www.svethardware.cz
>
>
>
>

Roadmap firmy ASRock napovídá: přijdou nové Radeony do června 2019?

Roadmap firmy ASRock napovídá: přijdou nové Radeony do června 2019?
, , aktualita
Novopečený AIB partner společnosti AMD, čili společnost ASRock, zveřejnil svou grafickou roadmap, kde aktuální modely karet končí s prvním kvartálem roku 2019. Můžeme z toho snad něco vyvozovat?
reklama
Nedávno jsme se podívali na aktuální fámy kolující o připravovaných herních kartách firmy AMD. Figurují zde také výkonnější modely Polaris 30 nebo 7nm Vega, ale vypadá to spíše tak, že si počkáme na další generaci již 7nm čipů, a sice Navi. A dorazí snad tyto karty v druhém kvartálu příštího roku? 
 
 
Zveřejněná roadmap firmy ASRock by tomu na první pohled nasvědčovala, ale proti mluví řada argumentů. Jednak by bylo divné, kdyby měl AIB partner AMD takový přehled téměř rok dopředu, notabene novopečený ASRock. Dále by bylo ještě divnější, kdyby najednou skončily veškerá SKU, a to od low-endového Radeonu RX 550 po hi-end Vegu 64. A je vysoce nepravděpodobné, že by najednou přišly na trh náhradní modely za celé spektrum karet. Nakonec to i vypadá prostě tak, jako by ASRock svou roadmapu prostě utnul nehledě na plánovanou životnost karet, která v ní nakonec vůbec nemusí hrát žádnou roli. 
 
Z dané roadmap se tak s největší pravděpodobností nedovídáme, že nové Radeony přijdou v druhém čtvrtletí 2019. Ale dozvíme se něco jiného, a sice jednoduše to, že do konce prvního čtvrtletí žádné nové grafické čipy Radeon nejspíše nenastoupí. Ani to však samozřejmě není jisté. 
 
 
Už jsme mohli několikrát vidět roadmapy, které říkaly, že jisté modely karet či jiných produktů vydrží na trhu do jisté doby, ale nakonec ještě před jejím dosažením přišly na trh nastupující modely. To je zvláště případ společností, které si dané hlavní produkty samy nevyrábějí, takže z roadmap můžeme obvykle více vyčíst v případě procesorů AMD či Intel, ale už ne v případě pouhých partnerů používajících GPU AMD či NVIDIA. To právě proto, že ti nemají tak dobrý přístup k informacím o chystaných produktech, neboť pak už by to firmy AMD a NVIDIA mohly rovnou vytrubovat na náměstích. 
 
Budoucnost Radeonů tak zůstává zahalena tajemstvím, jak již dlouho nebyla. AMD se možná jen zatím nemá čím chlubit, a tak mlčí. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech
Čínská vláda je posedlá kontrolou svých obyvatel a Applu dala nepříjemné ultimatum, které jde proti firemní politice. Ta ctila soukromí svých uživatelů, nicméně Čína vyžadovala, aby měla kontrolu nad daty čínských uživatelů v iCloudu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader
Dle serveru WCCFTech by AMD mohlo začít ještě víc tlačit na pilu. Obecně se očekává, že se počet jader v procesorech Ryzen v rámci další generace zvýší. Otázka je, o kolik a nyní se mluví až o 16 jádrech pro nová desktopová CPU.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC
Společnost TSMC se těší na opětovný růst tržeb, které jí mimo jiné zajistí také výroba nové generace grafických čipů GeForce. Poslední období přitom pro TSMC nepatřilo mezi nejlepší, takže nyní se chce firma zahojit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné
World of Warcraft postihla jedna významná změna, která se dotkne peněženek hráčů, a to v pozitivním slova smyslu. Nebude už nutné si kupovat přímo hru a její expanze, takže nám postačí si pořídit jen předplatné.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron
Drony nejsou vždy určeny jen k zábavě, ale najdou využití i u záchranných složek. Policie CŘ je např. používá k ochraně CHKO Brdy, kde pomáhá hledat nelegální tábořiště. Dle zkušeností se ji to daří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů