Ray tracing znovu a lépe díky nové verzi Battlefieldu V, co říkají testy?

Ray tracing znovu a lépe díky nové verzi Battlefieldu V, co říkají testy?
, , aktualita
První veřejně dostupná implementace ray tracingu ve hře Battlefield V moc lidí nenadchla. Rozdíly mezi nejnižší a nejvyšší kvalitou byly malé a především byl celkový výkon chabý. To se ale změnilo, takže co říkají testy?
reklama
Samotní DICE před několika dny slíbili, že ray tracing bude v Battlefieldu V mnohem svižnější. To slíbili prostřednictvím nové herní aktualizace, která už dorazila a mohla být otestována. Daná aktualizace také přinesla další War Story, a sice Tides of War, ale my se budeme věnovat tomu, jak je na tom nyní ray tracing. Už dopředu můžeme říci, že to není vůbec špatné a pokud má platit vyjádření vývojářů, že tím optimalizace pouze začaly, můžeme se těšit na ještě vyšší zisky FPS. 
 
 
Vedle výkonu se však měla zlepšit také celková stabilita hry se zapnutým ray tracingem, na niž si lidé dosud také stěžovali a k tomu i celková kvalita. Vypadá to tak, že ray tracing v původní podobě neměli DICE snad ani vypouštět na veřejnost, aby tím nekazili veledůležitý úvodní dojem z celé technologie. To by si ale pak vysloužili další úsklebky kvůli opětovnému zdržení, takže těžko se mohli zavděčit všem. 
 
Server WCCFtech hru nově testoval v mapě Rotterdamu na sestavě vybavené všemi třemi kartami NVIDIA GeForce RTX a jde o průměrná FPS z celkem pěti pokusů. Ve všech případech šlo o nastavení kvality ray tracingu na ultra a testovalo se na sestavě s Ryzen 7 1700, 16 GB DDR4 RAM a MSI X370 XPower Gaming Titanium. Použity byly následující karty:
 
  • NVIDIA RTX 2080Ti FE Turing 4352 1350/1635 11GB GDDR6 14Gbps
  • NVIDIA RTX 2080 FE Turing 2944 1515/1800 8GB GDDR6 14Gbps
  • NVIDIA RTX 2070 FE Turing 2304 1410/1710 8GB GDDR6 14Gbps
 
 
 
 
Grafy mluví za vše. Ve všech případech šel výkon prudce nahoru a v případě RTX 2080 Ti jsme se dostali téměř na průměrných 60 FPS v rozlišení 1440p, což už vypadá mnohem lépe a na Full HD s kartou RTX 2070 je to výrazně přes 60 FPS, a to už lze akceptovat. Můžeme se také těšit na to, co přinesou další optimalizace. Bude to snad i na 60 FPS ve 4K na RTX 2080 Ti? Mohlo by, když vezmeme vývojáře z DICE za slovo.  
 
Zdroj: WCCFtech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek