www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD

QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
, , aktualita
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme se podívali na operační systém QNAP QTS 4.4.1 pro NASy společnosti QNAP. Nyní vychází nová verze QTS 4.4.2, která přináší několik vylepšení. Ta zvyšuje zabezpečení systému a škálovatelnost úložiště. Pokud jde o bezpečnost, tak výchozím heslem NASu je nyní první MAC adresa NASu. Další novinkou je podpora rozšiřujících jednotek TL SATA JBOD a TL USB JBOD.
 
QNAP QTS 4.4.2
 
TL SATA JBOD dostanete např. u stolních NASů TL-D400S, TL-D800S a TL-D1600S, případně také u racků TL-R400S a TL-R1200S-RP. Tato technologie zajišťuje, aby byl každý datový přenos přes SATA připojen k jedné diskové jednotce a byl tak zajištěn maximální možný výkon. Na obrázku vidíte např. spojení přes kartu QXP-400eS-A1164, kterou lze namontovat do počítače s PCIe slotem a operačním systémem Windows/Linux nebo do NASu QNAP s volným PCIe slotem. Kabel SFF-8088, který propojuje kartu s dalším NASem, zvládá přenášet až 24 Gb/s, tedy čtyři přenosy SATA 6Gb/s. U 8diskových řešení jsou tak použity dva kabely, u 16diskových pak čtyři.
 
QNAP QTS 4.4.2 TL SATA JBOD
 
Pokud jde o TL USB JBOD, to je podporováno u modelů TL-D800C a TL-R1200C-RP. V jejich případě jsou použity porty USB 3.2 Gen 2 s přenosovými rychlostmi až 10 Gb/s. K připojení hostitelského zařízení lze použít kabely s USB-A, USB-C i Thunderbolt 3.
 
QNAP TL-D800C a TL-R1200C-RP
 
Zdroj: qnap.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře