www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon VII otestován s novými ovladači, jaká je dostupnost?

Radeon VII otestován s novými ovladači, jaká je dostupnost?
, , aktualita
Grafické karty Radeon VII jsou na trhu už téměř dva týdny a za tu dobu si AMD stačilo pro ně připravit nové ovladače. Server techPowerUp je vyzkoušel a my se můžeme podívat na to, co udělaly s výkonem karty. 
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon VII už byl otestován v den nástupu na trh, čili 7. února a nakonec to vyšlo tak, že RTX 2080 zůstala většinou nepřekonána a jako herní karta nám tak vychází lépe. Radeon VII je lepší především díky svému hrubému výkonu, který je v FP32 plně srovnatelný i s GeForce RTX 2080 Ti, jenomže to se do her moc nepromítne. Vedle toho je tu i jednoznačná výhoda v 16 GB paměti HBM2 s propustností 1 TB/s, na což mohou herní Turingy jen smutně koukat. Pokud někdo dokáže využít vysoký výpočetní výkon a rychlou paměť, je pro něj Radeon VII jednoznačná volba a možnost si zahrát ve vysokém rozlišení je další plus. 
 
Nyní tu máme nové ovladače Adrenalin 19.2.2 v betaverzi, které jsou srovnávány s ovladači, které AMD dodalo pro prvotní otestování karty a ty měly v označení datum vzniku 22. ledna. Postačí nám jeden graf, který ukazuje plusový či minusový rozdíl ve výkonu vyjádřený procenty, přičemž průměr je znázorněn červenou tečkovanou čárou. 
 
 
Jak je vidět, většinou to nestojí za zmínku, protože výkon se zlepšil maximálně o procento, nebo se také mírně zhoršil, ale naštěstí ne tak často. Je tu ale také dvojice her, v jejichž případě nárůst dělá i více než plus pět procent, a to Battlefield V a Assassin's Creed Odyssey. 
 
Nicméně, na serveru techPowerUp také svou kartu trošku upravili. Vyleštili styčnou plochu jejího chladiče a vyměnili teplovodivou pastu, což se podepsalo na teplotách nižších o 10 °C a mírným zvýšením maximálního taktu. V důsledku to pak dle provedených testů přineslo vyšší výkon o 0,2 % a ovladače 19.2.2 dodaly dalších 0,45 % navíc. 
 
A co trh? Když se podíváme nejdříve na konkurenci, pak slušné GeForce RTX 2080 se dají s troškou snahy pořídit za méně než 18 tisíc korun s daní. Radeon VII začíná na částkách mírně nad 19 tisíc korun a my alespoň vůbec nemusíme přemýšlet nad tím, jakou kartu si vybereme, protože to jsou stejně všechno referenční kusy, jen jiných značek. Problém je ten, že skladové zásoby nejsou a většina obchodníků si ani netroufá uvádět, kdy asi tak mohou dorazit další kusy. To se ostatně dalo očekávat i přes ujištění firmy AMD, že karet bude pro hráče dost. 
 
Zdroj: techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu
Intel se odhodlal po řadě let zásadním způsobem vylepšit své běžné integrované grafické čipy. Chystá si 11. generaci grafické architektury a pro běžné GT2 to bude znamenat především jednu věc. Počet jednotek EU se navýší z 24 na 64. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek