www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon VII otestován s novými ovladači, jaká je dostupnost?

Radeon VII otestován s novými ovladači, jaká je dostupnost?
, , aktualita
Grafické karty Radeon VII jsou na trhu už téměř dva týdny a za tu dobu si AMD stačilo pro ně připravit nové ovladače. Server techPowerUp je vyzkoušel a my se můžeme podívat na to, co udělaly s výkonem karty. 
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon VII už byl otestován v den nástupu na trh, čili 7. února a nakonec to vyšlo tak, že RTX 2080 zůstala většinou nepřekonána a jako herní karta nám tak vychází lépe. Radeon VII je lepší především díky svému hrubému výkonu, který je v FP32 plně srovnatelný i s GeForce RTX 2080 Ti, jenomže to se do her moc nepromítne. Vedle toho je tu i jednoznačná výhoda v 16 GB paměti HBM2 s propustností 1 TB/s, na což mohou herní Turingy jen smutně koukat. Pokud někdo dokáže využít vysoký výpočetní výkon a rychlou paměť, je pro něj Radeon VII jednoznačná volba a možnost si zahrát ve vysokém rozlišení je další plus. 
 
Nyní tu máme nové ovladače Adrenalin 19.2.2 v betaverzi, které jsou srovnávány s ovladači, které AMD dodalo pro prvotní otestování karty a ty měly v označení datum vzniku 22. ledna. Postačí nám jeden graf, který ukazuje plusový či minusový rozdíl ve výkonu vyjádřený procenty, přičemž průměr je znázorněn červenou tečkovanou čárou. 
 
 
Jak je vidět, většinou to nestojí za zmínku, protože výkon se zlepšil maximálně o procento, nebo se také mírně zhoršil, ale naštěstí ne tak často. Je tu ale také dvojice her, v jejichž případě nárůst dělá i více než plus pět procent, a to Battlefield V a Assassin's Creed Odyssey. 
 
Nicméně, na serveru techPowerUp také svou kartu trošku upravili. Vyleštili styčnou plochu jejího chladiče a vyměnili teplovodivou pastu, což se podepsalo na teplotách nižších o 10 °C a mírným zvýšením maximálního taktu. V důsledku to pak dle provedených testů přineslo vyšší výkon o 0,2 % a ovladače 19.2.2 dodaly dalších 0,45 % navíc. 
 
A co trh? Když se podíváme nejdříve na konkurenci, pak slušné GeForce RTX 2080 se dají s troškou snahy pořídit za méně než 18 tisíc korun s daní. Radeon VII začíná na částkách mírně nad 19 tisíc korun a my alespoň vůbec nemusíme přemýšlet nad tím, jakou kartu si vybereme, protože to jsou stejně všechno referenční kusy, jen jiných značek. Problém je ten, že skladové zásoby nejsou a většina obchodníků si ani netroufá uvádět, kdy asi tak mohou dorazit další kusy. To se ostatně dalo očekávat i přes ujištění firmy AMD, že karet bude pro hráče dost. 
 
Zdroj: techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala