamu, proč?
, , aktualita
Společnost Valve se rozhodla vývojáře her donutit k tomu, aby pro změnu dříve stanoveného data vypuštění svého titulu na prodejní platformě Steam získali příslušné povolení. Jde o krok, který zabrání zneužití této možnosti. 
K oblíbeným
reklama
Zrovna na jaře jsme se věnovali tématu, jak někteří herní vývojáři zneužívají bezproblémově dostupné možnosti měnit datum vydání, přičemž to se netýká toho, že by z toho snad uživatelé byli zmatení nebo se rozčilovali z neustálého posunování nástupu her na trh. Šlo o to, že vývojáři tím zneužívali seznam přicházejících titulů. 
 
 
Tento seznam má tak sloužit uživatelům, aby měli přehled o tom, jaké hry brzy přijdou na trh. Řada vývojářů ale neustále měnila datum vydání tak, aby udržovala zrovna svůj titul dlouhodobě na očích a získala tak pro něco co největší pozornost. Ale to ostatně ukazuje na jeden z problémů Steamu, z nějž se stala herní džungle, v níž už snad ani není možné se pořádně vyznat. To odnáší jak hráči, tak malí vývojáři, jejichž tituly mohou v nabídce snadno zapadnout. 
 
Další problém byl ten, že uživatelům mohou vývojáři nechat zobrazit na místě data vydání v podstatě cokoliv, třeba jen rok, čtvrtletí nebo nic neříkající "brzy". Je také třeba upozornit, že na přední místa se nedostane cokoliv jen nastavením vhodného data vypuštění. Titul musí nějakým způsobem už dříve zaujmout, ale pokud se to stane, lze jej dále udržovat v popředí danými změnami, a sbírat tím další body popularity. 
 
Tomu se tak Valve nyní pokusí bránit a seznam Upcoming Releases zbavit takovýchto pokřivujících praktik. Vývojáři budou muset jednoduše kontaktovat lidi ze Steamu, dát jim detaily o novém datu vypuštění a především pak uvést důvody. Sami už si datum nezmění. 
 
Je třeba také upozornit, že nezávisle na stanoveném datu budou vývojáři moci i nadále kdykoliv svou hru uvést na trh. Vypadá to tak na změnu k lepšímu. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů