www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung má už vyrábět procesory pro nestíhající Intel

Samsung má už vyrábět procesory pro nestíhající Intel
, , aktualita
Dle korejského zdroje Pulse (Maeil Business News Korea) už společnost Samsung vyrábí pro Intel "PC CPU". Důvod může být zřejmý, a sice pokračující nedostatek těchto procesorů na trhu, za což se Intel nedávno omluvil. 
K oblíbeným
reklama
Je pravda, že právě Samsung může Intelu v tuto dobu velice ulehčit, a to z jednoho prostého důvodu. Zatímco sám Intel nestíhá vyrábět a jeho kapacita i po zvýšení nestačí, Samsung jako výrobce především pamětí různých druhů se potýká s přesně opačným problémem. Má tak jistě volné kapacity, které mohou posloužit Intelu a dle korejského serveru Pulse News také slouží. 
 
 
Dozvídáme se tak, že Samsung získal možnost vyrábět PC procesory pro Intel, který přitom měl oslovit ještě společnost TSMC, aby ulevil svým vlastním linkám a dokázal na trh dostat víc procesorů. O takové věci se přitom mluvilo už dříve, ovšem nikdy nebyla potvrzena, takže je možné, že se na ni Intel připravoval či o ní zatím jen uvažoval. Anebo prostě nešlo o procesory, ostatně se mluvilo i o výrobě čipových sad. 
 
Ostatně i v omluvě z pera Michelle Johnston Holthaus z Intelu se píše, že ten se rozhodl více využívat služeb smluvních výrobců počítačových čipů, nicméně to nevypadá, že ti by měli pro něj představovat spásu a rychlé vyrovnání poptávky a nabídky. 
 
Informace o výrobě procesorů Intel firmou Samsung pochází od analytiků v KTB Investment & Securities, kteří také mluví o tom, že v příštím roce nejspíše přijdou další objednávky na výrobu procesorů a zájem mimochodem bude mít i Qualcomm, ale to je v tomto případě vedlejší. 
 
Samsung přitom nyní s Intelem soupeří o pozici světově největšího výrobce čipů, respektive by tyto dvě firmy soupeřily, kdyby se v tomto roce jejich situace tak prudce nelišila. Samsung tak může být v podstatě rád, že nezájem o paměťové čipy alespoň trošku vylepší objednávky Intelu. 
 
A jaké procesory vůbec má Samsung pro Intel vyrábět? To se nedozvíme, ovšem dle informace o CPU pro PC lze mluvit prostě o běžných x86 procesorech řad S, Y, U, či jiných. Logicky by to také měly být ty méně důležité čipy, čili slabší a levnější CPU, zatímco Intel si i sám bude nadále vyrábět výkonnější Core. 
 
 
Zdroj: Pulse News 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem
Acer se pochlubil novým herním monitorem, který dostal označení XV272XU a ve svém štíhlém těle nabízí panel od AU Optronics. Ten má nativní rozlišení QHD a dosahuje obnovovací frekvence až 240 Hz.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu
Požadavky na elektroniku, která je určena pro zařízení pohybující se ve vesmírném prostoru jsou pochopitelně výrazně odlišné od toho, co potřebujeme od běžné spotřební elektroniky. My se nyní můžeme podívat na to, jak vypadají takové vesmírné paměti DDR4.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci
Kdo jiný než der8auer by nám měl ukázat, jak to vypadá pod heatspreaderem nových procesorů Intel? Dozvíme se díky tomu přesnou velikost čipu nového Core i9-10900K, zda je připájen a zda je možné chlazení zlepšit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD
Otec zakladatel linuxových systémů Linus Torvalds se rozhodl, že po dlouhých 15 letech je čas na to se rozloučit s platformou firmy Intel a přejít ke společnosti AMD. Torvalds tuto skutečnost oznámil včera společně s Linux Kernel 5.7 RC7.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy
Společnost Samsung stále hraje druhé housle, pokud jde o výrobu počítačových čipů na zakázku, nicméně vedle vedoucí TSMC dokáže také využívat vlastní čipy ve vlastních produktech. A ty bude vyrábět i v nové 5nm továrně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek