www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Prodeje headsetů se po snížení cen prudce zvýšily

Prodeje headsetů se po snížení cen prudce zvýšily
, , aktualita
Zájemci o headsety virtuální reality byli často odrazeni vysokými cenami, které byly nakonec mnohem vyšší, než výrobci slibovali při samotném vývoji produktů jako Oculus Rift nebo HTC Vive. Ceny ale nedávno značně klesly, což se odrazilo na prodejích.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canalys zabývající se průzkumem trhů ohlásila, že v třetím čtvrtletí tohoto roku překonaly prodeje hlavních "samostatných" VR headsetů 1 milion kusů. Těmito headsety máme na mysli takové, které jsou vybaveny vlastním displejem a potřebnou polohovací a jinou elektroniku, a nejde tak pouze i prázdné schránky pro mobilní telefony. 
 
 
Základní srovnání ukazuje, že se z těchto projektů těšila především společnost Sony, ačkoliv ta svůj VR headset nezlevnila, ovšem přidala k němu kameru PlayStation Camera, která dříve v ceně zahrnuta nebyla. Na druhém místě je Oculus Rift s 21 procenty, který se díky promoakci prodává za 399 USD a se 16 procenty je třetí HTC Vive rovněž zlevněné o 200 dolarů, ale přesto výrazně dražší. 
 
To se trošku odráží i na našem trhu, kde je Rift k sehnání od 14 tisíc korun, kdežto Vive je za 18 tisíc, ale kdo hledá, může jej sehnat i za nižší cenu. Jenomže pak je tu headset od Sony, který se reálně prodává za ještě mnohem nižší ceny, které rozhodně neodpovídají srovnání z obrázku.
 
 
PlayStation VR je tak mezi VR headsety prodejní hit a ještě aby ne, když lze sehnat už od 6000 Kč s daní. Tuto popularitu také jistě přinesla i moderní konzole PlayStation 4 Pro, díky jejímuž vysokému výkonu je možné headset lépe "nakrmit". A pokud si vezmeme, že tato konzole přijde ve verzi s 1TB diskem na cca 9 - 10 tisíc korun, pak je jasné, že si díky ní užijeme virtuální realitu za mnohem menší peníze, než jaké musíme dát za dostatečně výkonnou PC sestavu s Vive či Rift. Na druhou stranu je však softwarová výbava odlišná a právě ta může rozhodovat. 
 
Už v příštím roce se má ale dostat na trh jednodušší headset Oculus Go v ceně 199 USD, který by měl misky vah naklonit právě k PC sektoru a dále zvýšit prodeje. Úspěch firmy Sony je také dle Canalysu třeba přičíst především asijským zákazníkům a zvláště Japoncům. Ti na svém trhu upřednostnili PlayStation VR ve čtyřech z pěti případů a hrají na něm tituly jako Doom, Skyrim či Gran Turismo. 
 
Další vzpruhu pro VR trh mají zajistit headsety Windows Mixed Reality prosazované Microsoftem, které si připravují firmy jako HP, Lenovo, Acer, Asus, Dell a další. A pak uvidíme, co provede Apple se svou nově akvizovanou společností Vrvana.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala