www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Raketa Falcon Heavy by mohla poprvé vzlétnout 6. února

Raketa Falcon Heavy by mohla poprvé vzlétnout 6. února
, , aktualita
Už dlouhou dobu se spousta lidí těší na okamžik, kdy SpaceX nechá vzlétnout svou raketu Falcon Heavy. Z nejrůznějších důvodů se start mnohokrát odkládal. Tento týden ale proběhl statický zážeh a samotného startu bychom se mohli dočkat 6. února.
K oblíbeným
reklama
Zdá se, že všichni, kdo se už dlouhou dobu těšili na velkou událost, kterou první start rakety Falcon Heavy od SpaceX nepochybně bude, se pravděpodobně již brzy dočkají. Nedávno SpaceX s Falcon Heavy provedla testovací statický zážeh, a to i přes nepříznivou situaci ohledně rozpočtu v USA, kdy byly problémy v Kennedyho vesmírném středisku. Pokud už se neobjeví nějaké nečekané události či technické problémy, start rakety by mohl proběhnout už šestého února zhruba od 19:30 SEČ. 
 
 
Tato informace se objevila na twitterovém účtu Chrise G. z NASASpaceflight.com. Nic zatím není stoprocentně jisté, protože se může pokazit spousta věcí, ale i při nedávném statickém zážehu Falcon Heavy Elon Musk na svém Twitteru napsal, že startu bychom se mohli dočkat zhruba za týden. Nejedná se tedy o nereálnou situaci, je ale třeba počítat s tím, že přesun startu na pozdější datum je možný. Nebylo by to poprvé a před Falcon Heavy musí ještě stihnout vzlétnout i Falcon 9 s nákladem. 
 
Falcon 9 od SpaceX by měl vzlétnout 30. ledna. Do vesmíru tentokrát nese satelit GovSat-1 a startovat se bude z rampy 40 na Floridě. Jestli se vše podaří a nedojde k dalším odkladům, pravděpodobně se můžeme těšit na start Falcon Heavy zhruba týden poté. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Rocket Lake-S: předobjednávky startují ještě před recenzemi Intel Rocket Lake-S: předobjednávky startují ještě před recenzemi
Server wccftech má nové informace o tom, jaký má Intel plán ohledně nástupu procesorů Rocket Lake-S. Mluví se zde už o potvrzených termínech a o tom, že předobjednávky odstartují ještě před zveřejněním recenzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář