www.svethardware.cz
>
>
>

První produkty s USB4 očekáváme na konci příštího roku

První produkty s USB4 očekáváme na konci příštího roku
, , aktualita
Letos v březnu jsme se dozvěděli, že se chystá nový standard USB4, který je v podstatě založen na libovůli Intelu. Mohlo nás tak zajímat, kdy se dočkáme prvních zařízení, která vstoupí na trh. 
K oblíbeným
reklama
Rozhraní USB4 je totiž založeno na standardu Thunderbolt 3, který patří Intelu a ten se rozhodl, že nabídne jeho otevřené licencování pro použití ostatními společnostmi. Dnes přitom začíná být aktuální nový standard USB 3.2, který přichází ve třech verzích, a sice v nové USB 3.2 Gen 2x2 s propustností 20 Gb/s, dále tu je USB 3.2 Gen 2 s 10 Gb/s (aneb dosavadní USB 3.1 Gen 2) a pak USB 3.2 Gen 1 s 5 Gb/s (původní USB 3.0). USB 3.2 Gen 2x2 přitom nenavyšuje propustnost linky, ale namísto toho využívá dvě vedle sebe, takže jde v podstatě o to samé, jako když namísto PCIe x1 využijeme PCIe x2. 
 
 
Rozhraní USB4 se svou propustností vyrovná Thunderboltu verze 3, takže nabídne 40 Gb/s, jež budeme moci využít prostě pro přenos dat nebo i pro obrazové protokoly. Zajištěna bude zpětná kompatibilita s USB 2.0, USB 3.2 a samotným Thunderboltem 3, z nějž USB4 přímo vychází. Zatím přitom ještě nebyly zveřejněny finální specifikace tohoto rozhraní, takže ani není divu, že výsledná zařízení se ještě nechystají. 
 
Dle zástupců USB Promoter Group, kteří byli nedávno na Computexu, jsou specifikace připraveny ve verzi 0.7, ale práce prý pokračují dobře a verze 1.0 má být zveřejněna ještě v průběhu léta. Organizace USB-IF zase uvedla, že hotová zařízení pro USB4 budou na trhu nabízena od konce příštího roku. 
 
USB-IF si možní ani neuvědomuje, že řada lidí není spokojena s tím, jak se označují a přeznačují dnešní standardy. Však původní USB 3.0 bylo nejdříve přeznačeno na USB 3.1 Gen1 a nyní už to je USB 3.2 Gen1, což je jednak zbytečně složité a pak je jasné, že lidé se v tom celém mohou pak těžko orientovat. Nicméně na tom se už v případě existujících standardů nic nezmění. 
  • USB 3.2 Gen 1×2 - SuperSpeed+, 10 Gbit/s (1,25 GB/s), 2 linky s kódováním 8b/10b
  • USB 3.2 Gen 2×1 - SuperSpeed+, 10 Gbit/s (1,25 GB/s), 1 linka s kódováním 128b/132b (odpovídá standardu USB 3.1 Gen 2)
  • USB 3.2 Gen 2×2 - SuperSpeed+, 20 Gb/s (2,5 GB/s), 2 linky s kódováním 128b/132b 
V případě USB4 se ale počítá s novým logotypem a označováním, které snad už bude jednoduché a především se časem nebude měnit. Uvidíme. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ani HAMR, ani MAMR? 18TB pevný disk od WD oficiálně využívá EAMR Ani HAMR, ani MAMR? 18TB pevný disk od WD oficiálně využívá EAMR
Mezi nově chystané technologie pro pevné disky se zařadila další zkratka, o které jsme na našem serveru ještě nemluvili. Dobře už známe HAMR i novější MAMR, ale nyní je tu EAMR jako Energy-Assisted Magnetic Recording. Je to ale něco nového?
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Intel Core i9-9900KS dosáhne TDP 127W, budou zapotřebí speciální desky? Intel Core i9-9900KS dosáhne TDP 127W, budou zapotřebí speciální desky?
Intel se chystá brzy vypustit na trh procesor Core i9-9900KS, který bude mít zaručenou pracovní frekvenci 5 GHz při zátěži všech jader. Nyní se dozvídáme o zvýšeném TDP na základním taktu, což přináší otázky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Létající Dragonfly americké NASA by to na Titanu měla mít snadné Létající Dragonfly americké NASA by to na Titanu měla mít snadné
Snadné pochopitelně spíše jen s ohledem na samotné létání, neboť právě Titan má ze všech těles Sluneční soustavy pro let asi nejvhodnější podmínky. Jak ale bude Dragonfly vypadat a k čemu se využije? 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou" Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou"
Samsung dnes představil nová podniková SSD řady PM1733 a PM1735, které mají obsahovat technologie, díky nimž by životnost SSD už neměla být problémem. Díky detekci chyb dokáží zachránit data a fungovat dále i se závadnými čipy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte přidává dalších šest serverů s AMD EPYC Rome Gigabyte přidává dalších šest serverů s AMD EPYC Rome
Gigabyte se rozhodl vypustit na trh rovnou šest nových serverů, které jsou založeny na procesorech AMD EPYC generace Rome. Jde tak o další várku této firmy, díky níž se počet daných produktů zatím zastaví na 28. Jaké to jsou?
Včera, aktualita, Jan Vítek