www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Raketa Falcon Heavy vynese sluneční plachetnici LightSail

Raketa Falcon Heavy vynese sluneční plachetnici LightSail
, , aktualita
Silná nosná raketa Falcon Heavy od Elona Muska by měla zanedlouho při svém startu vynést na oběžnou dráhu i sluneční plachetnici LightSail od společnosti Planetary Society, aby mohla roztáhnout plachty a plavit se vesmírem. 
K oblíbeným
reklama
LightSail je crowdfundingový projekt z Kickstarteru, o kterém bylo slyšet už před několika roky. Jedná se o sluneční plachetnici, která vystaví co největší plochu svých solárních plachet záření Slunce. Výsledkem je tak pohon, který nepotřebuje na putování vesmírem žádné jiné palivo, jen energii ze Slunce. 
 
Nyní je LightSail společnosti Planetary Society připravena na svůj druhý let. První byl jen testovací a odehrál se v roce 2015 a zanedlouho má nastoupit LightSail 2, který má doladěné předchozí nedostatky. Může tak dojít k dalšímu testování solární plachetnice. 
 
LightSail 2 by měla být vynesena do vesmíru na palubě rakety Falcon Heavy od SpaceX, která poprvé vzlétla před rokem a několika měsíci. Tým z Planetary Society plánuje s LightSail 2 obletět Zemi po oběžné dráze a vyzkoušet si především ovladatelnost kosmické lodě. 
 
 
Planetary Society doufá, že by se plachty LightSail mohly používat k pohonu malých družic Cubesat pro jejich putování vesmírem. Bill Nye, CEO společnosti, se nechal slyšet, že LightSail 2 zásadně posune vpřed technologie kosmického letu. 
 
Raketa Falcon Heavy, která má za úkol solární plachetnici na oběžnou dráhu vynést, by podle plánů měla vzlétnout již zanedlouho, konkrétně 24. června 2019 z Kennedyho vesmírného střediska na Mysu Canaveral na Floridě. Pokud vše půjde hladce, bude se jednat také zároveň o první noční start rakety Falcon Heavy, takže by mohlo být postaráno i o zajímavou podívanou. 
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů
Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA
Americká kosmická agentura NASA se konečně trochu více rozpovídala o nákladech na let na Měsíc. Tam by chtěla být s astronauty už za pět let a hovoří se o částce, která má přesahovat 20 miliard USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře