www.svethardware.cz
>
>
>
>

Vývojáři budou potřebovat souhlas Valve ke změně data vydání hry na Steamu, proč?

Vývojáři budou potřebovat souhlas Valve ke změně data vydání hry na Steamu, proč?
, , aktualita
Společnost Valve se rozhodla vývojáře her donutit k tomu, aby pro změnu dříve stanoveného data vypuštění svého titulu na prodejní platformě Steam získali příslušné povolení. Jde o krok, který zabrání zneužití této možnosti. 
K oblíbeným
reklama
Zrovna na jaře jsme se věnovali tématu, jak někteří herní vývojáři zneužívají bezproblémově dostupné možnosti měnit datum vydání, přičemž to se netýká toho, že by z toho snad uživatelé byli zmatení nebo se rozčilovali z neustálého posunování nástupu her na trh. Šlo o to, že vývojáři tím zneužívali seznam přicházejících titulů. 
 
 
Tento seznam má tak sloužit uživatelům, aby měli přehled o tom, jaké hry brzy přijdou na trh. Řada vývojářů ale neustále měnila datum vydání tak, aby udržovala zrovna svůj titul dlouhodobě na očích a získala tak pro něco co největší pozornost. Ale to ostatně ukazuje na jeden z problémů Steamu, z nějž se stala herní džungle, v níž už snad ani není možné se pořádně vyznat. To odnáší jak hráči, tak malí vývojáři, jejichž tituly mohou v nabídce snadno zapadnout. 
 
Další problém byl ten, že uživatelům mohou vývojáři nechat zobrazit na místě data vydání v podstatě cokoliv, třeba jen rok, čtvrtletí nebo nic neříkající "brzy". Je také třeba upozornit, že na přední místa se nedostane cokoliv jen nastavením vhodného data vypuštění. Titul musí nějakým způsobem už dříve zaujmout, ale pokud se to stane, lze jej dále udržovat v popředí danými změnami, a sbírat tím další body popularity. 
 
Tomu se tak Valve nyní pokusí bránit a seznam Upcoming Releases zbavit takovýchto pokřivujících praktik. Vývojáři budou muset jednoduše kontaktovat lidi ze Steamu, dát jim detaily o novém datu vypuštění a především pak uvést důvody. Sami už si datum nezmění. 
 
Je třeba také upozornit, že nezávisle na stanoveném datu budou vývojáři moci i nadále kdykoliv svou hru uvést na trh. Vypadá to tak na změnu k lepšímu. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře