www.svethardware.cz
>
>
>
>

Roadmap firmy ASRock napovídá: přijdou nové Radeony do června 2019?

Roadmap firmy ASRock napovídá: přijdou nové Radeony do června 2019?
, , aktualita
Novopečený AIB partner společnosti AMD, čili společnost ASRock, zveřejnil svou grafickou roadmap, kde aktuální modely karet končí s prvním kvartálem roku 2019. Můžeme z toho snad něco vyvozovat?
reklama
Nedávno jsme se podívali na aktuální fámy kolující o připravovaných herních kartách firmy AMD. Figurují zde také výkonnější modely Polaris 30 nebo 7nm Vega, ale vypadá to spíše tak, že si počkáme na další generaci již 7nm čipů, a sice Navi. A dorazí snad tyto karty v druhém kvartálu příštího roku? 
 
 
Zveřejněná roadmap firmy ASRock by tomu na první pohled nasvědčovala, ale proti mluví řada argumentů. Jednak by bylo divné, kdyby měl AIB partner AMD takový přehled téměř rok dopředu, notabene novopečený ASRock. Dále by bylo ještě divnější, kdyby najednou skončily veškerá SKU, a to od low-endového Radeonu RX 550 po hi-end Vegu 64. A je vysoce nepravděpodobné, že by najednou přišly na trh náhradní modely za celé spektrum karet. Nakonec to i vypadá prostě tak, jako by ASRock svou roadmapu prostě utnul nehledě na plánovanou životnost karet, která v ní nakonec vůbec nemusí hrát žádnou roli. 
 
Z dané roadmap se tak s největší pravděpodobností nedovídáme, že nové Radeony přijdou v druhém čtvrtletí 2019. Ale dozvíme se něco jiného, a sice jednoduše to, že do konce prvního čtvrtletí žádné nové grafické čipy Radeon nejspíše nenastoupí. Ani to však samozřejmě není jisté. 
 
 
Už jsme mohli několikrát vidět roadmapy, které říkaly, že jisté modely karet či jiných produktů vydrží na trhu do jisté doby, ale nakonec ještě před jejím dosažením přišly na trh nastupující modely. To je zvláště případ společností, které si dané hlavní produkty samy nevyrábějí, takže z roadmap můžeme obvykle více vyčíst v případě procesorů AMD či Intel, ale už ne v případě pouhých partnerů používajících GPU AMD či NVIDIA. To právě proto, že ti nemají tak dobrý přístup k informacím o chystaných produktech, neboť pak už by to firmy AMD a NVIDIA mohly rovnou vytrubovat na náměstích. 
 
Budoucnost Radeonů tak zůstává zahalena tajemstvím, jak již dlouho nebyla. AMD se možná jen zatím nemá čím chlubit, a tak mlčí. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek