www.svethardware.cz
>
>
>
>

Raja Koduri, šéf radeonové divize, odchází z AMD

Raja Koduri, šéf radeonové divize, odchází z AMD
, , aktualita
Nakonec se opravdu stalo to, s čím jsme museli počítat poté, co Raja Koduri ohlásil, že si bere dlouhodobé studijní volno. Člověka jen trochu uvyklého na korporátní eufemismy musí ihned napadnout, že za tím asi bude něco jiného. 
reklama
Raja Koduri svou dovolenou ohlásil uprostřed září, čili v době krátce po vypuštění karet RX Vega na trh, které nebylo příliš úspěšné. AMD se sice může těšit z toho, že v podstatě všechny výkonné Radeony jsou díky těžařům kryptoměn už předem prodané, ovšem to nemaže ty dva závažné fakty, že výrobní kapacita karet RX Vega je nízká a jejich GPU jsou tvořena ve více fyzicky se lišících provedeních. To jsou dva hlavní důvody toho, že ještě dnes není na trhu pořádný výběr těchto karet s nereferenčními modely, zatímco konkurenční nereferenční GeForce jsou dostupné zcela běžně. AMD tak sice získává přízeň těžařů, ale ta je velice nestálá a založená čistě na GPU jako nástroji zisku, zatímco ztrácí svou pozici mezi hráči. Nemůžeme z toho však automaticky usoudit, že Koduri byl vyhozen, to v žádném případě.
 
 
Dle původního vyjádření se Koduri měl vrátit do práce do konce tohoto roku, ale to se nestane, neboť už rozeslal interní sdělení, dle nějž byl včerejšek jeho posledním dnem v AMD. Server Hexus.net získal celé znění tohoto sdělení, dle nějž se tak Koduri rozhodl sám po 40 dnech mimo kancelář. 
 
Dále vyjádřil přesvědčení, že AMD jde s architekturami Vega, Navi a dalšími tou správnou cestou a že celá firma AMD přesvědčila průmysl o svých kvalitách. Sám se chce věnovat oblastem sahajícím až za samotný hardware se širším záběrem. Poté už poděkoval Marku Papermasterovi za to, že jej přivedl do AMD a také Lise Su, že mu dala možnost vést radeonovou divizi (RTG) a na závěr připomněl, že opuštění firmy je jeho rozhodnutí, vyzdvihl své podřízené za jejich osobní nasazení a profesionálně odvedenou práci a přidal pár motivačních hesel. 
 
Práci šéfa RTG už před několika týdny zastala sama Lisa Su, CEO firmy AMD a zdroje serveru Hexus.net potvrdily, že v tom bude v nejbližší době pokračovat, to není žádné překvapení. Nicméně je zřejmé, že ve firmě už musel nastartovat proces hledání nového šéfa RTG, jehož zvolení můžeme očekávat v příštích měsících. AMD má také aktuálně tuto divizi posilovat, neboť v grafických akcelerátorech vidí velký potenciál, ale zatím zástupci firmy nijak nekomentovali Koduriho odchod. 

Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita
Těžba kryptoměn je velkým problémem pro spotřebu elektrické energie a ve městě Plattsburgh v USA už toho mají dost. Zavedli 18měsíční ban na výstavbu nových center pro těžbu kryptoměn. Ta totiž spotřebují enormní množství elektřiny.
17.3.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi
Slavný Ford Mustang brzy dostane nejsilnější verzi Shelby GT500, která slibuje velmi vysoký výkon přes 700 koní. Poněvadž je elektrická a "ekologická" doba, nezapomene se dokonce ani na hybridní variantu.
16.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let
Studie zveřejněná v The Monthly Notices of the Royal Astronomical Society dne 9. března tvrdí, že veškeré diskové galaxie bez ohledu na velikost či celkovou masu rotují rychlostí jedné otáčky za zhruba miliardu let. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce
Daniel Vávra oznámil, že Masarykova univerzita se chystá využít hru Kingdom Come: Deliverance pro výuku. Vedle toho nám i přislíbil, že se do hry dostane i ženská postava, za niž si budeme moci zahrát. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu
Hackerské útoky obvykle neohrožují přímo lidské životy, i když už bychom mohli najít nějaké příklady. Asi nic z toho by ale nešlo postavit na úroveň podařeného útoku na petrochemické zařízení v Saúdské Arábii. Ten se ale naštěstí nevyvedl.
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek2 komentáře