www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Procesory Intel s grafikou Vega, aneb jak vznikají fámy

Procesory Intel s grafikou Vega, aneb jak vznikají fámy
, , aktualita
Už na začátku tohoto roku se spekulovalo o tom, zda se AMD nespojí s Intelem ve snaze přinést na trh výkonný procesor s integrovanou grafikou. Šlo by tedy spíše o procesor Intelu využívající technologie AMD. Nyní se tyto fámy objevují znovu.
reklama
O procesorech Intel s grafikou využívající technologie AMD se mluvilo už v lednu a únoru, ovšem Intel sám brzy tyto zkazky ukončil tím, že je prostě popřel. Nyní se však objevila trošku podezřelá fotografie jistého slidu firmy Intel, která zdánlivě jasně odkazuje na Vegu, a tedy nejnovější GPU od firmy AMD. 
 
 
Obrázek je řádně rozostřen a slide není ani vyfocen celý, jak se na takový správný pokus o leak sluší a patří. Hned ale musíme zpozornět, když si čteme řádky Vega Inside, Mobile Performance Outside, které moc nesedí k případu, že by Intel chtěl spojit procesory Intel s GPU Vega. A co by měl s tímto mít společného onen člověk, který je v pozadí daného slidu? Naštěstí nemusíme pátrat dlouho, abychom se dopídili pravdy.
 
 
Snadno lze najít další podobné části prezentace, které už jasně ukazují, že nejde o GPU Vega, ale o jistého zaměstnance, který se jmenuje Vega. Jedná se tak o součást prezentace z tzv. Employee Appreciation Campaign, v rámci níž se Intel snaží motivovat své zaměstnance a s jejich jmény spojit své jednotlivé úspěchy či technologie. 
 
Čili opravdu nepůjde o mobilní procesory s GPU Vega a vytvoření nové značky Vega Inside na motivy staré Intel Inside. To by ostatně bylo poněkud uhozené, neboť značka Intel Inside byla vytvořena právě proto, aby se Intel lépe distancoval od jiných procesorů x86 konkurenčních výrobců. Modifikovat tuto značku s využitím jen jedné generace produktu firmy AMD pak rozhodně nedává smysl, ale o tom už není třeba ani uvažovat. 
 
reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář