www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Raketa Falcon Heavy vynese sluneční plachetnici LightSail

Raketa Falcon Heavy vynese sluneční plachetnici LightSail
, , aktualita
Silná nosná raketa Falcon Heavy od Elona Muska by měla zanedlouho při svém startu vynést na oběžnou dráhu i sluneční plachetnici LightSail od společnosti Planetary Society, aby mohla roztáhnout plachty a plavit se vesmírem. 
K oblíbeným
reklama
LightSail je crowdfundingový projekt z Kickstarteru, o kterém bylo slyšet už před několika roky. Jedná se o sluneční plachetnici, která vystaví co největší plochu svých solárních plachet záření Slunce. Výsledkem je tak pohon, který nepotřebuje na putování vesmírem žádné jiné palivo, jen energii ze Slunce. 
 
Nyní je LightSail společnosti Planetary Society připravena na svůj druhý let. První byl jen testovací a odehrál se v roce 2015 a zanedlouho má nastoupit LightSail 2, který má doladěné předchozí nedostatky. Může tak dojít k dalšímu testování solární plachetnice. 
 
LightSail 2 by měla být vynesena do vesmíru na palubě rakety Falcon Heavy od SpaceX, která poprvé vzlétla před rokem a několika měsíci. Tým z Planetary Society plánuje s LightSail 2 obletět Zemi po oběžné dráze a vyzkoušet si především ovladatelnost kosmické lodě. 
 
 
Planetary Society doufá, že by se plachty LightSail mohly používat k pohonu malých družic Cubesat pro jejich putování vesmírem. Bill Nye, CEO společnosti, se nechal slyšet, že LightSail 2 zásadně posune vpřed technologie kosmického letu. 
 
Raketa Falcon Heavy, která má za úkol solární plachetnici na oběžnou dráhu vynést, by podle plánů měla vzlétnout již zanedlouho, konkrétně 24. června 2019 z Kennedyho vesmírného střediska na Mysu Canaveral na Floridě. Pokud vše půjde hladce, bude se jednat také zároveň o první noční start rakety Falcon Heavy, takže by mohlo být postaráno i o zajímavou podívanou. 
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře