www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 7 2700X přetaktován na 6 GHz na všech jádrech

Ryzen 7 2700X přetaktován na 6 GHz na všech jádrech
, , aktualita
Je jasné, že nejnovější taktovací král mezi desktopovými procesory AMD je Ryzen 7 2700X. Ten byl nedávno přetaktován téměř na 6 GHz, což je hranice, kterou se nyní podařilo pokořit na Tchaj-wanu. 
K oblíbeným
reklama
Jde samozřejmě ve všech případech o výsledek profesionálního přetaktování s využitím tekutého dusíku. Ještě lepších výsledků by se přitom dalo dosáhnout s tekutým heliem, které má ještě nižší teplotu, ovšem také je výrazně dražší. My budeme mluvit o taktovací události, která proběhla na tchaj-wanské centrále ASUS ROG a zúčastnil se jí také známý Der8auer. Nedávno byl přitom procesor AMD Ryzen 7 2700X přetaktován na 5,88 GHz, takže nechybělo mnoho k dosažení hranice 6 GHz. 
 
 
Der8auer a Neo společně vytvořili taktovací rekord série Ryzen 2000 a měli k tomu k dispozici velkorysé zásoby tekutého dusíku a také to nejlepší, co nabízí pro nové procesory AMD samotný ASUS, čili desku Crosshair VII Hero. Dřívějších 5,88 GHz bylo mimochodem dosaženo na desce od MSI, a to GAMING M7 AC.
 
 
Přetaktovaný AMD Ryzen 7 2700X tak byl vyhnán přesně na 6 GHz, a to na všech jádrech se zapnutým SMT (konfigurace 8C/16T), a to s využitím napětí 1,85 V. S takovou náloží by se s námi procesor chlazen běžným vzduchovým či vodním chladičem rychle rozloučil. Pro Ryzen 7 1800X platí rekord 5,9 GHz, takže je vidět i na tomto příkladu, že nová generace zvládne vyšší takty. Oněch 6 GHz totiž nemusí být konečná.
 
 
Overclockeři také provedli několik testů, ale to už na 5,7 GHz při 1,55 V a s pamětí na napětí 1,95 V, což umožnilo jí nastavit agresivní časování. Ryzen 7 2700X pak dokázal zlomit několik rekordů týkajících se 8jádrových procesorů a dokonce byl v testech i výkonnější než konkurenční 8jádrový Skylake-X, který byl taktován na výrazně vyšších 6,1 GHz. To ostatně ukazuje přiložené video.

Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková