www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Procesory Intel s grafikou Vega, aneb jak vznikají fámy

Procesory Intel s grafikou Vega, aneb jak vznikají fámy
, , aktualita
Už na začátku tohoto roku se spekulovalo o tom, zda se AMD nespojí s Intelem ve snaze přinést na trh výkonný procesor s integrovanou grafikou. Šlo by tedy spíše o procesor Intelu využívající technologie AMD. Nyní se tyto fámy objevují znovu.reklama
O procesorech Intel s grafikou využívající technologie AMD se mluvilo už v lednu a únoru, ovšem Intel sám brzy tyto zkazky ukončil tím, že je prostě popřel. Nyní se však objevila trošku podezřelá fotografie jistého slidu firmy Intel, která zdánlivě jasně odkazuje na Vegu, a tedy nejnovější GPU od firmy AMD. 
 
 
Obrázek je řádně rozostřen a slide není ani vyfocen celý, jak se na takový správný pokus o leak sluší a patří. Hned ale musíme zpozornět, když si čteme řádky Vega Inside, Mobile Performance Outside, které moc nesedí k případu, že by Intel chtěl spojit procesory Intel s GPU Vega. A co by měl s tímto mít společného onen člověk, který je v pozadí daného slidu? Naštěstí nemusíme pátrat dlouho, abychom se dopídili pravdy.
 
 
Snadno lze najít další podobné části prezentace, které už jasně ukazují, že nejde o GPU Vega, ale o jistého zaměstnance, který se jmenuje Vega. Jedná se tak o součást prezentace z tzv. Employee Appreciation Campaign, v rámci níž se Intel snaží motivovat své zaměstnance a s jejich jmény spojit své jednotlivé úspěchy či technologie. 
 
Čili opravdu nepůjde o mobilní procesory s GPU Vega a vytvoření nové značky Vega Inside na motivy staré Intel Inside. To by ostatně bylo poněkud uhozené, neboť značka Intel Inside byla vytvořena právě proto, aby se Intel lépe distancoval od jiných procesorů x86 konkurenčních výrobců. Modifikovat tuto značku s využitím jen jedné generace produktu firmy AMD pak rozhodně nedává smysl, ale o tom už není třeba ani uvažovat. 
 
reklama
Nejnovější články
Poznejte Kronos, požírač planet Poznejte Kronos, požírač planet
Jméno Kronos je v různých podobách dobře známé z mytologie i populární kultury, ovšem nyní budeme o něm mluvit jako o hvězdě podobné našemu Slunci, která měla dle astronomů pozřít více než tucet planet. Právě díky tomu si vysloužila tuto přezdívku.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Xbox One dostane podporu her pro původní Xbox, jakých? Xbox One dostane podporu her pro původní Xbox, jakých?
Do herního světa přišla velká vlna retrohraní, což dokazuje obliba staronových konzolí a počítačů NES/SNES Classic Edition či Commodore C64. Microsoft ale nejde tak daleko do minulosti, neboť jde o hry pro původní Xbox. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI vypouští své první pasivně chlazené minipočítače Cubi 3 MSI vypouští své první pasivně chlazené minipočítače Cubi 3
MSI přichází na trh s vůbec prvními počítači Cubi 3 Silent, které se mohou pochlubit pasivním chlazení, a tak i zcela tichým provozem za předpokladu, že uživatel už zapomene na pevné disky a vybere si pouze SSD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mac Mini dle Tima Cooka ještě nejsou mrtvé Mac Mini dle Tima Cooka ještě nejsou mrtvé
Apple stále nabízí počítače Mac Mini z pozdního roku 2014, které jsou tak už tři roky staré a založené na procesorech Intel Haswell. Přirozeně se tak objevují otázky, zda a kdy chce Apple tyto počítače přinejmenším aktualizovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Běžné Cannon Lake mají nabídnout podporu AVX-512 Běžné Cannon Lake mají nabídnout podporu AVX-512
Od běžných procesorů Intel Cannon Lake a také Ice Lake, což budou dle očekávání již 10nm modely, se očekává také podpora instrukcí Advanced Vector Extensions (AVX) 512. Vyplývat to má z dokumentů Intelu pro softwarové vývojáře. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář