www.svethardware.cz
>
>
>

Project xCloud zahrnuje i víceúčelový herní ovladač od Microsoftu

Project xCloud zahrnuje i víceúčelový herní ovladač od Microsoftu
, , aktualita
Microsoft Research se aktuálně zabývá projektem xCloud, který by měl zajímat především hráče všeho druhu. V jeho rámci jde i o univerzální a víceúčelový herní ovladač, který se skládá z několika různě použitelných kusů. 
K oblíbeným
reklama
Project xCloud byl prezentován před několika dny jako herní streamovací služba a podobně jako si Valve pro svou platformu Steam dlouho vyvíjelo vhodný ovladač, i Microsoft pracuje na své verzi. Ta však bude koncipována tak, aby byla využitelná s různými zařízeními, takže třeba jen tak v ruce, ale i připojená na tablet či telefon. 
 
 
Microsoft se také pochlubil tím, jak pracoval na prototypech, pro jejichž tvorbu nejspíše použil služby klasické 3D tiskárny pracující s plastem. Jak ukazuje už tento první obrázek, celý ovladač lze rozložit na dvě hlavní nezávislé a bezdrátově připojené části. Ovladač bude vhodné zase složit dohromady pro účely dobíjení, anebo lze z obou polovin ještě odpojit držadla. Jak ukazuje následující obrázek, to se bude hodit třeba pro hraní na tabletu, zatímco s mobilním telefonem držadla naopak spíše oceníme. 
 
 
Fotografie ovladače napojeného na mobil také ukazuje jeden velký potenciální problém. Je nevyhnutelné, že takto napojené ovladače nám zaberou kus vrchní plochy, takže nejspíše trošku zakryjí i displej. To samozřejmě závisí na provedení telefonu, ovšem v jejich případě směřuje trend k tomu, aby displej zabíral pokud možno veškerý povrch, takže to časem bude spíše jen horší. 
 
Záležet bude také na tom, jak bude proveden mechanismus pro uchycení ovladačů na okraje tabletu či telefonu a jak moc hrubé zacházení v zápalu hry vydrží, aniž by ovladače odpadly. Nicméně to vypadá na velice zajímavou možnost, jak hrát na zařízeních s dotykovým displejem, který sám o sobě není pro takové účely vůbec vhodný. Virtuální dotykové prvky na obrazovce nemohou nahradit opravdové fyzické páčky, křížové ovladače či tlačítka. Jde o hmatovou odezvu, kterou displej poskytnout nemůže. 
 
Nicméně Microsoft má tento ovladač dosud ve stádiu prototypu a není vůbec zajištěno, že se bude v této, nebo vůbec jakékoliv jiné podobě prodávat. Navíc dané snímky pocházejí z dokumentu, který byl zveřejněn před čtyřmi lety a týkal se práce provedené mezi lety 2012 a 2014. Microsoft jej ale nyní zveřejnil znova, což naznačuje, že projekt tohoto ovladače oprášil a chystá se jej dokončit. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek