Recenze GeForce RTX 3070 jsou tu, jak si vede?

Recenze GeForce RTX 3070 jsou tu, jak si vede?
, , aktualita
NVIDIA se rozhodla úderem dnešní 2 hodiny odpolední našeho času umožnit zveřejnění recenzí grafických karet GeForce RTX 3070. Ty se začnou prodávat až pozítří, ale už dnes se můžeme podívat na to, jaký výkon získáme.
K oblíbeným
reklama
Stejně tak už budeme vědět, proti čemu půjde AMD se svými Radeony RX 6000, které budou představeny zítra. Nicméně rámcově jsme to už stejně věděli, neboť NVIDIA slibovala výkon plně srovnatelný s RTX 2080 Ti, což úniky testů zatím víceméně potvrzovaly
 
 
Dalo se však očekávat, že to nebude tak jednoznačné. Ampere je přeci jen díky svým zdvojeným jádrům pro FP32 výrazně odlišná architektura a také je tu mezi RTX 3070 a RTX 2080 Ti výrazný rozdíl v propustnosti pamětí, která u nové RTX 3070 zůstala na 448 GB/s (stejné jako u RTX 2070), přičemž RTX 2080 Ti nabízí 616 GB/s. Takže jak se to projeví v praxi?  
 
 
Test serveru Hexus, kde se testovala přímo RTX 3070 od NVIDIE, nám ukazuje, že NVIDIA ani v nejmenším nepřeháněla. RTX 3070 je opravdu plně srovnatelná karta s RTX 2080 Ti a dle výsledků nabízí v podstatě identický průměrný výkon ve 4K. Díky výraznému rozdílu v cenách má ale mnohem lepší výkon v poměru k pořizovací ceně, který je ještě lepší než v případě RTX 3080.
 
Ostatně právě poměr výkonu k ceně se dostal do titulku recenze serveru techPowerUp, díky jehož výsledků se můžeme utvrdit v tom, že výkon karty RTX 3070 je oproti RTX 2080 Ti lepší právě ve vyšších rozlišeních. Takže pokud ve Full HD jen mírně zaostává, dá se očekávat, že ve 4K bude RTX 3070 naopak lepší. Že by to byl právě dopad pomalejší paměti? 
 
 
Jak ale ukazuje i test z Battlefield V, rozdíly téměř nikdy nejsou takové, aby to stálo za řeč. Výjimkou může být titul Devil May Cry 5, kde zaznamenáme ve Full HD 250 ku 226 FPS, ovšem ve prospěch RTX 3070. 
 
Co se týče přetaktování verze Founders Edition, těšit se můžeme na cca 7 či 8 procent výkonu navíc s průměrnými takty GPU kolem 1980 MHz, samozřejmě v zátěži. 
 
Celkově to ale vypadá na velký hit NVIDIE, neboť karta s cenou 500 dolarů a výkonem RTX 2080 Ti je hardware, o němž se nám ještě před pár měsíci ani nesnilo. Nyní ale ještě není radno otevírat peněženky a házet po prodejcích bankovkami. Jednak by to zatím bylo k ničemu a potom, zítra odpoledne bude prezentace AMD. Mezitím si můžete procházet i další recenze, jejichž seznam dal jako obvykle dohromady server VideoCardz.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína chce celosvětový systém sledovacích QR kódů v boji proti COVID-19 Čína chce celosvětový systém sledovacích QR kódů v boji proti COVID-19
Čínský prezident Xi Jinping na summitu G20 chtěl prosadit, aby se zavedl celosvětový systém QR kódů pro sledování zdravotního stavu obyvatelstva. Mělo by se tak zamezit dalšímu šíření nemoci COVID-19.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Elon Musk předběhl Billa Gatese, je 2. nejbohatší člověk na planetě Elon Musk předběhl Billa Gatese, je 2. nejbohatší člověk na planetě
Hodnota společnosti Tesla strmě roste vzhůru a s tím i jmění Elona Muska. Ten dle Bloombergu překonal Billa Gatese a nyní je druhým nejbohatším člověkem na planetě. Jeho jmění se odhaduje na 128 mld. USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá
Wuhan Hongxin Semiconductor Manufacturing Company (HSMC) je jedno ze želízek v ohni, která má Čína ve snaze zprovoznit na svém území výrobu čipů pomocí moderních procesů. Nyní má ale HSMC před sebou nejistou budoucnost.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity
GeForce RTX 3060 Ti by měla dorazit na trh už za týden, i když NVIDIA stále ještě tuto kartu oficiálně nepředstavila. My už tu přitom máme její testy, které se týkají výkonu v těžbě a benchmarku Ashes of the Singularity.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Hacker našel už třetí zranitelnost Tesly: Model X odemkne za 90 sekund Hacker našel už třetí zranitelnost Tesly: Model X odemkne za 90 sekund
Lennert Wouters, student PhD na Computer Security and Industrial Cryptography (COSIC) v Belgii, si rád hraje se zabezpečením vozidel. Nyní našel už třetí zranitelnost u Tesly, která mu dovolí získat bezpečnostní SW klíče k vozu za 90 sekund.
Včera, aktualita, Milan Šurkala