www.svethardware.cz
>
>
>
>

Raja Koduri, šéf radeonové divize, odchází z AMD

Raja Koduri, šéf radeonové divize, odchází z AMD
, , aktualita
Nakonec se opravdu stalo to, s čím jsme museli počítat poté, co Raja Koduri ohlásil, že si bere dlouhodobé studijní volno. Člověka jen trochu uvyklého na korporátní eufemismy musí ihned napadnout, že za tím asi bude něco jiného. 
reklama
Raja Koduri svou dovolenou ohlásil uprostřed září, čili v době krátce po vypuštění karet RX Vega na trh, které nebylo příliš úspěšné. AMD se sice může těšit z toho, že v podstatě všechny výkonné Radeony jsou díky těžařům kryptoměn už předem prodané, ovšem to nemaže ty dva závažné fakty, že výrobní kapacita karet RX Vega je nízká a jejich GPU jsou tvořena ve více fyzicky se lišících provedeních. To jsou dva hlavní důvody toho, že ještě dnes není na trhu pořádný výběr těchto karet s nereferenčními modely, zatímco konkurenční nereferenční GeForce jsou dostupné zcela běžně. AMD tak sice získává přízeň těžařů, ale ta je velice nestálá a založená čistě na GPU jako nástroji zisku, zatímco ztrácí svou pozici mezi hráči. Nemůžeme z toho však automaticky usoudit, že Koduri byl vyhozen, to v žádném případě.
 
 
Dle původního vyjádření se Koduri měl vrátit do práce do konce tohoto roku, ale to se nestane, neboť už rozeslal interní sdělení, dle nějž byl včerejšek jeho posledním dnem v AMD. Server Hexus.net získal celé znění tohoto sdělení, dle nějž se tak Koduri rozhodl sám po 40 dnech mimo kancelář. 
 
Dále vyjádřil přesvědčení, že AMD jde s architekturami Vega, Navi a dalšími tou správnou cestou a že celá firma AMD přesvědčila průmysl o svých kvalitách. Sám se chce věnovat oblastem sahajícím až za samotný hardware se širším záběrem. Poté už poděkoval Marku Papermasterovi za to, že jej přivedl do AMD a také Lise Su, že mu dala možnost vést radeonovou divizi (RTG) a na závěr připomněl, že opuštění firmy je jeho rozhodnutí, vyzdvihl své podřízené za jejich osobní nasazení a profesionálně odvedenou práci a přidal pár motivačních hesel. 
 
Práci šéfa RTG už před několika týdny zastala sama Lisa Su, CEO firmy AMD a zdroje serveru Hexus.net potvrdily, že v tom bude v nejbližší době pokračovat, to není žádné překvapení. Nicméně je zřejmé, že ve firmě už musel nastartovat proces hledání nového šéfa RTG, jehož zvolení můžeme očekávat v příštích měsících. AMD má také aktuálně tuto divizi posilovat, neboť v grafických akcelerátorech vidí velký potenciál, ale zatím zástupci firmy nijak nekomentovali Koduriho odchod. 

Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek