www.svethardware.cz
>
>
>

Project xCloud zahrnuje i víceúčelový herní ovladač od Microsoftu

Project xCloud zahrnuje i víceúčelový herní ovladač od Microsoftu
, , aktualita
Microsoft Research se aktuálně zabývá projektem xCloud, který by měl zajímat především hráče všeho druhu. V jeho rámci jde i o univerzální a víceúčelový herní ovladač, který se skládá z několika různě použitelných kusů. 
reklama
Project xCloud byl prezentován před několika dny jako herní streamovací služba a podobně jako si Valve pro svou platformu Steam dlouho vyvíjelo vhodný ovladač, i Microsoft pracuje na své verzi. Ta však bude koncipována tak, aby byla využitelná s různými zařízeními, takže třeba jen tak v ruce, ale i připojená na tablet či telefon. 
 
 
Microsoft se také pochlubil tím, jak pracoval na prototypech, pro jejichž tvorbu nejspíše použil služby klasické 3D tiskárny pracující s plastem. Jak ukazuje už tento první obrázek, celý ovladač lze rozložit na dvě hlavní nezávislé a bezdrátově připojené části. Ovladač bude vhodné zase složit dohromady pro účely dobíjení, anebo lze z obou polovin ještě odpojit držadla. Jak ukazuje následující obrázek, to se bude hodit třeba pro hraní na tabletu, zatímco s mobilním telefonem držadla naopak spíše oceníme. 
 
 
Fotografie ovladače napojeného na mobil také ukazuje jeden velký potenciální problém. Je nevyhnutelné, že takto napojené ovladače nám zaberou kus vrchní plochy, takže nejspíše trošku zakryjí i displej. To samozřejmě závisí na provedení telefonu, ovšem v jejich případě směřuje trend k tomu, aby displej zabíral pokud možno veškerý povrch, takže to časem bude spíše jen horší. 
 
Záležet bude také na tom, jak bude proveden mechanismus pro uchycení ovladačů na okraje tabletu či telefonu a jak moc hrubé zacházení v zápalu hry vydrží, aniž by ovladače odpadly. Nicméně to vypadá na velice zajímavou možnost, jak hrát na zařízeních s dotykovým displejem, který sám o sobě není pro takové účely vůbec vhodný. Virtuální dotykové prvky na obrazovce nemohou nahradit opravdové fyzické páčky, křížové ovladače či tlačítka. Jde o hmatovou odezvu, kterou displej poskytnout nemůže. 
 
Nicméně Microsoft má tento ovladač dosud ve stádiu prototypu a není vůbec zajištěno, že se bude v této, nebo vůbec jakékoliv jiné podobě prodávat. Navíc dané snímky pocházejí z dokumentu, který byl zveřejněn před čtyřmi lety a týkal se práce provedené mezi lety 2012 a 2014. Microsoft jej ale nyní zveřejnil znova, což naznačuje, že projekt tohoto ovladače oprášil a chystá se jej dokončit. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek