Roboti Starship Technologies rozváží jídlo po areálu Purdueovy univerzity

Roboti Starship Technologies rozváží jídlo po areálu Purdueovy univerzity
, , aktualita
Firma Starship Technologies se snaží usnadnit studentům přistup k jídlu nebo pití, i když jsou zrovna zaneprázdněni učením. V prostředí Purdueovy univerzity nyní jezdí malé robotické vozíky, které objednaný oběd doručí. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Starship Technologies se zabývá vývojem autonomních robotů, kteří jsou určeni k rychlému doručovaní jídla, různého zboží či balíků po dané lokalitě. Tito doručovací roboti se podívali i do areálu Purdueovy univerzity v americkém státě Indiana, kde se testují jejich dovednosti v praxi. 
 
43 000 studentů nebo i zaměstnanci univerzity si nyní mohou v kampusu objednat jídlo a pití, které jim je během několika minut doručeno autonomním vozíkem. Pokud je tedy někdo z tamních studentů příliš zaneprázdněný učením nebo nemá čas si na jídlo zajít, může si za poplatek dvou dolarů (necelých 50 Kč) nechat oběd dovézt. Objednávky se vyřizují pomocí aplikace Starship Deliveries pro iOS a Android. Univerzita zveřejnila na YouTube video, jak celé doručení pokrmu může vypadat. 
 
 
Autonomní roboti od Starship Technologies mohou jezdit v noci, za deště i za sněhu. Poradí si i s obrubníky a díky počítačovému vidění a umělé inteligenci jsou schopní se vyhýbat různým překážkám. Lidský tým může na dálku pozorovat jejich pohyb a v případě potřeby nad autonomním vozíkem převzít kontrolu. Celkově jeden doručovací robot unese zhruba devět kilogramů nákladu. 
 
Do dvou let plánuje společnost Starship Technologies provozovat po kampusech tisíce autonomních vozíků. Doručovací roboti už jezdí po areálech Univerzity George Masona a Univerzity Severní Arizony, ke konci září by měla začít služeb využívat i Pittsburghská univerzita. V areálu Purdueovy univerzity se nyní pohybuje více než 30 robotů, kteří studentům a zaměstnancům budou šetřit práci. 
 
Důvodem, proč společnost Starship Technologies využívá k provozu svých autonomních robotů univerzitní kampusy, je bezpečnost a také absence nutnosti povolení k pohybu po veřejných ulicích. Firma může svou technologii testovat při běžném dění v uzavřeném prostoru a následně ji vylepšovat, než dojde k provozování v širším měřítku. Své roboty pro rozvážení zboží odhalil i Amazon, podobná vozítka určená na rozvoz svačin a obědů vysokoškolským studentům vyrobila i firma Robby Technologies.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware
Blíží se vypuštění "měkkého restartu" série Call of Duty: Modern Warfare, takže přesně takto pojmenovaná novinka přijde na trh ke konci října. Ovšem je tu také betatestování a zvláště toho se týkají zveřejněné hardwarové požadavky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami
Pacienti s výrazným ochrnutím celého těla potřebují komunikovat s vnějším světem, k čemuž jim má dopomoci nový systém od Georgia Institute of Technology. Ten umožní ovládání invalidního vozíku nebo počítače myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes? Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci
Oblíbený internetový prohlížeč Google Chrome se v průběhu podzimu dočká několika užitečných vylepšení. Především to bude správa otevřených karet, odkazů, ale také jejich synchronizace napříč různými zařízeními.
Včera, aktualita, Milan Šurkala