Původní Diablo si nyní můžeme zahrát ve webovém prohlížeči

Původní Diablo si nyní můžeme zahrát ve webovém prohlížeči
, , aktualita
Původní titul Diablo z roku 1996 nastartoval éru akčních RPG her pro frenetické klikače. A zatímco se můžeme těšit na nové informace o chystaném Diablu 4, můžeme si jedničku zahrát přímo v prohlížeči. 
K oblíbeným
reklama
První Diablo bylo nedávno nabídnuto jako oprášený titul na GOGu, který je možné hrát bez problémů pod Windows 10 a na moderní sestavě. Fanoušci série ale spíše čekají na BlizzCon 2019, kde by měl Blizzard snad představit také Diablo 4, ovšem do listopadu je času dost a prozatím tu alespoň máme Diablo hratelné ve webovém prohlížeči
 
 
Budeme k tomu ale potřebovat buď originální soubor diabdat.mpq ze zakoupené verze, anebo si alespoň z GitHubu stáhnout soubor spawn.mpq (50 MB) a ten využít na výše odkazovaných stránkách. Ty si jej zpracují a hru spustí, ovšem v režimu shareware, což je prostě demoverze, která ale na vyzkoušení bohatě stačí. Hra pak funguje plynule včetně zvuku a osobně jsem nenašel žádný problém, snad až na ten, že dnes už něco takového skutečně těžko nadchne. 
 
Prostě si chodíme po mapě s toporným válečníkem, mágem nebo zlodějem a snažíme se uklikat k smrti v generovaných dungeonech nebo prostě v mapách, kde plníme questy.
 
Hra funguje dobře v prohlížečích Chrome, Firefox i Opera a dle Rivsoftu byla její webová verze založena na zdrojovém kódu, který rekonstruoval "GalaXyHaXz a devilution team", přičemž se máme dočkat věrné prezentace originálního titulu včetně "chyb a špatně napsaného kódu původní hry". Více se pak v tom šťourají na YouTube ve videu kanálu Modern Vintage Gamer


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek5 komentářů