www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon VII otestován s novými ovladači, jaká je dostupnost?

Radeon VII otestován s novými ovladači, jaká je dostupnost?
, , aktualita
Grafické karty Radeon VII jsou na trhu už téměř dva týdny a za tu dobu si AMD stačilo pro ně připravit nové ovladače. Server techPowerUp je vyzkoušel a my se můžeme podívat na to, co udělaly s výkonem karty. 
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon VII už byl otestován v den nástupu na trh, čili 7. února a nakonec to vyšlo tak, že RTX 2080 zůstala většinou nepřekonána a jako herní karta nám tak vychází lépe. Radeon VII je lepší především díky svému hrubému výkonu, který je v FP32 plně srovnatelný i s GeForce RTX 2080 Ti, jenomže to se do her moc nepromítne. Vedle toho je tu i jednoznačná výhoda v 16 GB paměti HBM2 s propustností 1 TB/s, na což mohou herní Turingy jen smutně koukat. Pokud někdo dokáže využít vysoký výpočetní výkon a rychlou paměť, je pro něj Radeon VII jednoznačná volba a možnost si zahrát ve vysokém rozlišení je další plus. 
 
Nyní tu máme nové ovladače Adrenalin 19.2.2 v betaverzi, které jsou srovnávány s ovladači, které AMD dodalo pro prvotní otestování karty a ty měly v označení datum vzniku 22. ledna. Postačí nám jeden graf, který ukazuje plusový či minusový rozdíl ve výkonu vyjádřený procenty, přičemž průměr je znázorněn červenou tečkovanou čárou. 
 
 
Jak je vidět, většinou to nestojí za zmínku, protože výkon se zlepšil maximálně o procento, nebo se také mírně zhoršil, ale naštěstí ne tak často. Je tu ale také dvojice her, v jejichž případě nárůst dělá i více než plus pět procent, a to Battlefield V a Assassin's Creed Odyssey. 
 
Nicméně, na serveru techPowerUp také svou kartu trošku upravili. Vyleštili styčnou plochu jejího chladiče a vyměnili teplovodivou pastu, což se podepsalo na teplotách nižších o 10 °C a mírným zvýšením maximálního taktu. V důsledku to pak dle provedených testů přineslo vyšší výkon o 0,2 % a ovladače 19.2.2 dodaly dalších 0,45 % navíc. 
 
A co trh? Když se podíváme nejdříve na konkurenci, pak slušné GeForce RTX 2080 se dají s troškou snahy pořídit za méně než 18 tisíc korun s daní. Radeon VII začíná na částkách mírně nad 19 tisíc korun a my alespoň vůbec nemusíme přemýšlet nad tím, jakou kartu si vybereme, protože to jsou stejně všechno referenční kusy, jen jiných značek. Problém je ten, že skladové zásoby nejsou a většina obchodníků si ani netroufá uvádět, kdy asi tak mohou dorazit další kusy. To se ostatně dalo očekávat i přes ujištění firmy AMD, že karet bude pro hráče dost. 
 
Zdroj: techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih
Adobe je známý jako softwarová společnost, která si osvojila model předplatného a moderní pojetí "prodeje" softwaru. Zákazníci si nekupují kopii, nýbrž stornovatelnou licenci na využití produktu a co s tím může přicházet, nám nyní Adobe předvádí naživo. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd
Kdysi spirální galaxie NGC 4485 se v dávné minulosti téměř srazila s mnohem větší galaxií NGC 4490. Srážka nebyla přímá, ale i tak změnila menší galaxii v rodiště nových hvězd, na něž se nyní blíže podíval Hubble. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty
AMD už dokončuje svou novou generaci desktopových APU, což jsou čipy, které nesou kódové označení Picasso. A máme tu opět známého thajského leakera, který nám prozradí, jaké takty můžeme očekávat. O takty totiž zde půjde především. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Přijdou Ryzen 3000 a Navi  už v červenci, nebo mnohem později? Přijdou Ryzen 3000 a Navi už v červenci, nebo mnohem později?
AMD dříve udávalo, že procesory Ryzen 3000 budou vypuštěny na trh v polovině roku, přičemž nyní se udává třetí kvartál, a my jsme tak uvažovali o jeho začátku. Zveřejněný program pro srpnovou akci HotChips ale vyvolává otázky.
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů