Raspberry Pi 4 má problém s Wi-Fi při využití výstupu na 1440p

Raspberry Pi 4 má problém s Wi-Fi při využití výstupu na 1440p
, , aktualita
Nadšení z neočekávaného příchodu nového Raspberry Pi 4 zchladilo už pár problémů, které ukázaly, že si tato verze zasloužila delší vývoj a testování. Nyní se přitom ukazuje další problém s Wi-Fi a HDMI. 
K oblíbeným
reklama
Naposledy jsme se podívali na chybnou implementaci portu USB typu C v Raspberry Pi 4 a nyní tu máme další problém, jenž se už týká rozhraní HDMI a Wi-Fi. Krátce a jednoduše jde o to, že pokud se na výstupu HDMI využije rozlišení 1440p, můžeme se připravit na to, že Wi-Fi nebude fungovat správně, jak upozorňuje vývojář Enrico Zini. S jinými podporovanými rozlišeními na HDMI ale není problém.
 
 
Enrico Zini postupně otestoval tři kusy Raspberry Pi 4, vyzkoušel různé kabely i adaptéry, čtyři různé napájecí zdroje a také systémy Raspbian Buster a Raspbian Buster Lite. Přes Wi-Fi se pak zkoušel připojovat k routeru vzdálenému na dosah ruky i k Wi-Fi hotspotu vytvořeného telefonem. To vše, aby byl nakonec identifikován problém v implementaci rozhraní HDMI. 
 
Mike Walters (Assorted Hackery) pak provedl analýzu signálu v rozlišení HDMI 1080p a 1440p.
 
 
 
Právě v 2560 x 1440 se objevil velký ráz, který ovlivňuje Wi-Fi a původem je právě HDMI, jehož TMDS (transition-minimized differential signaling) takt na 2560×1440@60Hz je 2,415 GHz. Právě na této frekvenci se ukázal ráz ve Wi-Fi signálu. 
 
 
Zatím není jasné, co se s tímto problémem dá dělat, a tak mohou uživatelé zatím reagovat pouze tak, že změní rozlišení, anebo alespoň obnovovací frekvenci tak, aby HDMI nezasahovalo do signálu Wi-Fi. Snad aby si Raspberry Foundation pospíšila a vydala novou revizi svého Pi 4.  
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19 Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19
V posledním týdnu vzrostl počet napadených routerů, které útočníci přesměrují na jiný server DNS. Uživatelé jsou potom při prohlížení internetu vyzváni, aby si nainstalovali program s informacemi o koronaviru od WHO, který ovšem obsahuje malware.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet
Aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 plní stránky Světa hardware už poněkolikáté. Tentokrát se zjistilo, že kritickým online aplikacím pro produktivitu může vypadávat internetové připojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím
Vědci na University of Tokyo jsou jedněmi z mnoha, kteří také pracují na vylepšení lithiových článku. V jejich případě zapracovali na novém nehořlavém elektrolytu, který navíc dovolí dosáhnout vyšších napětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6 Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6
Xiaomi přinese svůj Mi AIoT Router AX3600 na evropské trhy. Tento model se vyznačuje podporou nového standardu Wi-Fi 6 (neboli 802.11ax) v kombinaci se sympatickou cenou. Odhalen byl také ještě levnější Mi AIoT Router AC2350.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335 Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335
Microsoft tento týden vydal volitelnou aktualizaci, která ovšem řadě uživatelů přidělala vrásky na čele. Pokud se nesetkali s komplikacemi hned během instalace, objevily se problémy mnohdy krátce po ní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře