www.svethardware.cz
>
>
>

Razer uvádí na trh Raptor, svůj první herní monitor

Razer uvádí na trh Raptor, svůj první herní monitor
, , aktualita
Společnost Razer si připravila svůj první herní monitor, což je celkem logické vyústění toho, že v její nabídce už dlouho najdeme i notebooky. Nyní tam patří také monitor Raptor, který nabídne 27" úhlopříčku.
reklama
Tržby z prodeje herních monitorů prudce rostou, jak se ostatně očekávalo a čeká i do budoucna. Není divu, že se na tomto růstu chce přiživit stále více firem a mezi nimi bude dle všeho také Gigabyte, ovšem nyní je řeč o firmě Razer. Ta se chystá nabídnout svůj 27palcový model Raptor, který už byl představen na CES 2019. Tento veletrh sice oficiálně začne až zítra, ale mnohé firmy na to nečekají. 
 
 
Razer Raptor na své obrazovce nabídne rozlišení 2560 x 1440 (WQHD) s obnovovací frekvencí až 144 Hz řízenou pomocí AMD FreeSync. Použit byl displej typu IPS s podporou HDR, takové jsou základní údaje. 
 
 
Na Raptoru nás ihned zaujme design jeho podstavce, který je velice široký a samozřejmě má v základně RGB LED, které budou řízeny pomocí systému Chroma. Především je to ale podstavec, který vedle nastavení výšky umožní i zvolit velice velký pozitivní sklon. To je čistě praktická záležitost, ovšem ne kvůli sledování samotného displeje (i když někdo by to také mohl ocenit), ale kvůli tomu, že se pak snadno dostaneme ke konektorům. Ony zelené linguine jsou ve skutečnosti kabely, které dostaneme už v balení monitoru. 
 
Krom uvedených specifikací můžeme zmínit typickou odezvu 7 ms, která se zkrátí na 4 ms s ovedrive a na 1 ms s redukcí Motion Blur. Pozorovací úhly jsou 178 ° v obou směrech, výchozí kontrast 1000:1 a maximální jas 420 cd/m2, takže to s podporou HDR nebude tak horké. Monitor dokáže pokrýt barevný prostor DCI-P3 z 95 procent a disponuje jedním HDMI 2.0 i DisplayPort 1.4, jedním USB-C s podporou DisplayPort 1.4 a pak dvěma průchozími USB 3.0. Veškeré kabely, tedy celkem pět i s napájecím, dostaneme v základním balení, jak už bylo řečeno. 
 
Rozměry jsou 614 x 388 - 488 x 189 mm a hmotnost 11,5 kg. Raptor se bude prodávat za 699 USD. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek