www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 3000 v Německu stále bezpečně vedou

Ryzen 3000 v Německu stále bezpečně vedou
, , aktualita
Na německém Mindfactory jsou prodeje procesorů AMD Ryzen 3000 stále velice silné. Oproti prvnímu měsíci trošku polevily, ovšem podíl AMD - Intel se téměř nezměnil. Větší zájem je o levnější procesory. 
K oblíbeným
reklama
Prodeje procesorů AMD Ryzen 3000 tak u našich sousedů moc nepolevily a zůstávají silné, alespoň co se týče čísel přicházejících od Mindfactory. Na ta jsme se podívali už minulý měsíc a byli jsme zvědaví na to, jak se budou vyvíjet. 
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Podíl prodaných procesorů AMD na Mindfactory tak klesl jen o procento, alespoň co se týče kusů. Z hlediska porovnání tržeb z jejich prodeje už to byly tři procenta, takže je zřejmé, že v případě firmy AMD se lépe prodávaly levnější procesory. Je to ostatně vidět z grafu, kde klesly podíly procesorů jako Ryzen 9 3900X nebo Ryzen 7 3700X a naopak se zvýšily prodeje procesoru Ryzen 5 3600. To u Intelu v tomto ohledu žádné větší změny nenastaly, snad až na to, že vzrostl prodej procesorů zaškatulkovaných jako "ostatní". 
 
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Takové grafy leccos vypovídají o oblibě procesorů mezi uživateli, kteří si svá PC staví sami, nicméně když se podíváme na počty prodaných procesorů, pak jde o cca 18 tisíc kusů od AMD a kolem 5 tisíc kusů Intelu. To nejsou počty, na nichž bychom mohli stavět zprávu vypovídající o tom, jaký je celkový podíl na trhu.
 
Ještě je také třeba poukázat na to, že ze starší zprávy o nedostatku některých procesorů AMD je celkem jasné, proč klesly prodeje právě modelů Ryzen 9 3900X a Ryzen 7 3700X. Právě o ty je velký zájem a právě ty jsou na trhu těžko k sehnání. U nás to ovšem stále platí pouze pro Ryzen 9 3900X, zatímco slabší Ryzen 7 3700X je běžně dostupný, zatímco v západních zemích to může být jiné. 
 
Během tohoto měsíce by se pak měl na trh dostat 16jádrový Ryzen 9 3950X, takže lze očekávat, že ten vytvoří další tlak na Intel v případě maloobchodního prodeje a celková obliba procesorů AMD by v něm mohla ještě vzrůst. Intel bude moci v nejbližší době kontrovat leda procesorem Core i9-9900KS s 5GHz turbem všech jader. Generace Comet Lake v případě desktopů je i s 10jádrovým modelem stále očekávána až v příštím roce. 
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC nestíhá vyrábět 7nm čipy, ohrozí to dostupnost produktů AMD? TSMC nestíhá vyrábět 7nm čipy, ohrozí to dostupnost produktů AMD?
Ve světě počítačů PC neexistuje jiná firma než AMD, která by dokázala využít 7nm proces firmy TSMC. Na něm je AMD nyní už v podstatě závislé, a tak se jej přímo dotýká to, jak se TSMC prohýbá pod objednávkami právě na výrobu 7nm čipů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek