www.svethardware.cz
>
>
>

Razer uvádí na trh Raptor, svůj první herní monitor

Razer uvádí na trh Raptor, svůj první herní monitor
, , aktualita
Společnost Razer si připravila svůj první herní monitor, což je celkem logické vyústění toho, že v její nabídce už dlouho najdeme i notebooky. Nyní tam patří také monitor Raptor, který nabídne 27" úhlopříčku.
K oblíbeným
reklama
Tržby z prodeje herních monitorů prudce rostou, jak se ostatně očekávalo a čeká i do budoucna. Není divu, že se na tomto růstu chce přiživit stále více firem a mezi nimi bude dle všeho také Gigabyte, ovšem nyní je řeč o firmě Razer. Ta se chystá nabídnout svůj 27palcový model Raptor, který už byl představen na CES 2019. Tento veletrh sice oficiálně začne až zítra, ale mnohé firmy na to nečekají. 
 
 
Razer Raptor na své obrazovce nabídne rozlišení 2560 x 1440 (WQHD) s obnovovací frekvencí až 144 Hz řízenou pomocí AMD FreeSync. Použit byl displej typu IPS s podporou HDR, takové jsou základní údaje. 
 
 
Na Raptoru nás ihned zaujme design jeho podstavce, který je velice široký a samozřejmě má v základně RGB LED, které budou řízeny pomocí systému Chroma. Především je to ale podstavec, který vedle nastavení výšky umožní i zvolit velice velký pozitivní sklon. To je čistě praktická záležitost, ovšem ne kvůli sledování samotného displeje (i když někdo by to také mohl ocenit), ale kvůli tomu, že se pak snadno dostaneme ke konektorům. Ony zelené linguine jsou ve skutečnosti kabely, které dostaneme už v balení monitoru. 
 
Krom uvedených specifikací můžeme zmínit typickou odezvu 7 ms, která se zkrátí na 4 ms s ovedrive a na 1 ms s redukcí Motion Blur. Pozorovací úhly jsou 178 ° v obou směrech, výchozí kontrast 1000:1 a maximální jas 420 cd/m2, takže to s podporou HDR nebude tak horké. Monitor dokáže pokrýt barevný prostor DCI-P3 z 95 procent a disponuje jedním HDMI 2.0 i DisplayPort 1.4, jedním USB-C s podporou DisplayPort 1.4 a pak dvěma průchozími USB 3.0. Veškeré kabely, tedy celkem pět i s napájecím, dostaneme v základním balení, jak už bylo řečeno. 
 
Rozměry jsou 614 x 388 - 488 x 189 mm a hmotnost 11,5 kg. Raptor se bude prodávat za 699 USD. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek