www.svethardware.cz
>
>
>

První produkty s USB4 očekáváme na konci příštího roku

První produkty s USB4 očekáváme na konci příštího roku
, , aktualita
Letos v březnu jsme se dozvěděli, že se chystá nový standard USB4, který je v podstatě založen na libovůli Intelu. Mohlo nás tak zajímat, kdy se dočkáme prvních zařízení, která vstoupí na trh. 
K oblíbeným
reklama
Rozhraní USB4 je totiž založeno na standardu Thunderbolt 3, který patří Intelu a ten se rozhodl, že nabídne jeho otevřené licencování pro použití ostatními společnostmi. Dnes přitom začíná být aktuální nový standard USB 3.2, který přichází ve třech verzích, a sice v nové USB 3.2 Gen 2x2 s propustností 20 Gb/s, dále tu je USB 3.2 Gen 2 s 10 Gb/s (aneb dosavadní USB 3.1 Gen 2) a pak USB 3.2 Gen 1 s 5 Gb/s (původní USB 3.0). USB 3.2 Gen 2x2 přitom nenavyšuje propustnost linky, ale namísto toho využívá dvě vedle sebe, takže jde v podstatě o to samé, jako když namísto PCIe x1 využijeme PCIe x2. 
 
 
Rozhraní USB4 se svou propustností vyrovná Thunderboltu verze 3, takže nabídne 40 Gb/s, jež budeme moci využít prostě pro přenos dat nebo i pro obrazové protokoly. Zajištěna bude zpětná kompatibilita s USB 2.0, USB 3.2 a samotným Thunderboltem 3, z nějž USB4 přímo vychází. Zatím přitom ještě nebyly zveřejněny finální specifikace tohoto rozhraní, takže ani není divu, že výsledná zařízení se ještě nechystají. 
 
Dle zástupců USB Promoter Group, kteří byli nedávno na Computexu, jsou specifikace připraveny ve verzi 0.7, ale práce prý pokračují dobře a verze 1.0 má být zveřejněna ještě v průběhu léta. Organizace USB-IF zase uvedla, že hotová zařízení pro USB4 budou na trhu nabízena od konce příštího roku. 
 
USB-IF si možní ani neuvědomuje, že řada lidí není spokojena s tím, jak se označují a přeznačují dnešní standardy. Však původní USB 3.0 bylo nejdříve přeznačeno na USB 3.1 Gen1 a nyní už to je USB 3.2 Gen1, což je jednak zbytečně složité a pak je jasné, že lidé se v tom celém mohou pak těžko orientovat. Nicméně na tom se už v případě existujících standardů nic nezmění. 
  • USB 3.2 Gen 1×2 - SuperSpeed+, 10 Gbit/s (1,25 GB/s), 2 linky s kódováním 8b/10b
  • USB 3.2 Gen 2×1 - SuperSpeed+, 10 Gbit/s (1,25 GB/s), 1 linka s kódováním 128b/132b (odpovídá standardu USB 3.1 Gen 2)
  • USB 3.2 Gen 2×2 - SuperSpeed+, 20 Gb/s (2,5 GB/s), 2 linky s kódováním 128b/132b 
V případě USB4 se ale počítá s novým logotypem a označováním, které snad už bude jednoduché a především se časem nebude měnit. Uvidíme. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů
Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA
Americká kosmická agentura NASA se konečně trochu více rozpovídala o nákladech na let na Měsíc. Tam by chtěla být s astronauty už za pět let a hovoří se o částce, která má přesahovat 20 miliard USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře