www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon VII otestován s novými ovladači, jaká je dostupnost?

Radeon VII otestován s novými ovladači, jaká je dostupnost?
, , aktualita
Grafické karty Radeon VII jsou na trhu už téměř dva týdny a za tu dobu si AMD stačilo pro ně připravit nové ovladače. Server techPowerUp je vyzkoušel a my se můžeme podívat na to, co udělaly s výkonem karty. 
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon VII už byl otestován v den nástupu na trh, čili 7. února a nakonec to vyšlo tak, že RTX 2080 zůstala většinou nepřekonána a jako herní karta nám tak vychází lépe. Radeon VII je lepší především díky svému hrubému výkonu, který je v FP32 plně srovnatelný i s GeForce RTX 2080 Ti, jenomže to se do her moc nepromítne. Vedle toho je tu i jednoznačná výhoda v 16 GB paměti HBM2 s propustností 1 TB/s, na což mohou herní Turingy jen smutně koukat. Pokud někdo dokáže využít vysoký výpočetní výkon a rychlou paměť, je pro něj Radeon VII jednoznačná volba a možnost si zahrát ve vysokém rozlišení je další plus. 
 
Nyní tu máme nové ovladače Adrenalin 19.2.2 v betaverzi, které jsou srovnávány s ovladači, které AMD dodalo pro prvotní otestování karty a ty měly v označení datum vzniku 22. ledna. Postačí nám jeden graf, který ukazuje plusový či minusový rozdíl ve výkonu vyjádřený procenty, přičemž průměr je znázorněn červenou tečkovanou čárou. 
 
 
Jak je vidět, většinou to nestojí za zmínku, protože výkon se zlepšil maximálně o procento, nebo se také mírně zhoršil, ale naštěstí ne tak často. Je tu ale také dvojice her, v jejichž případě nárůst dělá i více než plus pět procent, a to Battlefield V a Assassin's Creed Odyssey. 
 
Nicméně, na serveru techPowerUp také svou kartu trošku upravili. Vyleštili styčnou plochu jejího chladiče a vyměnili teplovodivou pastu, což se podepsalo na teplotách nižších o 10 °C a mírným zvýšením maximálního taktu. V důsledku to pak dle provedených testů přineslo vyšší výkon o 0,2 % a ovladače 19.2.2 dodaly dalších 0,45 % navíc. 
 
A co trh? Když se podíváme nejdříve na konkurenci, pak slušné GeForce RTX 2080 se dají s troškou snahy pořídit za méně než 18 tisíc korun s daní. Radeon VII začíná na částkách mírně nad 19 tisíc korun a my alespoň vůbec nemusíme přemýšlet nad tím, jakou kartu si vybereme, protože to jsou stejně všechno referenční kusy, jen jiných značek. Problém je ten, že skladové zásoby nejsou a většina obchodníků si ani netroufá uvádět, kdy asi tak mohou dorazit další kusy. To se ostatně dalo očekávat i přes ujištění firmy AMD, že karet bude pro hráče dost. 
 
Zdroj: techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů