www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 3000 v Německu stále bezpečně vedou

Ryzen 3000 v Německu stále bezpečně vedou
, , aktualita
Na německém Mindfactory jsou prodeje procesorů AMD Ryzen 3000 stále velice silné. Oproti prvnímu měsíci trošku polevily, ovšem podíl AMD - Intel se téměř nezměnil. Větší zájem je o levnější procesory. 
K oblíbeným
reklama
Prodeje procesorů AMD Ryzen 3000 tak u našich sousedů moc nepolevily a zůstávají silné, alespoň co se týče čísel přicházejících od Mindfactory. Na ta jsme se podívali už minulý měsíc a byli jsme zvědaví na to, jak se budou vyvíjet. 
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Podíl prodaných procesorů AMD na Mindfactory tak klesl jen o procento, alespoň co se týče kusů. Z hlediska porovnání tržeb z jejich prodeje už to byly tři procenta, takže je zřejmé, že v případě firmy AMD se lépe prodávaly levnější procesory. Je to ostatně vidět z grafu, kde klesly podíly procesorů jako Ryzen 9 3900X nebo Ryzen 7 3700X a naopak se zvýšily prodeje procesoru Ryzen 5 3600. To u Intelu v tomto ohledu žádné větší změny nenastaly, snad až na to, že vzrostl prodej procesorů zaškatulkovaných jako "ostatní". 
 
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Takové grafy leccos vypovídají o oblibě procesorů mezi uživateli, kteří si svá PC staví sami, nicméně když se podíváme na počty prodaných procesorů, pak jde o cca 18 tisíc kusů od AMD a kolem 5 tisíc kusů Intelu. To nejsou počty, na nichž bychom mohli stavět zprávu vypovídající o tom, jaký je celkový podíl na trhu.
 
Ještě je také třeba poukázat na to, že ze starší zprávy o nedostatku některých procesorů AMD je celkem jasné, proč klesly prodeje právě modelů Ryzen 9 3900X a Ryzen 7 3700X. Právě o ty je velký zájem a právě ty jsou na trhu těžko k sehnání. U nás to ovšem stále platí pouze pro Ryzen 9 3900X, zatímco slabší Ryzen 7 3700X je běžně dostupný, zatímco v západních zemích to může být jiné. 
 
Během tohoto měsíce by se pak měl na trh dostat 16jádrový Ryzen 9 3950X, takže lze očekávat, že ten vytvoří další tlak na Intel v případě maloobchodního prodeje a celková obliba procesorů AMD by v něm mohla ještě vzrůst. Intel bude moci v nejbližší době kontrovat leda procesorem Core i9-9900KS s 5GHz turbem všech jader. Generace Comet Lake v případě desktopů je i s 10jádrovým modelem stále očekávána až v příštím roce. 
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB
Společnost Kioxia (bývalá Toshiba) představuje své nové podnikové SSD disky CD6 a CM6, které využívají nového rozhraní PCIe 4.0. Výkonnější řada CM6 slibuje až 1,4 milionu IOPS a kapacitu do 30,72 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů