reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Razer reaguje na COVID-19, začne vyrábět roušky

, , aktualita
Razer reaguje na COVID-19, začne vyrábět roušky
Vzhledem k pandemii koronaviru změní výrobce herního hardwaru Razer část výrobního programu svých továren. Nově začne vyrábět chirurgické masky, které věnuje především zdravotnickým institucím.
Razer patří k významným výrobcům herního hardwaru a příslušenství, v jeho nabídce tedy najdeme třeba notebooky, myši nebo sluchátka. V těchto dnech přitom spousta uživatelů po celém světě, nucených zůstávat doma, usedá k počítačům a notebookům, aby svůj čas trávili u oblíbených her. Zvyšuje se návštěvnost portálů jako Twitch, Steam nebo Xbox Live, ale zvýšenou poptávku údajně zažívají také výrobci herního hardwaru. Přesto se Razer rozhodl, že využije své prostředky v boji s onemocněním COVID-19. Část jeho továren začne vyrábět chirurgické roušky.
 
 

Roušky místo herních myší

 
CEO Razeru Min-Liang Tan oznámil záměr tento týden na sociálních sítích: „Ačkoliv v této době existuje neuvěřitelná poptávka po našich produktech, protože mnoho lidí zůstalo doma, aby se vyhnulo davům (a hrálo hry), tým ve společnosti Razer chápe, že my všichni musíme hrát roli v boji proti viru – bez ohledu na to, ve kterém segmentu průmyslu podnikáme.“  V posledních dnech prý inženýři a designéři pracují ve 24hodinových směnách, aby změnili současné výrobní linky k produkci chirurgických masek, které budou darovány zemím po celém světě. Razer si totiž dal cíl vyrobit 1 milion roušek a věnovat je zdravotnickým autoritám v jednotlivých státech.
 
 
První roušky vyrobené společností Razer by měly zamířit do Singapuru, kde sídlí kanceláře pro region jihovýchodní Asie. Další pobočky firmy mají nyní za úkol komunikovat s institucemi v jednotlivých zemích a zjistit, jakým způsobem mohou přispět v boji s novým typem koronaviru. „Tato nouzová přeměna některých našich výrobních linek a darování masek je prvním z mnoha kroků, které Razer podnikne. Jsme odhodláni přispívat svým časem, prostředky, úsilím a talentem k boji proti COVID-19,“ dodal Min-Liang Tan ve svém prohlášení.
 
Počet dostupných roušek se v uplynulých měsících snížil po celém světě a v mnoha zemích, kde jsou tyto zdravotnické prostředky stále dostupné, došlo k jejich výraznému zdražení. Řada zemí omezila zakázala export roušek do zahraničí. S nedostatkem se mnohdy potýkají právě nemocnice a jiná zdravotnická zařízení, které přitom chirurgické masky potřebují nejvíce.  Razer není prvním výrobcem elektroniky, který přistoupil k podobnému kroku. Začátkem března oznámil Sharp, že v jedné ze svých japonských továren začne místo LCD panelů a televizorů vyrábět právě roušky. Výrobní kapacita by ve srovnání s Razerem měla být mnohonásobně vyšší, továrna údajně bude v budoucnu produkovat až půl milionu roušek denně.
 


reklama
reklama
reklama
reklama