Původní Diablo si nyní můžeme zahrát ve webovém prohlížeči

Původní Diablo si nyní můžeme zahrát ve webovém prohlížeči
, , aktualita
Původní titul Diablo z roku 1996 nastartoval éru akčních RPG her pro frenetické klikače. A zatímco se můžeme těšit na nové informace o chystaném Diablu 4, můžeme si jedničku zahrát přímo v prohlížeči. 
K oblíbeným
reklama
První Diablo bylo nedávno nabídnuto jako oprášený titul na GOGu, který je možné hrát bez problémů pod Windows 10 a na moderní sestavě. Fanoušci série ale spíše čekají na BlizzCon 2019, kde by měl Blizzard snad představit také Diablo 4, ovšem do listopadu je času dost a prozatím tu alespoň máme Diablo hratelné ve webovém prohlížeči
 
 
Budeme k tomu ale potřebovat buď originální soubor diabdat.mpq ze zakoupené verze, anebo si alespoň z GitHubu stáhnout soubor spawn.mpq (50 MB) a ten využít na výše odkazovaných stránkách. Ty si jej zpracují a hru spustí, ovšem v režimu shareware, což je prostě demoverze, která ale na vyzkoušení bohatě stačí. Hra pak funguje plynule včetně zvuku a osobně jsem nenašel žádný problém, snad až na ten, že dnes už něco takového skutečně těžko nadchne. 
 
Prostě si chodíme po mapě s toporným válečníkem, mágem nebo zlodějem a snažíme se uklikat k smrti v generovaných dungeonech nebo prostě v mapách, kde plníme questy.
 
Hra funguje dobře v prohlížečích Chrome, Firefox i Opera a dle Rivsoftu byla její webová verze založena na zdrojovém kódu, který rekonstruoval "GalaXyHaXz a devilution team", přičemž se máme dočkat věrné prezentace originálního titulu včetně "chyb a špatně napsaného kódu původní hry". Více se pak v tom šťourají na YouTube ve videu kanálu Modern Vintage Gamer


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek