www.svethardware.cz
>
>
>

Red Dead Redemption 2 na PC? Take Two se vyhnuli odpovědi

Red Dead Redemption 2 na PC? Take Two se vyhnuli odpovědi
, , aktualita
Stále nezodpovězená otázka o portu Red Dead Redemption 2 na PC se bude asi klást ještě dlouho. Zástupci Take Two Interactive totiž nedávno rozmlouvali s investory, a tak na PC verzi přirozeně přišla řeč. A co PC verze Final Fantasy XV? 
K oblíbeným
reklama
Take Two Interactive jsou teď v kurzu, a tak toto studio teď zaujalo i svými finančními výsledky za druhý fiskální kvartál, který skončil 30. září. Firmě se dařilo a dosáhla tržeb téměř půl miliardy a z toho 358 milionů za tržby z prodeje digitálního zboží, což je meziročně o 18 procent více. Dá se přitom očekávat, že Red Dead Redemption 2 to pouze a jen vylepší, však mezi nejvýdělečnější tituly patřily NBA 2K19 a NBA 2K18, Grand Theft Auto Online a Grand Theft Auto V, NBA 2K Online 2, Dragon City, Monster Legends, WWE SuperCard. Horká novinka tak v těchto výsledcích pochopitelně ještě není zahrnuta. 
 
Investory přirozeně zajímalo, zda tento titul přijde i na PC, kde by mohlo jít stejně jako na konzolích o velký hit. Soudě dle poklesu hodnoty akcií Take Two Interactive během posledního dne se odpověď moc nezamlouvala a není divu. 
 
 
Jak jsme dříve informovali, Red Dead Redemption 2 se během třech prvních dní prodalo za 725 milionů dolarů, což je na hru bez PC verze pozoruhodné. Máme tu i nějaká novější čísla, která říkají, že během prvních osmi dnů prodeje se druhého dílu prodalo už více kopií než prvního dílu celkem. Poslední údaje pak říkají, že RDR2 se prodalo už 17 milionů kopií, a tak mohli Take Two ohlásit, že jejich finanční výsledky za celý aktuální fiskální rok budou výrazně lepší, než co udávaly odhady. 
 
Po prezentaci finančních výsledků firmy přišly jako obvykle otázky investorů a jeden z nich měl otázku, která zajímá mnohé. Nejdříve připomněl, že Red Dead Redemption 1 nakonec ve verzi pro PC nepřišel, a tak jej zajímalo jestli dvojka už přijde. 
 
Strauss Zelnick, předseda a CEO Take Two, zprvu dělal, jako by této zcela jasné otázce nerozuměl, nebo snad naoko netušil, co PC vůbec znamená. Nakonec v obsáhlé větě podal odpověď, která ve skutečnosti znamenala jediné, a sice bez komentáře, který ostatně přísluší lidem z Rockstar. Ti mimochodem nyní pracují především na tom, aby ještě na tento měsíc připravili Red Dead Online. 
 
Vedle toho tu máme i další novinku, která se týká PC verze hry Final Fantasy XV. Square Enix už vypustili do světa často používaný benchmark, ovšem nyní přišla špatná zpráva. Firma byla nucena "reorganizovat své zdroje" (či jak jinak říci: nemáme peníze) a v důsledku toho byl další vývoj PC verze zastaven a zrušen. Špatná finanční kondice studia ostatně není tajemství od té doby, co naposledy firma vykázala ztrátu 33 milionů dolarů. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala