Roboti Starship Technologies rozváží jídlo po areálu Purdueovy univerzity

Roboti Starship Technologies rozváží jídlo po areálu Purdueovy univerzity
, , aktualita
Firma Starship Technologies se snaží usnadnit studentům přistup k jídlu nebo pití, i když jsou zrovna zaneprázdněni učením. V prostředí Purdueovy univerzity nyní jezdí malé robotické vozíky, které objednaný oběd doručí. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Starship Technologies se zabývá vývojem autonomních robotů, kteří jsou určeni k rychlému doručovaní jídla, různého zboží či balíků po dané lokalitě. Tito doručovací roboti se podívali i do areálu Purdueovy univerzity v americkém státě Indiana, kde se testují jejich dovednosti v praxi. 
 
43 000 studentů nebo i zaměstnanci univerzity si nyní mohou v kampusu objednat jídlo a pití, které jim je během několika minut doručeno autonomním vozíkem. Pokud je tedy někdo z tamních studentů příliš zaneprázdněný učením nebo nemá čas si na jídlo zajít, může si za poplatek dvou dolarů (necelých 50 Kč) nechat oběd dovézt. Objednávky se vyřizují pomocí aplikace Starship Deliveries pro iOS a Android. Univerzita zveřejnila na YouTube video, jak celé doručení pokrmu může vypadat. 
 
 
Autonomní roboti od Starship Technologies mohou jezdit v noci, za deště i za sněhu. Poradí si i s obrubníky a díky počítačovému vidění a umělé inteligenci jsou schopní se vyhýbat různým překážkám. Lidský tým může na dálku pozorovat jejich pohyb a v případě potřeby nad autonomním vozíkem převzít kontrolu. Celkově jeden doručovací robot unese zhruba devět kilogramů nákladu. 
 
Do dvou let plánuje společnost Starship Technologies provozovat po kampusech tisíce autonomních vozíků. Doručovací roboti už jezdí po areálech Univerzity George Masona a Univerzity Severní Arizony, ke konci září by měla začít služeb využívat i Pittsburghská univerzita. V areálu Purdueovy univerzity se nyní pohybuje více než 30 robotů, kteří studentům a zaměstnancům budou šetřit práci. 
 
Důvodem, proč společnost Starship Technologies využívá k provozu svých autonomních robotů univerzitní kampusy, je bezpečnost a také absence nutnosti povolení k pohybu po veřejných ulicích. Firma může svou technologii testovat při běžném dění v uzavřeném prostoru a následně ji vylepšovat, než dojde k provozování v širším měřítku. Své roboty pro rozvážení zboží odhalil i Amazon, podobná vozítka určená na rozvoz svačin a obědů vysokoškolským studentům vyrobila i firma Robby Technologies.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář