www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon VII otestován s novými ovladači, jaká je dostupnost?

Radeon VII otestován s novými ovladači, jaká je dostupnost?
, , aktualita
Grafické karty Radeon VII jsou na trhu už téměř dva týdny a za tu dobu si AMD stačilo pro ně připravit nové ovladače. Server techPowerUp je vyzkoušel a my se můžeme podívat na to, co udělaly s výkonem karty. 
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon VII už byl otestován v den nástupu na trh, čili 7. února a nakonec to vyšlo tak, že RTX 2080 zůstala většinou nepřekonána a jako herní karta nám tak vychází lépe. Radeon VII je lepší především díky svému hrubému výkonu, který je v FP32 plně srovnatelný i s GeForce RTX 2080 Ti, jenomže to se do her moc nepromítne. Vedle toho je tu i jednoznačná výhoda v 16 GB paměti HBM2 s propustností 1 TB/s, na což mohou herní Turingy jen smutně koukat. Pokud někdo dokáže využít vysoký výpočetní výkon a rychlou paměť, je pro něj Radeon VII jednoznačná volba a možnost si zahrát ve vysokém rozlišení je další plus. 
 
Nyní tu máme nové ovladače Adrenalin 19.2.2 v betaverzi, které jsou srovnávány s ovladači, které AMD dodalo pro prvotní otestování karty a ty měly v označení datum vzniku 22. ledna. Postačí nám jeden graf, který ukazuje plusový či minusový rozdíl ve výkonu vyjádřený procenty, přičemž průměr je znázorněn červenou tečkovanou čárou. 
 
 
Jak je vidět, většinou to nestojí za zmínku, protože výkon se zlepšil maximálně o procento, nebo se také mírně zhoršil, ale naštěstí ne tak často. Je tu ale také dvojice her, v jejichž případě nárůst dělá i více než plus pět procent, a to Battlefield V a Assassin's Creed Odyssey. 
 
Nicméně, na serveru techPowerUp také svou kartu trošku upravili. Vyleštili styčnou plochu jejího chladiče a vyměnili teplovodivou pastu, což se podepsalo na teplotách nižších o 10 °C a mírným zvýšením maximálního taktu. V důsledku to pak dle provedených testů přineslo vyšší výkon o 0,2 % a ovladače 19.2.2 dodaly dalších 0,45 % navíc. 
 
A co trh? Když se podíváme nejdříve na konkurenci, pak slušné GeForce RTX 2080 se dají s troškou snahy pořídit za méně než 18 tisíc korun s daní. Radeon VII začíná na částkách mírně nad 19 tisíc korun a my alespoň vůbec nemusíme přemýšlet nad tím, jakou kartu si vybereme, protože to jsou stejně všechno referenční kusy, jen jiných značek. Problém je ten, že skladové zásoby nejsou a většina obchodníků si ani netroufá uvádět, kdy asi tak mohou dorazit další kusy. To se ostatně dalo očekávat i přes ujištění firmy AMD, že karet bude pro hráče dost. 
 
Zdroj: techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek