Rozpoznávání tváří od Amazonu označilo 28 kongresmanů za zločince

Rozpoznávání tváří od Amazonu označilo 28 kongresmanů za zločince
, , aktualita
Systém Amazon Rekognition pro práci s obrazem se moc nevyznamenal. Nezisková organizace ACLU systémem projela všechny americké kongresmany a systém u 28 z nich vyhodil informaci, že jde o zločince.
K oblíbeným
reklama
Na stránkách SHW jsme si už několikrát ukázali, že systémy pro rozpoznávání zločinců ve videosekvencích nejsou zrovna přesné. Některé měly 92 % falešných pozitiv, některé dokonce 98 %. Nezisková organizace American Civil Liberties Union of Northern California (ACLU) tak zkusila Amazonem hodně protěžovaný systém Rekognition, který nabízí policejním složkám k rozpoznávání zločinů v bezpečnostních záznamech. ACLU tak vzala fotografie všech 535 amerických kongresmanů a postavila je proti veřejné databázi 25 tisíc snímků zločinců.
 
Špatně označení kongresmeni
 
Výsledek mnohé z nich nepotěšil. Rovnou 28 kongresmanů bylo nesprávně označeno za odsouzené. To znamená, že ze studovaných nevinných lidí bylo více než 5 % označeno nesprávně. Kvůli tomuto výsledku tak ACLU apeluje na Kongres, aby policejním složkám nedovolil používat podobných aplikací včetně této, neboť fungují nedostatečně dobře. Software navíc považuje za poněkud rasistický, neboť se častěji mýlil u Afroameričanů či jiných s tmavší barvou pleti.
 
Dokonce to ani není poprvé, co se ACLU naváží do softwaru Rekognition. V minulosti už kritizovala Amazon za agresivní marketing a protlačování softwaru do policejních sborů ve Washington County, Oregonu a Orlandu na Floridě. Organizace pak už jen dodala, že celý test ji vyšel na $12,33.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096 AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096
Mimo jiné i superpočítač El Capitan s plánovaným výkonem 2 ExaFLOPS by měl být založen na procesorech AMD Genoa, které se nyní už rýsují s výbavou až 96 jader Zen 4. Chystá se tak AMD opět plošně zvyšovat počet jader svých CPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek