www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel bude i nadále největším světovým výrobcem čipů, co to znamená pro Samsung?

Intel bude i nadále největším světovým výrobcem čipů, co to znamená pro Samsung?
, , aktualita
Společnost Samsung dokázala v předchozím roce přerušit čtvrt století nadvládu Intelu coby světově největšího výrobce počítačových čipů, ovšem ten si svou pozici zřejmě vezme zpět a pro Samsung to nevěstí nic dobrého. 
K oblíbeným
reklama
Samsung si loni nakrátko vyzkoušel pozici první firmy v žebříčku největších světových výrobců čipů, jenomže pak přišel propad v zájmu o paměti a Samsung se opět Intelu vzdálil. Ovšem jak jsme se dozvěděli, Samsung se nevzdává a chce investovat přes 100 miliard dolarů do výroby, aby se stal opět jedničkou. Problém je ten, že v nejbližší době se mu to těžko podaří, neboť situace pro něj nevypadá příznivě, zatímco Intel má stále problémy s uspokojením poptávky. 
 
 
Dle společnosti IC Insights je ostatně Samsung na cestě k propadu tržeb z prodeje čipů o 29 procent, za což opět bude moci malý zájem o paměti NAND Flash a DRAM. Nepřekvapivé tak je, že ani SK Hynix a Micron jako další dvě velké společnosti vyrábějící elektronické paměti na tom nebudou dobře a očekávat mohou velké meziroční poklesy tržeb.  
 
Pro Intel to dle IC Insights znamená, že v tomto roce z hlediska tržeb předčí Samsung o 26 procent, což je opravdu prudká změna s ohledem na loňský rok, kdy to bylo naopak o 12 procent ve prospěch Samsungu. 
 
Své dopady to má i na celou světovou špičku největších výrobců čipů. Dozvídáme se, že celkové sečtené tržby patnácti největších firem meziročně klesnou o cca 13 procent a pouze tři se budou moci s jistotou těšit z nárůstu tržeb, a to TSMC, MediaTek a Sony. 
 
Otázka je ale především ta, co pro Intel přinesou příští roky. Během nich očekáváme nástup samostatných GPU Intel, rozšíření výroby 10nm technologií a postupný přechod na 7 nm. Intel se připravuje na využití nových způsobů pouzdření, což bude znamenat kombinování několika čipů na jednom výsledném, a to jak vedle sebe, tak i nad sebou v patrech. Je ale velká otázka, jak tento vývoj bude pokračovat a dá se říci, že Intel je v tomto ohledu na rozdíl od AMD mnohem hůře čitelný. 
 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SiFive připravuje desktopy s procesory RISC-V pro vývojáře SiFive připravuje desktopy s procesory RISC-V pro vývojáře
Řada analytiků dle serveru Tom's Hardware poukazuje na to, že akvizice firmy Arm společností NVIDIA přinutí mnohé firmy k tomu, aby se zaměřily raději na otevřenou architekturu RISC-V. A společnost SiFive tak přichází z dobře načasovaným prohlášením. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600 EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600
Rozlišení 3840 x 1600 se označuje jako UWQHD+, neboť jde o mírně rozšířené 3440 x 1440, jimž disponuje řada nových a převážně herních ultraširokoúhlých modelů. Nový FlexScan EV3895 je však určen především pro práci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek