www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 7 2700X přetaktován na 6 GHz na všech jádrech

Ryzen 7 2700X přetaktován na 6 GHz na všech jádrech
, , aktualita
Je jasné, že nejnovější taktovací král mezi desktopovými procesory AMD je Ryzen 7 2700X. Ten byl nedávno přetaktován téměř na 6 GHz, což je hranice, kterou se nyní podařilo pokořit na Tchaj-wanu. 
K oblíbeným
reklama
Jde samozřejmě ve všech případech o výsledek profesionálního přetaktování s využitím tekutého dusíku. Ještě lepších výsledků by se přitom dalo dosáhnout s tekutým heliem, které má ještě nižší teplotu, ovšem také je výrazně dražší. My budeme mluvit o taktovací události, která proběhla na tchaj-wanské centrále ASUS ROG a zúčastnil se jí také známý Der8auer. Nedávno byl přitom procesor AMD Ryzen 7 2700X přetaktován na 5,88 GHz, takže nechybělo mnoho k dosažení hranice 6 GHz. 
 
 
Der8auer a Neo společně vytvořili taktovací rekord série Ryzen 2000 a měli k tomu k dispozici velkorysé zásoby tekutého dusíku a také to nejlepší, co nabízí pro nové procesory AMD samotný ASUS, čili desku Crosshair VII Hero. Dřívějších 5,88 GHz bylo mimochodem dosaženo na desce od MSI, a to GAMING M7 AC.
 
 
Přetaktovaný AMD Ryzen 7 2700X tak byl vyhnán přesně na 6 GHz, a to na všech jádrech se zapnutým SMT (konfigurace 8C/16T), a to s využitím napětí 1,85 V. S takovou náloží by se s námi procesor chlazen běžným vzduchovým či vodním chladičem rychle rozloučil. Pro Ryzen 7 1800X platí rekord 5,9 GHz, takže je vidět i na tomto příkladu, že nová generace zvládne vyšší takty. Oněch 6 GHz totiž nemusí být konečná.
 
 
Overclockeři také provedli několik testů, ale to už na 5,7 GHz při 1,55 V a s pamětí na napětí 1,95 V, což umožnilo jí nastavit agresivní časování. Ryzen 7 2700X pak dokázal zlomit několik rekordů týkajících se 8jádrových procesorů a dokonce byl v testech i výkonnější než konkurenční 8jádrový Skylake-X, který byl taktován na výrazně vyšších 6,1 GHz. To ostatně ukazuje přiložené video.

Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů