www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Procesory Intel s grafikou Vega, aneb jak vznikají fámy

Procesory Intel s grafikou Vega, aneb jak vznikají fámy
, , aktualita
Už na začátku tohoto roku se spekulovalo o tom, zda se AMD nespojí s Intelem ve snaze přinést na trh výkonný procesor s integrovanou grafikou. Šlo by tedy spíše o procesor Intelu využívající technologie AMD. Nyní se tyto fámy objevují znovu.reklama
O procesorech Intel s grafikou využívající technologie AMD se mluvilo už v lednu a únoru, ovšem Intel sám brzy tyto zkazky ukončil tím, že je prostě popřel. Nyní se však objevila trošku podezřelá fotografie jistého slidu firmy Intel, která zdánlivě jasně odkazuje na Vegu, a tedy nejnovější GPU od firmy AMD. 
 
 
Obrázek je řádně rozostřen a slide není ani vyfocen celý, jak se na takový správný pokus o leak sluší a patří. Hned ale musíme zpozornět, když si čteme řádky Vega Inside, Mobile Performance Outside, které moc nesedí k případu, že by Intel chtěl spojit procesory Intel s GPU Vega. A co by měl s tímto mít společného onen člověk, který je v pozadí daného slidu? Naštěstí nemusíme pátrat dlouho, abychom se dopídili pravdy.
 
 
Snadno lze najít další podobné části prezentace, které už jasně ukazují, že nejde o GPU Vega, ale o jistého zaměstnance, který se jmenuje Vega. Jedná se tak o součást prezentace z tzv. Employee Appreciation Campaign, v rámci níž se Intel snaží motivovat své zaměstnance a s jejich jmény spojit své jednotlivé úspěchy či technologie. 
 
Čili opravdu nepůjde o mobilní procesory s GPU Vega a vytvoření nové značky Vega Inside na motivy staré Intel Inside. To by ostatně bylo poněkud uhozené, neboť značka Intel Inside byla vytvořena právě proto, aby se Intel lépe distancoval od jiných procesorů x86 konkurenčních výrobců. Modifikovat tuto značku s využitím jen jedné generace produktu firmy AMD pak rozhodně nedává smysl, ale o tom už není třeba ani uvažovat. 
 
reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 5 2600 v Sandře, neslibuje velký nárůst výkonu AMD Ryzen 5 2600 v Sandře, neslibuje velký nárůst výkonu
V databázi výsledků benchmarku SiSoft Sandra se objevil procesor AMD Ryzen 5 2600, logický následovník procesoru Ryzen 5 1600. Dozvíme se tak už jeho takty, které byly dosud v případě 12nm procesorů Ryzen záhadou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čtyřjádrové Core i3-8300 a další novinky očekávejme v polovině února Čtyřjádrové Core i3-8300 a další novinky očekávejme v polovině února
Intel dosud nedostal na trh všechny procesory z generace Coffee Lake, ale vypadá to, že se dalších kousků dočkáme v polovině února. Vedle toho bychom se ale také už konečně měli dočkat základních desek s čipsety B360, H370 a H310.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Definitivní verze Age of Empires přijde v únoru, bude i beta Definitivní verze Age of Empires přijde v únoru, bude i beta
Microsoft už v únoru vypustí do světa hru Age of Empires: Definitive Edition, čili řádně graficky přepracovaný původní titul. Vedle toho se může celkem sto tisíc registrovaných hráčů těšit na betu, která bude k dispozici ještě v lednu.
Včera, aktualita, Jan Vítek
"Chytrá okna" používají nanočástice železa pro sběr tepla "Chytrá okna" používají nanočástice železa pro sběr tepla
Okna představují celkově obrovskou plochu, která by mohla být využita lépe než pro osvětlení interiéru. Pracuje se na průhledných solárních článcích, ale také na oknech pokrytých nanočásticemi železa, které mohou sbírat tepelnou energii. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel připravil 3D kamery RealSense D415 a D435 Intel připravil 3D kamery RealSense D415 a D435
Intel si připravil dvě nové kamery RealSense, které dokáží snímat okolí ve 3D, čili s hloubkovým vjemem. Jde o RealSense D415 a D435, jež mají našim počítačům přidat 3D vizi v reálném čase. 
Včera, aktualita, Jan Vítek