Raspberry Pi 4 má problém s Wi-Fi při využití výstupu na 1440p

Raspberry Pi 4 má problém s Wi-Fi při využití výstupu na 1440p
, , aktualita
Nadšení z neočekávaného příchodu nového Raspberry Pi 4 zchladilo už pár problémů, které ukázaly, že si tato verze zasloužila delší vývoj a testování. Nyní se přitom ukazuje další problém s Wi-Fi a HDMI. 
K oblíbeným
reklama
Naposledy jsme se podívali na chybnou implementaci portu USB typu C v Raspberry Pi 4 a nyní tu máme další problém, jenž se už týká rozhraní HDMI a Wi-Fi. Krátce a jednoduše jde o to, že pokud se na výstupu HDMI využije rozlišení 1440p, můžeme se připravit na to, že Wi-Fi nebude fungovat správně, jak upozorňuje vývojář Enrico Zini. S jinými podporovanými rozlišeními na HDMI ale není problém.
 
 
Enrico Zini postupně otestoval tři kusy Raspberry Pi 4, vyzkoušel různé kabely i adaptéry, čtyři různé napájecí zdroje a také systémy Raspbian Buster a Raspbian Buster Lite. Přes Wi-Fi se pak zkoušel připojovat k routeru vzdálenému na dosah ruky i k Wi-Fi hotspotu vytvořeného telefonem. To vše, aby byl nakonec identifikován problém v implementaci rozhraní HDMI. 
 
Mike Walters (Assorted Hackery) pak provedl analýzu signálu v rozlišení HDMI 1080p a 1440p.
 
 
 
Právě v 2560 x 1440 se objevil velký ráz, který ovlivňuje Wi-Fi a původem je právě HDMI, jehož TMDS (transition-minimized differential signaling) takt na 2560×1440@60Hz je 2,415 GHz. Právě na této frekvenci se ukázal ráz ve Wi-Fi signálu. 
 
 
Zatím není jasné, co se s tímto problémem dá dělat, a tak mohou uživatelé zatím reagovat pouze tak, že změní rozlišení, anebo alespoň obnovovací frekvenci tak, aby HDMI nezasahovalo do signálu Wi-Fi. Snad aby si Raspberry Foundation pospíšila a vydala novou revizi svého Pi 4.  
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala