www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD

QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
, , aktualita
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme se podívali na operační systém QNAP QTS 4.4.1 pro NASy společnosti QNAP. Nyní vychází nová verze QTS 4.4.2, která přináší několik vylepšení. Ta zvyšuje zabezpečení systému a škálovatelnost úložiště. Pokud jde o bezpečnost, tak výchozím heslem NASu je nyní první MAC adresa NASu. Další novinkou je podpora rozšiřujících jednotek TL SATA JBOD a TL USB JBOD.
 
QNAP QTS 4.4.2
 
TL SATA JBOD dostanete např. u stolních NASů TL-D400S, TL-D800S a TL-D1600S, případně také u racků TL-R400S a TL-R1200S-RP. Tato technologie zajišťuje, aby byl každý datový přenos přes SATA připojen k jedné diskové jednotce a byl tak zajištěn maximální možný výkon. Na obrázku vidíte např. spojení přes kartu QXP-400eS-A1164, kterou lze namontovat do počítače s PCIe slotem a operačním systémem Windows/Linux nebo do NASu QNAP s volným PCIe slotem. Kabel SFF-8088, který propojuje kartu s dalším NASem, zvládá přenášet až 24 Gb/s, tedy čtyři přenosy SATA 6Gb/s. U 8diskových řešení jsou tak použity dva kabely, u 16diskových pak čtyři.
 
QNAP QTS 4.4.2 TL SATA JBOD
 
Pokud jde o TL USB JBOD, to je podporováno u modelů TL-D800C a TL-R1200C-RP. V jejich případě jsou použity porty USB 3.2 Gen 2 s přenosovými rychlostmi až 10 Gb/s. K připojení hostitelského zařízení lze použít kabely s USB-A, USB-C i Thunderbolt 3.
 
QNAP TL-D800C a TL-R1200C-RP
 
Zdroj: qnap.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Procesorům Intel Coffee Lake-S zvoní hrana, přestanou proudit na trh Procesorům Intel Coffee Lake-S zvoní hrana, přestanou proudit na trh
Jak se dalo očekávat, procesory Intel generace Coffee Lake pro desktopy budou postupně vytlačeny z trhu novou generací. Intel nyní informuje o přesném datu, kdy budou dodány na trh poslední kusy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sony tento týden konzoli PS5 nepředstaví, podporuje protesty v USA Sony tento týden konzoli PS5 nepředstaví, podporuje protesty v USA
Společnost Sony měla ve čtvrtek večer představit svou novou konzoli PlayStation 5, ovšem toho se nedočkáme a není jasné, kdy lze očekávat náhradní termín. Sony totiž tímto krokem podporuje aktuální protesty probíhající v USA.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Nejbližší exoplaneta byla potvrzena pomocí nového spektrografu Nejbližší exoplaneta byla potvrzena pomocí nového spektrografu
O existenci exoplanety Proxima b se obecně už dávno nepochybuje, ale vždy je dobré mít potvrzení z dalšího nezávislého zdroje. Tím je nový spektrograf ESPRESSO, který potvrdil i hmotnost planety a délku jejího oběhu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft pozastavil rozšiřování Windows 10 May 2020 na většině zařízení Microsoft pozastavil rozšiřování Windows 10 May 2020 na většině zařízení
Čerstvě máme na trhu novou verzi systému Windows 10, kterou označujeme za May 2020 Update, verzi 2004, nebo prostě za letošní velkou jarní aktualizaci. Její rozšiřování ale bylo nyní na většině typů zařízení pozastaveno. Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Nová éra "taktování"? Ladění výkonu běžných Core slibuje zajímavý růst výkonu Nová éra "taktování"? Ladění výkonu běžných Core slibuje zajímavý růst výkonu
Intel se neodhodlal změnit svůj přístup k taktování desktopových procesorů ani v nejnovější generaci Comet Lake-S. Pomocí změny násobiče můžeme takto ladit výkon pouze procesorů K na sadě Z490, ale do toho vstupují výrobci základních desek.
Dnes, aktualita, Jan Vítek