www.svethardware.cz
>
>
>
>

Raja Koduri, šéf radeonové divize, odchází z AMD

Raja Koduri, šéf radeonové divize, odchází z AMD
, , aktualita
Nakonec se opravdu stalo to, s čím jsme museli počítat poté, co Raja Koduri ohlásil, že si bere dlouhodobé studijní volno. Člověka jen trochu uvyklého na korporátní eufemismy musí ihned napadnout, že za tím asi bude něco jiného. 
reklama
Raja Koduri svou dovolenou ohlásil uprostřed září, čili v době krátce po vypuštění karet RX Vega na trh, které nebylo příliš úspěšné. AMD se sice může těšit z toho, že v podstatě všechny výkonné Radeony jsou díky těžařům kryptoměn už předem prodané, ovšem to nemaže ty dva závažné fakty, že výrobní kapacita karet RX Vega je nízká a jejich GPU jsou tvořena ve více fyzicky se lišících provedeních. To jsou dva hlavní důvody toho, že ještě dnes není na trhu pořádný výběr těchto karet s nereferenčními modely, zatímco konkurenční nereferenční GeForce jsou dostupné zcela běžně. AMD tak sice získává přízeň těžařů, ale ta je velice nestálá a založená čistě na GPU jako nástroji zisku, zatímco ztrácí svou pozici mezi hráči. Nemůžeme z toho však automaticky usoudit, že Koduri byl vyhozen, to v žádném případě.
 
 
Dle původního vyjádření se Koduri měl vrátit do práce do konce tohoto roku, ale to se nestane, neboť už rozeslal interní sdělení, dle nějž byl včerejšek jeho posledním dnem v AMD. Server Hexus.net získal celé znění tohoto sdělení, dle nějž se tak Koduri rozhodl sám po 40 dnech mimo kancelář. 
 
Dále vyjádřil přesvědčení, že AMD jde s architekturami Vega, Navi a dalšími tou správnou cestou a že celá firma AMD přesvědčila průmysl o svých kvalitách. Sám se chce věnovat oblastem sahajícím až za samotný hardware se širším záběrem. Poté už poděkoval Marku Papermasterovi za to, že jej přivedl do AMD a také Lise Su, že mu dala možnost vést radeonovou divizi (RTG) a na závěr připomněl, že opuštění firmy je jeho rozhodnutí, vyzdvihl své podřízené za jejich osobní nasazení a profesionálně odvedenou práci a přidal pár motivačních hesel. 
 
Práci šéfa RTG už před několika týdny zastala sama Lisa Su, CEO firmy AMD a zdroje serveru Hexus.net potvrdily, že v tom bude v nejbližší době pokračovat, to není žádné překvapení. Nicméně je zřejmé, že ve firmě už musel nastartovat proces hledání nového šéfa RTG, jehož zvolení můžeme očekávat v příštích měsících. AMD má také aktuálně tuto divizi posilovat, neboť v grafických akcelerátorech vidí velký potenciál, ale zatím zástupci firmy nijak nekomentovali Koduriho odchod. 

Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet
Především chudé země mají velký problém s pokrytím internetem i jeho cenou. Facebook se to už dlouho snaží vyřešit a nyní to vypadá, že použije satelity systému Athena na nízké orbitě. Ty by se mohly objevit už velmi brzy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červenec 2018 Doporučené PC sestavy: červenec 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000 Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000
Microsoft spustil Identity Bounty Program, kdy za nalezení závažné chyby v systémech přihlašování u vybraných služeb Microsoftu můžete dostat nemalou peněžní odměnu. Ta může činit až 100 tisíc dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč
Nesprávně nastavený a neaktualizovaný router stál za úspěšným útokem hackerské skupiny MoneyTaker na ruskou banku PIR Bank. Hackeři byli schopni převést a vybrat peníze v hodnotě téměř 20 milionů korun.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89 Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89
Samsung představil nový obrovský 43" monitor C43J89, který pochopitelně disponuje zakřivenou obrazovkou s poměrem stran 32:10. Díky VA panelu potěší vysokým kontrastem 3000:1 a nabídne i 120Hz frekvenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář