www.svethardware.cz
>
>
>
>

Red Dead Redemption 2 v testu grafických karet: krvavé nároky?

Red Dead Redemption 2 v testu grafických karet: krvavé nároky?
, , aktualita
Aktualizováno: Včerejší zveřejnění nových ovladačů firem NVIDIA a AMD bylo doprovázeno i doporučením právě od NVIDIE, která pro vysokou kvalitu ve Full HD stanovila jako adekvátní kartu GeForce RTX 2060. Je to odpovídající? 
K oblíbeným
reklama
Red Dead Redemption 2 je na trhu v PC verzi teprve od včerejšího dne, takže tu zatím máme pouze neúplný test od Guru3D. Tento server se odhodlal trápit grafické karty rovnou s nastavením kvality grafiky na Ultra, což se ovšem ukázalo jako až příliš náročné. Později tak přibudou i testy s nižší kvalitou grafiky 
 
 
Z prvotních testů vyplývá, že mezi nejnižší a nejvyšší kvalitou zobrazení je značný rozdíl, a to s ohledem na výkon. Ve Full HD i v jiných rozlišeních můžeme očekávat, že pokud si namísto nejnižší kvality nastavíme nejvyšší, snímkovací frekvence spadne cca o polovinu. Ve výsledku tak ani GeForce GTX 1080 Ti nezvládne nastavení Ultra s průměrnými 60 FPS. A krom toho budeme pro takový případ potřebovat kartu s alespoň 6 GB RAM, což ale vzhledem k nárokům na její výkon už je v podstatě nepodstatné. 
 
 
Red Dead Redemption 2 také kupodivu podporuje vedle DirectX 12 také API Vulkan, nicméně dle prvních testů je v případě karet Radeon RX 5700 v podstatě jedno, co z toho si vybereme. Výsledky vyzněly ve prospěch DX12, ovšem se zanedbatelným rozdílem, který může být v dalších ovladačích či v příštím patchi kdykoliv vymazán. 
 
Škoda že nám lidé z Guru3D (zatím) neukázali, jak vypadá hra na různých úrovních kvality grafického zobrazení. Máme tu ale jiný zdroj na Game Debate, dle nějž jde o skutečně propastné rozdíly, které jsou patrné především v interiérech (či při pohledu na blízké objekty), kde hra na nízkou kvalitu vypadá jak z předchozího desetiletí a jde především o detaily objektů a textury. Nicméně i v exteriérech je obraz značně neostrý při pohledu do dáli. 
 
 
Z pohledu do tabulky ukazující výkon karet ve Full HD je jasné, že RDR2 je kandidát na tu nejnáročnější PC hru tohoto roku nebo i historie. Dá se říci, že tato hra je evidentně šitá na míru Radeonům, které poskytují lepší výkon než GeForce, respektive lepší než v jiných hrách. Však není zrovna zvykem, aby se RX 580 vyrovnal i GTX 1070, což platí i pro RX 590 a GTX 1070 Ti. Nové RTX Super už jsou na tom lépe, ovšem celkově, abychom si zahráli na Ultra kvalitu při alespoň 60 FPS, budeme potřebovat kartu úrovně RX 5700 nebo RTX 2070 Super. 
 
A co že nám to autoři zmiňovali jako doporučený hardware? Přeci RX 470 a GTX 1060, takže můžeme doufat, že s kvalitou jen o stupeň horší půjdou FPS citelně výše, protože takto jsou doporučené karty přinejlepším na samotné hranici hratelnosti.  
 
 
S obavami se můžeme dívat na výsledky v rozlišení Ultra HD, kde si na 60 FPS dle očekávání nesáhne ani RTX 2080 Ti a v drtivé většině případů to bude boj o plynulost. 
 
Uvidíme, jaké budou další informace. Dle některých ohlasů může být přehnaně náročný intergrovaný benchmark, zatímco hra samotná je výrazně svižnější. Takže si počkejme ještě na jiné testy. A zde jsou: 
 
Aktualizace:
 
 
Pokud se nastaví vysoká kvalita, ovšem s texturami na ultra, může být výsledek mnohem lepší, ovšem stále s tím, že majitelé starších GeForce asi stále potěšeni nebudou. Však mít GTX 1080 Ti na úrovni RTX 2060? To nevypadá moc dobře.
 
Hra také potřebuje ideálně 6jádrový procesor, i když čtyřjádro už daleko od tohoto ideálu není. Zcela jistě se ale připravíme o výkon využitím pouze dvoujádra, ačkoliv s bude mít SMT. 
 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz
Od společnosti Philips jsme se dočkali dalšího zahnutého monitoru s obrovskou úhlopříčkou. Jde o model 439P9H, který má velký 43,4" VA panel s velmi vysokým kontrastem 3000:1. Potěší i 10bitovými barvami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář