www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?

Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
, , aktualita
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
K oblíbeným
reklama
Procesory AMD Ryzen 5 3500X i 3500 by měly nabídnou šest jader bez SMT a dokonce i stejné takty, takže jediná věc, v níž by se měly lišit, je kapacita L3 cache. Ryzen 5 3500X by měl mít 32 MB této paměti, respektive to nejnovější informace potvrzují a zbývá tak zjistit, zda se model Ryzen 5 3500 bude opravdu lišit jen v tom, že sám nabídne 16 MB L3 cache. 
 
 
Na svět se již dostalo video (viz wccftech), v němž je nový Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován. Překvapivého tu není vůbec nic a jde nám spíše jen o potvrzení toho, že tento procesor už je připraven pro vypuštění na trh a to by ve skutečnosti mělo nastat přímo dnes. AMD jej postaví proti modelu Core i5-9400F nebo prostě Core i5-9400. Model F byl vybrán spíše jen kvůli tomu, že nemá aktivované iGPU. 
 
 
Můžeme očekávat, že AMD Ryzen 5 3500X přijde na trh s cenou 150 dolarů a slabší Ryzen 5 3500 by mohl být o 20 či 30 dolarů levnější. Logicky mezi nimi nebude velký rozdíl, když oba nabídnou 6 jader bez SMT a dle očekávání i stejné takty 3,6 až 4,1 GHz. Otázka je, jak moc se projeví u modelu Ryzen 5 3500 poloviční L3 cache a zda bude 3500X stát za příplatek. 
 
AMD zde mluví o 32 MB "Game Cache", která má zajistit svižnější běh her a lze očekávat, že se na to zaměří i testy, až budou oba procesory k dispozici. 
 
 
Samotné video ukazuje pár výsledků s využitím desky MSI B450M Mortar Max a 16 GB DDR4 na 3000 MHz plus GeForce GTX 1660. AMD dokázalo v integrovaném testu utility CPU-Z překonat svého soka od Intelu, přičemž testy tohoto procesoru byly už ověřeny
 
 
Pak tu máme i testy produktivity, kde AMD také vede a nakonec se video týká herních testů, které ale byly vázané spíše na výkon použité karty. Takže není divu, že v Assassin’s Creed Odyssey jde o průměrných 65 FPS a v Shadow of The Tomb Raider 77 FPS, takže z toho se moc nedozvíme. Již dnes by ale mohly být zveřejněny podrobnější testy. 
 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí? Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí?
AMD Radeon RX 5500 XT by se měly už brzy dostat do prodeje či alespoň oficiálního předprodeje, přičemž ten neoficiální už v podstatě začal. Můžeme se tak podívat na úvodní nabídku i ceny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army
Společnost HIS v posledních letech u nás v podstatě zmizela z trhu. Přesto produkuje grafické karty i nadále a přichází s novými modely AMD Radeon RX 5700 XT Pink a Blue Army. Netradiční zbarvení plně odpovídá názvu karet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021 AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021
AMD dle nejnovějších zpráv rozhodně nechce na nic čekat a hodlá v roce 2021 vypustit na trh procesory s architekturou Zen 4, které už budou založeny na 5nm procesu. O takovém záměru jsme nicméně už věděli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru
NASA konečně zveřejnila data z prvních dvou průletů sondy Parker Solar Probe kolem Slunce, respektive skrz jeho korónu. Tyto výsledky se už dostaly do několika studií a ukazují na místo vzniku slunečního větru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích
Mozilla se rozhodla stáhnout z nabídky pro webový prohlížeč Firefox rozšíření Avast a AVG. Důvodem je to, že množství a rozmanitost dat, které tato rozšíření sbírala, šlo daleko za hranice tolerance. Doplněno o vyjádření Avastu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů