www.svethardware.cz
>
>
>
>

Chieftec Hunter: dobře vybavená skříň s kompromisy

Chieftec Hunter: dobře vybavená skříň s kompromisy
, , recenze
Chieftec obohatil svou nabídku o novou herní skříň zvanou Hunter, která nabízí v základní výbavě tři A-RGB ventilátory pro účinné chlazení a příslušný ovladač pro řízení jejich otáček i podsvícení.
K oblíbeným
reklama

Závěrečné hodnocení


Chieftec Hunter (GS-01B-OP) představuje o trochu levnější skříň v porovnání s řadou Scorpion, z níž jsme si naposledy vyzkoušeli model Scorpion 3. Hunter je kratší, nižší, ovšem o trochu širší skříň z tenčího 0,5mm SPCC plechu. I tak je ještě dostatečně pevná, a to i díky různým prolisům, zakulaceným hranám a jiným prvkům.
 
 
Na jednu stranu už z Huntera čiší snaha šetřit, kde se dá, ovšem na stranu druhou je tu slušná výbava. Například místo plastových pásků dostaneme pro upevnění kabelů jen izolované drátky, filtr pod zdrojem je jen ledabyle uchycený a záslepky slotů jsou pouze vylamovací, což je neklamná známka levných skříní. Vedle toho tu však máme užitečný i když nevhodně umístěný modul pro řízení až pěti ventilátorů s jejich podsvícením, který zvládne i dva barevné LED pásky navrch.

Získáme rovnou i čtyři podsvícené A-RGB ventilátory, které budou pohodlně stačit na uchlazení i velice výkonné sestavy a ušetřilo se také na levou bočnici z 3mm temperovaného skla. Pak ani není divu, že jiné věci musely ustoupit, aby Chieftec mohl nasadit ještě rozumnou cenu, nicméně to už závisí na prioritách jak samotného výrobce, tak i jeho zákazníků. 
 
English translation of the conclusion
Chieftec Hunter (GS-01B-OP) is in comparison with the Scorpion line a bit cheaper case, considering especially the latest model Scorpion 3. Hunter is a bit shorter, lower, yet a little wider case made of thinner 0.5mm SPCC steel. Still, it is strong enough thanks to its rounded edges and other structures. 
 
On one hand, Hunter was clearly built to be as cheap as possible, but on the other hand it comes with a some fine accessories. For instance, instead of plastic cable ties there are just a few insulated wires, the PSU filter is just slackly attached and the expansion slot blinds are not reattachable, which is a common sign of cheap cases. However, there is also a very fine fan + A-RGB controller, even though it could be placed more thoughtfully. It allows to control up to five fans, which is more than enough for even powerful builds, and on top of that there are also two LED strip ports.
 
Hunter even comes with four A-RGB fans and an elegant left side panel made of 3 mm thick tempered glass. So it is no wonder that it was necessary to save the bucks on different other aspects in order to offer a reasonable priced product. And that decision was based on certain priorities which may or may not be shared by the customer.  

 

Plusy


+ Levná skříň se slušnou výbavou
+ Čtyři RGB ventilátory Rainbow v základním balení a nový ovládací modul
+ Boční tónované sklo
 
 

Minusy


- Pouze 0,5mm plech
- Překážející RF modul v místě kabeláže
- Vylamovací záslepky, upevnění prachových filtrů
 
 
Za zapůjčení skříně Hunter (GS-01B-OP) děkujeme Digitoru.

 
 
Cena v době testování: cca 1 800 Kč s DPH


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti
Proslýchá se, že Apple dále vyvíjí nové modely bezdrátových nabíječek a možná se dočkáme takové, která bude přeci jen schopná nabíjet více zařízení než MagSafe Duo. Hovoří se i o bezdrátovém nabíjení na dálku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření
Vedle mnohem populárnějšího Vesmírného teleskopu Jamese Webba a také nově vypuštěné mise DART se krčí IXPE, Imaging X-ray Polarimetry Explorer, který si ale rozhodně zaslouží pozornost. Na co se zaměří? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě
Dle evropského komisaře Thierry Bretona bychom se měli už brzy dozvědět konkrétnější informace o tom, jaké plány má Intel na expanzi svých výrobních kapacit v Evropě. Ve hře je až téměř sto miliard dolarů investic. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit
Intel má z hlediska výrobních procesů co dohánět a dle Patricka Gelsingera se mu to daří dobře, a to dokonce až tak, že chystaný proces Intel 3 i další na něj navazující mají náskok oproti plánu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům
Problém se scalpery vyrostl do nebes především po nástupu nových GeForce Ampere, ale jde o všeobjímající téma týkající se v podstatě jakéhokoliv zboží, jehož je zrovna nedostatek, nebo o něž může být brzy velký zájem.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů