www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?

Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
, , aktualita
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
K oblíbeným
reklama
Procesory AMD Ryzen 5 3500X i 3500 by měly nabídnou šest jader bez SMT a dokonce i stejné takty, takže jediná věc, v níž by se měly lišit, je kapacita L3 cache. Ryzen 5 3500X by měl mít 32 MB této paměti, respektive to nejnovější informace potvrzují a zbývá tak zjistit, zda se model Ryzen 5 3500 bude opravdu lišit jen v tom, že sám nabídne 16 MB L3 cache. 
 
 
Na svět se již dostalo video (viz wccftech), v němž je nový Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován. Překvapivého tu není vůbec nic a jde nám spíše jen o potvrzení toho, že tento procesor už je připraven pro vypuštění na trh a to by ve skutečnosti mělo nastat přímo dnes. AMD jej postaví proti modelu Core i5-9400F nebo prostě Core i5-9400. Model F byl vybrán spíše jen kvůli tomu, že nemá aktivované iGPU. 
 
 
Můžeme očekávat, že AMD Ryzen 5 3500X přijde na trh s cenou 150 dolarů a slabší Ryzen 5 3500 by mohl být o 20 či 30 dolarů levnější. Logicky mezi nimi nebude velký rozdíl, když oba nabídnou 6 jader bez SMT a dle očekávání i stejné takty 3,6 až 4,1 GHz. Otázka je, jak moc se projeví u modelu Ryzen 5 3500 poloviční L3 cache a zda bude 3500X stát za příplatek. 
 
AMD zde mluví o 32 MB "Game Cache", která má zajistit svižnější běh her a lze očekávat, že se na to zaměří i testy, až budou oba procesory k dispozici. 
 
 
Samotné video ukazuje pár výsledků s využitím desky MSI B450M Mortar Max a 16 GB DDR4 na 3000 MHz plus GeForce GTX 1660. AMD dokázalo v integrovaném testu utility CPU-Z překonat svého soka od Intelu, přičemž testy tohoto procesoru byly už ověřeny
 
 
Pak tu máme i testy produktivity, kde AMD také vede a nakonec se video týká herních testů, které ale byly vázané spíše na výkon použité karty. Takže není divu, že v Assassin’s Creed Odyssey jde o průměrných 65 FPS a v Shadow of The Tomb Raider 77 FPS, takže z toho se moc nedozvíme. Již dnes by ale mohly být zveřejněny podrobnější testy. 
 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření
Intel dnes prezentoval řadu novinek, z nichž některé jsme již nakousli ráno, ale nyní se už můžeme podívat na celou prezentaci. Půjde o novou výrobní technologii, procesory, grafické čipy, roadmap i pouzdření. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy
Opětovně se objevují informace, že by společnosti Samsung a AMD měly spolupracovat na vývoji mobilních procesorů. Zainteresována by měla být i samotná společnost ARM, na jejíž architektuře by byly takové procesory postaveny.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Windows 10 umožní vybrat si pro každou aplikaci konkrétní GPU v systému Windows 10 umožní vybrat si pro každou aplikaci konkrétní GPU v systému
Screenshot z nastavení nové verze Windows 10 pro Insidery ukazuje na velice zajímavou možnost, kterou si Microsoft pro nás chystá. Jde o přiřazení konkrétního GPU jakékoliv nainstalované aplikaci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
TikTok zneužíval chyby v Androidu, tajně získával MAC adresy uživatelů TikTok zneužíval chyby v Androidu, tajně získával MAC adresy uživatelů
Čínská sociální síť TikTok to má v USA hodně těžké a už brzy zde bude patrně zakázána. To vše má být kvůli špehování uživatelů a zasílání dat do Číny. Nyní vyšlo najevo, že aplikace tajně získávala MAC adresy lidí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů