www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Raketa Falcon Heavy vynese sluneční plachetnici LightSail

Raketa Falcon Heavy vynese sluneční plachetnici LightSail
, , aktualita
Silná nosná raketa Falcon Heavy od Elona Muska by měla zanedlouho při svém startu vynést na oběžnou dráhu i sluneční plachetnici LightSail od společnosti Planetary Society, aby mohla roztáhnout plachty a plavit se vesmírem. 
K oblíbeným
reklama
LightSail je crowdfundingový projekt z Kickstarteru, o kterém bylo slyšet už před několika roky. Jedná se o sluneční plachetnici, která vystaví co největší plochu svých solárních plachet záření Slunce. Výsledkem je tak pohon, který nepotřebuje na putování vesmírem žádné jiné palivo, jen energii ze Slunce. 
 
Nyní je LightSail společnosti Planetary Society připravena na svůj druhý let. První byl jen testovací a odehrál se v roce 2015 a zanedlouho má nastoupit LightSail 2, který má doladěné předchozí nedostatky. Může tak dojít k dalšímu testování solární plachetnice. 
 
LightSail 2 by měla být vynesena do vesmíru na palubě rakety Falcon Heavy od SpaceX, která poprvé vzlétla před rokem a několika měsíci. Tým z Planetary Society plánuje s LightSail 2 obletět Zemi po oběžné dráze a vyzkoušet si především ovladatelnost kosmické lodě. 
 
 
Planetary Society doufá, že by se plachty LightSail mohly používat k pohonu malých družic Cubesat pro jejich putování vesmírem. Bill Nye, CEO společnosti, se nechal slyšet, že LightSail 2 zásadně posune vpřed technologie kosmického letu. 
 
Raketa Falcon Heavy, která má za úkol solární plachetnici na oběžnou dráhu vynést, by podle plánů měla vzlétnout již zanedlouho, konkrétně 24. června 2019 z Kennedyho vesmírného střediska na Mysu Canaveral na Floridě. Pokud vše půjde hladce, bude se jednat také zároveň o první noční start rakety Falcon Heavy, takže by mohlo být postaráno i o zajímavou podívanou. 
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou
Neutronová hvězda je velice hustý objekt, ovšem z černou dírou se v tomto ohledu nemůže rovnat. Nicméně pokud se takové dva objekty srazí, společně vyvolají i šíření takových gravitačních vln, jaké byly nyní vůbec poprvé zachyceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom
NVIDIA zařadila do nabídky GeForce 436.02 Gamescom Special Graphics Drivers, ostatně sama má na Gamescomu v Kolíně silné zastoupení. Těšit se můžeme na optimalizace, nevyhlazované škálování obrazu a další novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB
Corsair si pro návštěvníky Gamescomu připravil představení klávesnice K57 RGB Wireless Gaming Keyboard, která je první vybavená rozhraním Slipstream Wireless a RGB LED Capellix. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář