www.svethardware.cz
>
>
>
>

Roadmap firmy ASRock napovídá: přijdou nové Radeony do června 2019?

Roadmap firmy ASRock napovídá: přijdou nové Radeony do června 2019?
, , aktualita
Novopečený AIB partner společnosti AMD, čili společnost ASRock, zveřejnil svou grafickou roadmap, kde aktuální modely karet končí s prvním kvartálem roku 2019. Můžeme z toho snad něco vyvozovat?
reklama
Nedávno jsme se podívali na aktuální fámy kolující o připravovaných herních kartách firmy AMD. Figurují zde také výkonnější modely Polaris 30 nebo 7nm Vega, ale vypadá to spíše tak, že si počkáme na další generaci již 7nm čipů, a sice Navi. A dorazí snad tyto karty v druhém kvartálu příštího roku? 
 
 
Zveřejněná roadmap firmy ASRock by tomu na první pohled nasvědčovala, ale proti mluví řada argumentů. Jednak by bylo divné, kdyby měl AIB partner AMD takový přehled téměř rok dopředu, notabene novopečený ASRock. Dále by bylo ještě divnější, kdyby najednou skončily veškerá SKU, a to od low-endového Radeonu RX 550 po hi-end Vegu 64. A je vysoce nepravděpodobné, že by najednou přišly na trh náhradní modely za celé spektrum karet. Nakonec to i vypadá prostě tak, jako by ASRock svou roadmapu prostě utnul nehledě na plánovanou životnost karet, která v ní nakonec vůbec nemusí hrát žádnou roli. 
 
Z dané roadmap se tak s největší pravděpodobností nedovídáme, že nové Radeony přijdou v druhém čtvrtletí 2019. Ale dozvíme se něco jiného, a sice jednoduše to, že do konce prvního čtvrtletí žádné nové grafické čipy Radeon nejspíše nenastoupí. Ani to však samozřejmě není jisté. 
 
 
Už jsme mohli několikrát vidět roadmapy, které říkaly, že jisté modely karet či jiných produktů vydrží na trhu do jisté doby, ale nakonec ještě před jejím dosažením přišly na trh nastupující modely. To je zvláště případ společností, které si dané hlavní produkty samy nevyrábějí, takže z roadmap můžeme obvykle více vyčíst v případě procesorů AMD či Intel, ale už ne v případě pouhých partnerů používajících GPU AMD či NVIDIA. To právě proto, že ti nemají tak dobrý přístup k informacím o chystaných produktech, neboť pak už by to firmy AMD a NVIDIA mohly rovnou vytrubovat na náměstích. 
 
Budoucnost Radeonů tak zůstává zahalena tajemstvím, jak již dlouho nebyla. AMD se možná jen zatím nemá čím chlubit, a tak mlčí. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
V Malém Magellanově oblaku rychle dochází vodík, hrozí jeho zánik V Malém Magellanově oblaku rychle dochází vodík, hrozí jeho zánik
Malý Magellanův oblak se měl v minulosti srazit s Velkým Magellanovým oblakem a tato trpasličí galaxie má dle nejnovějších pozorování nyní rapidně přicházet o vodík, a to větším tempem, než by měla být jeho spotřeba díky hvězdotvorbě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek