www.svethardware.cz
>
>
>

První produkty s USB4 očekáváme na konci příštího roku

První produkty s USB4 očekáváme na konci příštího roku
, , aktualita
Letos v březnu jsme se dozvěděli, že se chystá nový standard USB4, který je v podstatě založen na libovůli Intelu. Mohlo nás tak zajímat, kdy se dočkáme prvních zařízení, která vstoupí na trh. 
K oblíbeným
reklama
Rozhraní USB4 je totiž založeno na standardu Thunderbolt 3, který patří Intelu a ten se rozhodl, že nabídne jeho otevřené licencování pro použití ostatními společnostmi. Dnes přitom začíná být aktuální nový standard USB 3.2, který přichází ve třech verzích, a sice v nové USB 3.2 Gen 2x2 s propustností 20 Gb/s, dále tu je USB 3.2 Gen 2 s 10 Gb/s (aneb dosavadní USB 3.1 Gen 2) a pak USB 3.2 Gen 1 s 5 Gb/s (původní USB 3.0). USB 3.2 Gen 2x2 přitom nenavyšuje propustnost linky, ale namísto toho využívá dvě vedle sebe, takže jde v podstatě o to samé, jako když namísto PCIe x1 využijeme PCIe x2. 
 
 
Rozhraní USB4 se svou propustností vyrovná Thunderboltu verze 3, takže nabídne 40 Gb/s, jež budeme moci využít prostě pro přenos dat nebo i pro obrazové protokoly. Zajištěna bude zpětná kompatibilita s USB 2.0, USB 3.2 a samotným Thunderboltem 3, z nějž USB4 přímo vychází. Zatím přitom ještě nebyly zveřejněny finální specifikace tohoto rozhraní, takže ani není divu, že výsledná zařízení se ještě nechystají. 
 
Dle zástupců USB Promoter Group, kteří byli nedávno na Computexu, jsou specifikace připraveny ve verzi 0.7, ale práce prý pokračují dobře a verze 1.0 má být zveřejněna ještě v průběhu léta. Organizace USB-IF zase uvedla, že hotová zařízení pro USB4 budou na trhu nabízena od konce příštího roku. 
 
USB-IF si možní ani neuvědomuje, že řada lidí není spokojena s tím, jak se označují a přeznačují dnešní standardy. Však původní USB 3.0 bylo nejdříve přeznačeno na USB 3.1 Gen1 a nyní už to je USB 3.2 Gen1, což je jednak zbytečně složité a pak je jasné, že lidé se v tom celém mohou pak těžko orientovat. Nicméně na tom se už v případě existujících standardů nic nezmění. 
  • USB 3.2 Gen 1×2 - SuperSpeed+, 10 Gbit/s (1,25 GB/s), 2 linky s kódováním 8b/10b
  • USB 3.2 Gen 2×1 - SuperSpeed+, 10 Gbit/s (1,25 GB/s), 1 linka s kódováním 128b/132b (odpovídá standardu USB 3.1 Gen 2)
  • USB 3.2 Gen 2×2 - SuperSpeed+, 20 Gb/s (2,5 GB/s), 2 linky s kódováním 128b/132b 
V případě USB4 se ale počítá s novým logotypem a označováním, které snad už bude jednoduché a především se časem nebude měnit. Uvidíme. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře