Raspberry Pi 4 má problém s Wi-Fi při využití výstupu na 1440p

Raspberry Pi 4 má problém s Wi-Fi při využití výstupu na 1440p
, , aktualita
Nadšení z neočekávaného příchodu nového Raspberry Pi 4 zchladilo už pár problémů, které ukázaly, že si tato verze zasloužila delší vývoj a testování. Nyní se přitom ukazuje další problém s Wi-Fi a HDMI. 
K oblíbeným
reklama
Naposledy jsme se podívali na chybnou implementaci portu USB typu C v Raspberry Pi 4 a nyní tu máme další problém, jenž se už týká rozhraní HDMI a Wi-Fi. Krátce a jednoduše jde o to, že pokud se na výstupu HDMI využije rozlišení 1440p, můžeme se připravit na to, že Wi-Fi nebude fungovat správně, jak upozorňuje vývojář Enrico Zini. S jinými podporovanými rozlišeními na HDMI ale není problém.
 
 
Enrico Zini postupně otestoval tři kusy Raspberry Pi 4, vyzkoušel různé kabely i adaptéry, čtyři různé napájecí zdroje a také systémy Raspbian Buster a Raspbian Buster Lite. Přes Wi-Fi se pak zkoušel připojovat k routeru vzdálenému na dosah ruky i k Wi-Fi hotspotu vytvořeného telefonem. To vše, aby byl nakonec identifikován problém v implementaci rozhraní HDMI. 
 
Mike Walters (Assorted Hackery) pak provedl analýzu signálu v rozlišení HDMI 1080p a 1440p.
 
 
 
Právě v 2560 x 1440 se objevil velký ráz, který ovlivňuje Wi-Fi a původem je právě HDMI, jehož TMDS (transition-minimized differential signaling) takt na 2560×1440@60Hz je 2,415 GHz. Právě na této frekvenci se ukázal ráz ve Wi-Fi signálu. 
 
 
Zatím není jasné, co se s tímto problémem dá dělat, a tak mohou uživatelé zatím reagovat pouze tak, že změní rozlišení, anebo alespoň obnovovací frekvenci tak, aby HDMI nezasahovalo do signálu Wi-Fi. Snad aby si Raspberry Foundation pospíšila a vydala novou revizi svého Pi 4.  
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB
Raja Koduri byl opět tajemný jako hrad v Karpatech a zveřejnil vedle fotografie nového dvoudlaždicového GPU Xe-HPC jen to, že bylo vytvořeno hned pomocí sedmi pokročilých křemíkových technologií. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích
Výrobci počítačů jen neochotně začínají reagovat na výzvu firmy NVIDIA, aby začali uvádět alespoň hodnoty TBP karet GeForce RTX 3000 v noteboocích. I přes počáteční výmluvy je nyní zveřejnila společnost MSI. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid
NASA se může těšit, že jí sonda OSIRIS-REx přiveze mnohem více materiálu z asteroidu Bennu, než doufala. Nyní už se připravuje na zážeh, který sondu vyšle zase zpět k Zemi, ale nebude to hned. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze
Nedávno jsme se dozvěděli, že raketa Falcon 9 dopravila do vesmíru celkem 143 satelitů, čili rekordní počet. Patřilo mezi ně také dalších deset satelitů systému Starlink, které ale v tomto výjimečném startu samy představovaly výjimečný náklad. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje? NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje?
Před týdnem se ukázalo, že ceny karet GeForce RTX 3000 Founders Edition nabízených v evropských obchodech šly nahoru nad původně stanovenou doporučenou cenu. Nyní to vypadá, že NVIDIA tyto karty rovnou přestává v Evropě nabízet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek