Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

První hotové konzole Atari VCS budou připraveny tento měsíc

2.6.2020, Jan Vítek, aktualita
První hotové konzole Atari VCS budou připraveny tento měsíc
Až tragikomický vývoj herních konzolí Atari VCS konečně spěje ke svému konci. V průběhu tohoto měsíce se totiž očekává, že budou dokončeny první kusy, které posléze poputují ke svým zákazníkům. Investoři na Indiegogo ale přesto nemají jistotu.
Už v roce 2017 jsme se dozvěděli o tehdy již probíhajícím vývoji herní konzole Atari, která byla založena na PC hardwaru. Tehdy se ještě označovala za Ataribox a později byla spuštěna kampaň na IndieGoGo, kde se přispěvatelé dozvěděli, že se své konzole dočkají v roce 2018. To ale ještě netušili, že bude následovat celá šňůra problémů, zdržení, odkladů, a to včetně celkového překopání designového i hardwarového základu konzole, která nakonec využije APU generace Raven Ridge. A také se bude jmenovat Atari VCS. 
 
 
Nyní už to ale vypadá, že vše je vyřešeno, alespoň tedy z hlediska vývoje. První hotové konzole by se totiž měly objevit někdy v polovině tohoto měsíce, ovšem půjde pouze zatím o úvodní sérii 500 kusů, jež nemá šanci uspokojit ani oněch 11.597 lidí, kteří si svůj kus už dávno předplatili na IndieGoGo a už roky čekají na splnění tohoto závazku. Drtivá většina z nich se tak zatím musí spokojit se slibem, že svou konzoli dostanou někdy během letošního léta.
 
Atari VCS má fungovat jako herní konzole emulující pomocí linuxového systému staré Atari, ovšem je tu také 'PC Sandbox Mode' s operačním systémem Windows, v němž si budeme moci zahrát třeba Call of Duty Warzone, jak ukazuje i následující video. V režimu Atari ale budeme moci sledovat i streamovací služby jako Netflix či Disney+. 
 
 
Loni bylo odhaleno, že Atari VCS bude nakonec založena na SoC Ryzen R1606G se 2 jádry (2C/4T) na 2,6 až 3,5 GHz a s grafikou Vega 3 s pouze 192 Stream procesory (původně to mělo být APU Bristol Ridge). Výbava to samozřejmě není nijak úžasná, takže grafické orgie očekávat nelze. Máme ale možnost využít dva DDR4 DIMM s výchozími 8 GB či 4 GB paměti, které lze upgradovat, přičemž výchozích 32GB eMMC půjde rozšířit pomocí cloudu či USB úložiště. 
 
 
Dále pak máme ve výbavě Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4/5GHz, Bluetooth 4.0, HDMI 2.0, Gigabit Ethernet, 4x USB 3.1 (dva přední a dva zadní), podporu USB i BT klávesnice a myši, 4K videa s HDCP 2.2 a mezi kompatibilní systémy patří Linux, Windows, Steam OS i Chrome OS. Výrobce také hlásí, že je vyžadováno internetové připojení, i když je třeba upřesnit, že ne vždy, čili ne pro klasické hraní, ale bez připojení nebudou dostupné všechny funkce, jako je třeba online cloudové úložiště (pochopitelně). 
 
Pokud se někdo rozhodne si svou konzoli objednat teprve nyní, má možnost zvolit třeba Atari VCS 800 s 8 GB RAM, která ve verzi All In Bundle s klasickým joystickem a moderním gamepadem vyjde na 390 USD. 
 
Zdroj: Hexus.net