www.svethardware.cz
>
>
>
>

Chieftec Hunter: dobře vybavená skříň s kompromisy

Chieftec Hunter: dobře vybavená skříň s kompromisy
, , recenze
Chieftec obohatil svou nabídku o novou herní skříň zvanou Hunter, která nabízí v základní výbavě tři A-RGB ventilátory pro účinné chlazení a příslušný ovladač pro řízení jejich otáček i podsvícení.
K oblíbeným
reklama

Závěrečné hodnocení


Chieftec Hunter (GS-01B-OP) představuje o trochu levnější skříň v porovnání s řadou Scorpion, z níž jsme si naposledy vyzkoušeli model Scorpion 3. Hunter je kratší, nižší, ovšem o trochu širší skříň z tenčího 0,5mm SPCC plechu. I tak je ještě dostatečně pevná, a to i díky různým prolisům, zakulaceným hranám a jiným prvkům.
 
 
Na jednu stranu už z Huntera čiší snaha šetřit, kde se dá, ovšem na stranu druhou je tu slušná výbava. Například místo plastových pásků dostaneme pro upevnění kabelů jen izolované drátky, filtr pod zdrojem je jen ledabyle uchycený a záslepky slotů jsou pouze vylamovací, což je neklamná známka levných skříní. Vedle toho tu však máme užitečný i když nevhodně umístěný modul pro řízení až pěti ventilátorů s jejich podsvícením, který zvládne i dva barevné LED pásky navrch.

Získáme rovnou i čtyři podsvícené A-RGB ventilátory, které budou pohodlně stačit na uchlazení i velice výkonné sestavy a ušetřilo se také na levou bočnici z 3mm temperovaného skla. Pak ani není divu, že jiné věci musely ustoupit, aby Chieftec mohl nasadit ještě rozumnou cenu, nicméně to už závisí na prioritách jak samotného výrobce, tak i jeho zákazníků. 
 
English translation of the conclusion
Chieftec Hunter (GS-01B-OP) is in comparison with the Scorpion line a bit cheaper case, considering especially the latest model Scorpion 3. Hunter is a bit shorter, lower, yet a little wider case made of thinner 0.5mm SPCC steel. Still, it is strong enough thanks to its rounded edges and other structures. 
 
On one hand, Hunter was clearly built to be as cheap as possible, but on the other hand it comes with a some fine accessories. For instance, instead of plastic cable ties there are just a few insulated wires, the PSU filter is just slackly attached and the expansion slot blinds are not reattachable, which is a common sign of cheap cases. However, there is also a very fine fan + A-RGB controller, even though it could be placed more thoughtfully. It allows to control up to five fans, which is more than enough for even powerful builds, and on top of that there are also two LED strip ports.
 
Hunter even comes with four A-RGB fans and an elegant left side panel made of 3 mm thick tempered glass. So it is no wonder that it was necessary to save the bucks on different other aspects in order to offer a reasonable priced product. And that decision was based on certain priorities which may or may not be shared by the customer.  

 

Plusy


+ Levná skříň se slušnou výbavou
+ Čtyři RGB ventilátory Rainbow v základním balení a nový ovládací modul
+ Boční tónované sklo
 
 

Minusy


- Pouze 0,5mm plech
- Překážející RF modul v místě kabeláže
- Vylamovací záslepky, upevnění prachových filtrů
 
 
Za zapůjčení skříně Hunter (GS-01B-OP) děkujeme Digitoru.

 
 
Cena v době testování: cca 1 800 Kč s DPH


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína chce celosvětový systém sledovacích QR kódů v boji proti COVID-19 Čína chce celosvětový systém sledovacích QR kódů v boji proti COVID-19
Čínský prezident Xi Jinping na summitu G20 chtěl prosadit, aby se zavedl celosvětový systém QR kódů pro sledování zdravotního stavu obyvatelstva. Mělo by se tak zamezit dalšímu šíření nemoci COVID-19.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Elon Musk předběhl Billa Gatese, je 2. nejbohatší člověk na planetě Elon Musk předběhl Billa Gatese, je 2. nejbohatší člověk na planetě
Hodnota společnosti Tesla strmě roste vzhůru a s tím i jmění Elona Muska. Ten dle Bloombergu překonal Billa Gatese a nyní je druhým nejbohatším člověkem na planetě. Jeho jmění se odhaduje na 128 mld. USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá
Wuhan Hongxin Semiconductor Manufacturing Company (HSMC) je jedno ze želízek v ohni, která má Čína ve snaze zprovoznit na svém území výrobu čipů pomocí moderních procesů. Nyní má ale HSMC před sebou nejistou budoucnost.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity
GeForce RTX 3060 Ti by měla dorazit na trh už za týden, i když NVIDIA stále ještě tuto kartu oficiálně nepředstavila. My už tu přitom máme její testy, které se týkají výkonu v těžbě a benchmarku Ashes of the Singularity.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Hacker našel už třetí zranitelnost Tesly: Model X odemkne za 90 sekund Hacker našel už třetí zranitelnost Tesly: Model X odemkne za 90 sekund
Lennert Wouters, student PhD na Computer Security and Industrial Cryptography (COSIC) v Belgii, si rád hraje se zabezpečením vozidel. Nyní našel už třetí zranitelnost u Tesly, která mu dovolí získat bezpečnostní SW klíče k vozu za 90 sekund.
Včera, aktualita, Milan Šurkala