www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung má už vyrábět procesory pro nestíhající Intel

Samsung má už vyrábět procesory pro nestíhající Intel
, , aktualita
Dle korejského zdroje Pulse (Maeil Business News Korea) už společnost Samsung vyrábí pro Intel "PC CPU". Důvod může být zřejmý, a sice pokračující nedostatek těchto procesorů na trhu, za což se Intel nedávno omluvil. 
K oblíbeným
reklama
Je pravda, že právě Samsung může Intelu v tuto dobu velice ulehčit, a to z jednoho prostého důvodu. Zatímco sám Intel nestíhá vyrábět a jeho kapacita i po zvýšení nestačí, Samsung jako výrobce především pamětí různých druhů se potýká s přesně opačným problémem. Má tak jistě volné kapacity, které mohou posloužit Intelu a dle korejského serveru Pulse News také slouží. 
 
 
Dozvídáme se tak, že Samsung získal možnost vyrábět PC procesory pro Intel, který přitom měl oslovit ještě společnost TSMC, aby ulevil svým vlastním linkám a dokázal na trh dostat víc procesorů. O takové věci se přitom mluvilo už dříve, ovšem nikdy nebyla potvrzena, takže je možné, že se na ni Intel připravoval či o ní zatím jen uvažoval. Anebo prostě nešlo o procesory, ostatně se mluvilo i o výrobě čipových sad. 
 
Ostatně i v omluvě z pera Michelle Johnston Holthaus z Intelu se píše, že ten se rozhodl více využívat služeb smluvních výrobců počítačových čipů, nicméně to nevypadá, že ti by měli pro něj představovat spásu a rychlé vyrovnání poptávky a nabídky. 
 
Informace o výrobě procesorů Intel firmou Samsung pochází od analytiků v KTB Investment & Securities, kteří také mluví o tom, že v příštím roce nejspíše přijdou další objednávky na výrobu procesorů a zájem mimochodem bude mít i Qualcomm, ale to je v tomto případě vedlejší. 
 
Samsung přitom nyní s Intelem soupeří o pozici světově největšího výrobce čipů, respektive by tyto dvě firmy soupeřily, kdyby se v tomto roce jejich situace tak prudce nelišila. Samsung tak může být v podstatě rád, že nezájem o paměťové čipy alespoň trošku vylepší objednávky Intelu. 
 
A jaké procesory vůbec má Samsung pro Intel vyrábět? To se nedozvíme, ovšem dle informace o CPU pro PC lze mluvit prostě o běžných x86 procesorech řad S, Y, U, či jiných. Logicky by to také měly být ty méně důležité čipy, čili slabší a levnější CPU, zatímco Intel si i sám bude nadále vyrábět výkonnější Core. 
 
 
Zdroj: Pulse News 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala