www.svethardware.cz
>
>
>

Project xCloud zahrnuje i víceúčelový herní ovladač od Microsoftu

Project xCloud zahrnuje i víceúčelový herní ovladač od Microsoftu
, , aktualita
Microsoft Research se aktuálně zabývá projektem xCloud, který by měl zajímat především hráče všeho druhu. V jeho rámci jde i o univerzální a víceúčelový herní ovladač, který se skládá z několika různě použitelných kusů. 
K oblíbeným
reklama
Project xCloud byl prezentován před několika dny jako herní streamovací služba a podobně jako si Valve pro svou platformu Steam dlouho vyvíjelo vhodný ovladač, i Microsoft pracuje na své verzi. Ta však bude koncipována tak, aby byla využitelná s různými zařízeními, takže třeba jen tak v ruce, ale i připojená na tablet či telefon. 
 
 
Microsoft se také pochlubil tím, jak pracoval na prototypech, pro jejichž tvorbu nejspíše použil služby klasické 3D tiskárny pracující s plastem. Jak ukazuje už tento první obrázek, celý ovladač lze rozložit na dvě hlavní nezávislé a bezdrátově připojené části. Ovladač bude vhodné zase složit dohromady pro účely dobíjení, anebo lze z obou polovin ještě odpojit držadla. Jak ukazuje následující obrázek, to se bude hodit třeba pro hraní na tabletu, zatímco s mobilním telefonem držadla naopak spíše oceníme. 
 
 
Fotografie ovladače napojeného na mobil také ukazuje jeden velký potenciální problém. Je nevyhnutelné, že takto napojené ovladače nám zaberou kus vrchní plochy, takže nejspíše trošku zakryjí i displej. To samozřejmě závisí na provedení telefonu, ovšem v jejich případě směřuje trend k tomu, aby displej zabíral pokud možno veškerý povrch, takže to časem bude spíše jen horší. 
 
Záležet bude také na tom, jak bude proveden mechanismus pro uchycení ovladačů na okraje tabletu či telefonu a jak moc hrubé zacházení v zápalu hry vydrží, aniž by ovladače odpadly. Nicméně to vypadá na velice zajímavou možnost, jak hrát na zařízeních s dotykovým displejem, který sám o sobě není pro takové účely vůbec vhodný. Virtuální dotykové prvky na obrazovce nemohou nahradit opravdové fyzické páčky, křížové ovladače či tlačítka. Jde o hmatovou odezvu, kterou displej poskytnout nemůže. 
 
Nicméně Microsoft má tento ovladač dosud ve stádiu prototypu a není vůbec zajištěno, že se bude v této, nebo vůbec jakékoliv jiné podobě prodávat. Navíc dané snímky pocházejí z dokumentu, který byl zveřejněn před čtyřmi lety a týkal se práce provedené mezi lety 2012 a 2014. Microsoft jej ale nyní zveřejnil znova, což naznačuje, že projekt tohoto ovladače oprášil a chystá se jej dokončit. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek