www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Raketa Falcon Heavy vynese sluneční plachetnici LightSail

Raketa Falcon Heavy vynese sluneční plachetnici LightSail
, , aktualita
Silná nosná raketa Falcon Heavy od Elona Muska by měla zanedlouho při svém startu vynést na oběžnou dráhu i sluneční plachetnici LightSail od společnosti Planetary Society, aby mohla roztáhnout plachty a plavit se vesmírem. 
K oblíbeným
reklama
LightSail je crowdfundingový projekt z Kickstarteru, o kterém bylo slyšet už před několika roky. Jedná se o sluneční plachetnici, která vystaví co největší plochu svých solárních plachet záření Slunce. Výsledkem je tak pohon, který nepotřebuje na putování vesmírem žádné jiné palivo, jen energii ze Slunce. 
 
Nyní je LightSail společnosti Planetary Society připravena na svůj druhý let. První byl jen testovací a odehrál se v roce 2015 a zanedlouho má nastoupit LightSail 2, který má doladěné předchozí nedostatky. Může tak dojít k dalšímu testování solární plachetnice. 
 
LightSail 2 by měla být vynesena do vesmíru na palubě rakety Falcon Heavy od SpaceX, která poprvé vzlétla před rokem a několika měsíci. Tým z Planetary Society plánuje s LightSail 2 obletět Zemi po oběžné dráze a vyzkoušet si především ovladatelnost kosmické lodě. 
 
 
Planetary Society doufá, že by se plachty LightSail mohly používat k pohonu malých družic Cubesat pro jejich putování vesmírem. Bill Nye, CEO společnosti, se nechal slyšet, že LightSail 2 zásadně posune vpřed technologie kosmického letu. 
 
Raketa Falcon Heavy, která má za úkol solární plachetnici na oběžnou dráhu vynést, by podle plánů měla vzlétnout již zanedlouho, konkrétně 24. června 2019 z Kennedyho vesmírného střediska na Mysu Canaveral na Floridě. Pokud vše půjde hladce, bude se jednat také zároveň o první noční start rakety Falcon Heavy, takže by mohlo být postaráno i o zajímavou podívanou. 
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED
Panely typu OLED se bohužel doposud navzdory očekávání před řadou let moc nerozšířily a nevypadá to, že by to brzy mělo být lepší. Nicméně v případě panelů QD-OLED by to mohlo být lepší, ale o co jde?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí? Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí?
Larian Studios můžeme vidět jako novodobé Black Isle a právě i díky němu je žánr cRPG stále živý a zdravý. Nicméně to si asi nebudou myslet lidé, kteří čekali na Divinity: Fallen Heroes chystané už na příští měsíc.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat? Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat?
Dle nejnovějších informací můžeme soudit, že AMD se s nástupem Threadripperů třetí generace možná odhodlá udělat tlustou čáru mezi ní a předchozími dvěma. Nyní se můžeme zaměřit na jednotlivé modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021 Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021
Vývoj rozhraní PCI Express v posledních letech znatelně nabral na obrátkách a vypadá to, že ty ani v příštích letech jen tak neklesnou. Však tu ještě pořádně ani nemáme PCI Express 4.0 a už se pomalu chystá verze 6.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS
Internet Archive právě do své nabídky zařadil velké potěšení pro příznivce klasických her pro DOS. Přímo v prohlížeči si jich můžeme zahrát na 2.500 a ve většině případů jsou k dispozici i manuály. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře