www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?

Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
, , aktualita
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
K oblíbeným
reklama
Procesory AMD Ryzen 5 3500X i 3500 by měly nabídnou šest jader bez SMT a dokonce i stejné takty, takže jediná věc, v níž by se měly lišit, je kapacita L3 cache. Ryzen 5 3500X by měl mít 32 MB této paměti, respektive to nejnovější informace potvrzují a zbývá tak zjistit, zda se model Ryzen 5 3500 bude opravdu lišit jen v tom, že sám nabídne 16 MB L3 cache. 
 
 
Na svět se již dostalo video (viz wccftech), v němž je nový Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován. Překvapivého tu není vůbec nic a jde nám spíše jen o potvrzení toho, že tento procesor už je připraven pro vypuštění na trh a to by ve skutečnosti mělo nastat přímo dnes. AMD jej postaví proti modelu Core i5-9400F nebo prostě Core i5-9400. Model F byl vybrán spíše jen kvůli tomu, že nemá aktivované iGPU. 
 
 
Můžeme očekávat, že AMD Ryzen 5 3500X přijde na trh s cenou 150 dolarů a slabší Ryzen 5 3500 by mohl být o 20 či 30 dolarů levnější. Logicky mezi nimi nebude velký rozdíl, když oba nabídnou 6 jader bez SMT a dle očekávání i stejné takty 3,6 až 4,1 GHz. Otázka je, jak moc se projeví u modelu Ryzen 5 3500 poloviční L3 cache a zda bude 3500X stát za příplatek. 
 
AMD zde mluví o 32 MB "Game Cache", která má zajistit svižnější běh her a lze očekávat, že se na to zaměří i testy, až budou oba procesory k dispozici. 
 
 
Samotné video ukazuje pár výsledků s využitím desky MSI B450M Mortar Max a 16 GB DDR4 na 3000 MHz plus GeForce GTX 1660. AMD dokázalo v integrovaném testu utility CPU-Z překonat svého soka od Intelu, přičemž testy tohoto procesoru byly už ověřeny
 
 
Pak tu máme i testy produktivity, kde AMD také vede a nakonec se video týká herních testů, které ale byly vázané spíše na výkon použité karty. Takže není divu, že v Assassin’s Creed Odyssey jde o průměrných 65 FPS a v Shadow of The Tomb Raider 77 FPS, takže z toho se moc nedozvíme. Již dnes by ale mohly být zveřejněny podrobnější testy. 
 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala