reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

QNAP uvedl nový QuTS hero 5.0.1 na bázi ZFS

, , aktualita
QNAP uvedl nový QuTS hero 5.0.1 na bázi ZFS
QNAP vydal očekávanou verzi operačního systému QuTS hero 5.0.1 pro své profesionálnější NASy. Ta už byla nějakou dobu v betaverzi. Přináší např. podporu 5TB sdílených složek i jednodušší výměnu disků v poli RAID.
QNAP uvedl nový QuTS hero 5.0.1 na bázi ZFS
Nedávno jsme otestovali operační systém QNAP QuTS hero 5.0, který nyní dostává aktualizovanou verzi QuTS hero 5.0.1. Nadále je založena na souborovém systému ZFS, který je vhodnějším systémem pro podnikové nasazení s důrazem na prevenci ztráty dat a zajištění integrity. Nová verze 5.0.1 přináší např. kapacitu až 5 TB na sdílenou složku, máme zde také zabezpečený přístup k souborům se šifrováním LUN (vedle šifrování celého NASu a sdílených složek).
 
QNAP QuTS hero 5.0.1
 
Zajímavou funkcí je jednodušší výměna disků v poli RAID. Při blížícím se selhání disku, které může být odhaleno pomocí hodnot S.M.A.R.T. nebo funkcí DA Drive Analyzer, lze disk preventivně vyměnit pomocí náhradního disku, aniž by bylo nutno zdlouhavě obnovovat pole RAID. Systém také nově podporuje protokol WSP (Windows Search Protocol) pro připojení sdílené složky přes SMB (Server Message Block).
 
Zdroj: qnap.com


reklama
reklama
reklama