www.svethardware.cz
>
>

Řešení pro CO2? Levná extrakce ze vzduchu a výroba umělých paliv

Řešení pro CO2? Levná extrakce ze vzduchu a výroba umělých paliv
, , aktualita
Emise CO2 jsou zejména politicky velkým strašákem a společnosti hledají cesty, jak množství tohoto plynu snižovat. Carbon Engineering vyvinula a otestovala způsob, jak zpracovat tunu CO2 za méně než $100.
K oblíbeným
reklama
Skleníkové plyny jsou pro mnohé velkým strašákem a lidstvo se snaží tyto neduhy řešit. Tlaky politiků a ekologů bývají však někdy možná až příliš velké (známe až přehnaný tlak na emise v dopravě vedoucí k downsizingu, což řeší věci především na papíře a ne až tak výrazně ve skutečnosti). Jednou z cest je tedy preventivně minimalizovat produkci CO2, což nám v poslední době pořádně ztěžují těžaři kryptoměn, jejichž spotřeba elektřiny např. mnohonásobně překračuje potřeby elektromobilů. Další cestou je odstraňování již vzniklého CO2, což v minulosti zprovoznila už společnost Climeworks a nyní i Carbon Engineering.
 
Carbon Engineering továrna
 
Tu založil David Keith v roce 2009 a testovací zařízení pro odbourávání CO2 běží již od roku 2015 ve Squamish, B.C. Využívá Direct Air Capture (DAC) technologii, která doposud u podobných projektů zpracovávala jednu tunu CO2 za cenu okolo $600 (většinou v rozmezí $500 až $1000). V případě továrny Carbon Engineering se povedlo dostat pod magickou hranici $100 za tunu. Abychom byli přesnější, náklady se zatím pohybují v rozmezí $94 až $232. Takže až tak optimistické to sice není, každopádně je to podstatně níže než u dosavadních metod a dostávají se tak do oblasti, kdy by mohly být i prakticky použitelné (přijatelně nákladné).
 
Jde o modifikovanou chladicí věž, kde pomocí několika chemických reakcí vyextrahují ze vzduchu čistý CO2, který se pak využije zpět k výrobě umělých uhlovodíkových paliv. Společnost si od toho slibuje především to, že bude možné vyrábět paliva pro stroje, jejichž elektrifikace je nemožná nebo alespoň dost problematická (velká letadla, lodě). Proto se také proces nazývá Air To Fuels.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce
Starman společně s červeným Tesla Roadsterem je už nejspíš stálým obyvatelem vesmíru. Od jeho vynesení do vesmíru uplynul už více než rok a půl a nedávno Muskovo vozidlo dokončilo oběh kolem Slunce. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz
HyperX aktualizuje nabídku svých operačních pamětí a představuje inovované moduly Fury a Fury RGB. Nabídnou automatické přetaktování a budou k dispozici i jako velké 64GB sety s frekvencí 3466 MHz.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou
Neutronová hvězda je velice hustý objekt, ovšem z černou dírou se v tomto ohledu nemůže rovnat. Nicméně pokud se takové dva objekty srazí, společně vyvolají i šíření takových gravitačních vln, jaké byly nyní vůbec poprvé zachyceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom
NVIDIA zařadila do nabídky GeForce 436.02 Gamescom Special Graphics Drivers, ostatně sama má na Gamescomu v Kolíně silné zastoupení. Těšit se můžeme na optimalizace, nevyhlazované škálování obrazu a další novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala