www.svethardware.cz
>
>
>

Razer uvádí na trh Raptor, svůj první herní monitor

Razer uvádí na trh Raptor, svůj první herní monitor
, , aktualita
Společnost Razer si připravila svůj první herní monitor, což je celkem logické vyústění toho, že v její nabídce už dlouho najdeme i notebooky. Nyní tam patří také monitor Raptor, který nabídne 27" úhlopříčku.
K oblíbeným
reklama
Tržby z prodeje herních monitorů prudce rostou, jak se ostatně očekávalo a čeká i do budoucna. Není divu, že se na tomto růstu chce přiživit stále více firem a mezi nimi bude dle všeho také Gigabyte, ovšem nyní je řeč o firmě Razer. Ta se chystá nabídnout svůj 27palcový model Raptor, který už byl představen na CES 2019. Tento veletrh sice oficiálně začne až zítra, ale mnohé firmy na to nečekají. 
 
 
Razer Raptor na své obrazovce nabídne rozlišení 2560 x 1440 (WQHD) s obnovovací frekvencí až 144 Hz řízenou pomocí AMD FreeSync. Použit byl displej typu IPS s podporou HDR, takové jsou základní údaje. 
 
 
Na Raptoru nás ihned zaujme design jeho podstavce, který je velice široký a samozřejmě má v základně RGB LED, které budou řízeny pomocí systému Chroma. Především je to ale podstavec, který vedle nastavení výšky umožní i zvolit velice velký pozitivní sklon. To je čistě praktická záležitost, ovšem ne kvůli sledování samotného displeje (i když někdo by to také mohl ocenit), ale kvůli tomu, že se pak snadno dostaneme ke konektorům. Ony zelené linguine jsou ve skutečnosti kabely, které dostaneme už v balení monitoru. 
 
Krom uvedených specifikací můžeme zmínit typickou odezvu 7 ms, která se zkrátí na 4 ms s ovedrive a na 1 ms s redukcí Motion Blur. Pozorovací úhly jsou 178 ° v obou směrech, výchozí kontrast 1000:1 a maximální jas 420 cd/m2, takže to s podporou HDR nebude tak horké. Monitor dokáže pokrýt barevný prostor DCI-P3 z 95 procent a disponuje jedním HDMI 2.0 i DisplayPort 1.4, jedním USB-C s podporou DisplayPort 1.4 a pak dvěma průchozími USB 3.0. Veškeré kabely, tedy celkem pět i s napájecím, dostaneme v základním balení, jak už bylo řečeno. 
 
Rozměry jsou 614 x 388 - 488 x 189 mm a hmotnost 11,5 kg. Raptor se bude prodávat za 699 USD. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek