www.svethardware.cz
>
>
>
>

Raja Koduri, šéf radeonové divize, odchází z AMD

Raja Koduri, šéf radeonové divize, odchází z AMD
, , aktualita
Nakonec se opravdu stalo to, s čím jsme museli počítat poté, co Raja Koduri ohlásil, že si bere dlouhodobé studijní volno. Člověka jen trochu uvyklého na korporátní eufemismy musí ihned napadnout, že za tím asi bude něco jiného. reklama
Raja Koduri svou dovolenou ohlásil uprostřed září, čili v době krátce po vypuštění karet RX Vega na trh, které nebylo příliš úspěšné. AMD se sice může těšit z toho, že v podstatě všechny výkonné Radeony jsou díky těžařům kryptoměn už předem prodané, ovšem to nemaže ty dva závažné fakty, že výrobní kapacita karet RX Vega je nízká a jejich GPU jsou tvořena ve více fyzicky se lišících provedeních. To jsou dva hlavní důvody toho, že ještě dnes není na trhu pořádný výběr těchto karet s nereferenčními modely, zatímco konkurenční nereferenční GeForce jsou dostupné zcela běžně. AMD tak sice získává přízeň těžařů, ale ta je velice nestálá a založená čistě na GPU jako nástroji zisku, zatímco ztrácí svou pozici mezi hráči. Nemůžeme z toho však automaticky usoudit, že Koduri byl vyhozen, to v žádném případě.
 
 
Dle původního vyjádření se Koduri měl vrátit do práce do konce tohoto roku, ale to se nestane, neboť už rozeslal interní sdělení, dle nějž byl včerejšek jeho posledním dnem v AMD. Server Hexus.net získal celé znění tohoto sdělení, dle nějž se tak Koduri rozhodl sám po 40 dnech mimo kancelář. 
 
Dále vyjádřil přesvědčení, že AMD jde s architekturami Vega, Navi a dalšími tou správnou cestou a že celá firma AMD přesvědčila průmysl o svých kvalitách. Sám se chce věnovat oblastem sahajícím až za samotný hardware se širším záběrem. Poté už poděkoval Marku Papermasterovi za to, že jej přivedl do AMD a také Lise Su, že mu dala možnost vést radeonovou divizi (RTG) a na závěr připomněl, že opuštění firmy je jeho rozhodnutí, vyzdvihl své podřízené za jejich osobní nasazení a profesionálně odvedenou práci a přidal pár motivačních hesel. 
 
Práci šéfa RTG už před několika týdny zastala sama Lisa Su, CEO firmy AMD a zdroje serveru Hexus.net potvrdily, že v tom bude v nejbližší době pokračovat, to není žádné překvapení. Nicméně je zřejmé, že ve firmě už musel nastartovat proces hledání nového šéfa RTG, jehož zvolení můžeme očekávat v příštích měsících. AMD má také aktuálně tuto divizi posilovat, neboť v grafických akcelerátorech vidí velký potenciál, ale zatím zástupci firmy nijak nekomentovali Koduriho odchod. 

Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků
Společnost Synology představilo dva nové NAS servery DiskStation DS218 a FlashStation FS1018. Prvně jmenovaný umí kódování do 10bitového H.265, druhý zase pojme rovnou 12 velmi výkonných SSD disků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy
Hmyzácká rasa Thargoidů začala znepříjemňovat život hráčů v Elite: Dangerous, jak nám tvůrci ostatně slibovali. I nové video ukazuje, že ušetřeny nezůstanou ani velké vesmírné stanice a že tak bude svět v této hře jiný než dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další nadílka her zdarma: vánoční Hitman a Company of Heroes 2 Další nadílka her zdarma: vánoční Hitman a Company of Heroes 2
Letos si nemůžeme stěžovat na nedostatek herních dárků. Máme tu totiž další dva, a to Hitman Holiday Pack od IO Interactive a pak tu je také okamžitá možnost si přivlastnit kopii Company of Heroes 2 od Relic. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Předseda FCC si střílí z konce síťové neutrality Předseda FCC si střílí z konce síťové neutrality
Organizace FCC zrušila obyvatelům USA jistotu síťové neutrality, čili rovnosti veškerých dat poskytovaných jejich ISP. Předseda FCC Ajit Pai k tomu zveřenil video, v němž si ze síťové neutrality a jejích zastánců rovnou střílí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Online video přehrávače už zcela běžně těží na našich počítačích Online video přehrávače už zcela běžně těží na našich počítačích
Ve světě počítačů se rozhořela válka mezi společnostmi a jednotlivci, kteří by si rádi z našich počítačů udělali slouhy pro těžbu kryptoměn ku vlastnímu obohacení a mezi firmami vyvíjejícími software pro blokování reklam. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek