www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel bude i nadále největším světovým výrobcem čipů, co to znamená pro Samsung?

Intel bude i nadále největším světovým výrobcem čipů, co to znamená pro Samsung?
, , aktualita
Společnost Samsung dokázala v předchozím roce přerušit čtvrt století nadvládu Intelu coby světově největšího výrobce počítačových čipů, ovšem ten si svou pozici zřejmě vezme zpět a pro Samsung to nevěstí nic dobrého. 
K oblíbeným
reklama
Samsung si loni nakrátko vyzkoušel pozici první firmy v žebříčku největších světových výrobců čipů, jenomže pak přišel propad v zájmu o paměti a Samsung se opět Intelu vzdálil. Ovšem jak jsme se dozvěděli, Samsung se nevzdává a chce investovat přes 100 miliard dolarů do výroby, aby se stal opět jedničkou. Problém je ten, že v nejbližší době se mu to těžko podaří, neboť situace pro něj nevypadá příznivě, zatímco Intel má stále problémy s uspokojením poptávky. 
 
 
Dle společnosti IC Insights je ostatně Samsung na cestě k propadu tržeb z prodeje čipů o 29 procent, za což opět bude moci malý zájem o paměti NAND Flash a DRAM. Nepřekvapivé tak je, že ani SK Hynix a Micron jako další dvě velké společnosti vyrábějící elektronické paměti na tom nebudou dobře a očekávat mohou velké meziroční poklesy tržeb.  
 
Pro Intel to dle IC Insights znamená, že v tomto roce z hlediska tržeb předčí Samsung o 26 procent, což je opravdu prudká změna s ohledem na loňský rok, kdy to bylo naopak o 12 procent ve prospěch Samsungu. 
 
Své dopady to má i na celou světovou špičku největších výrobců čipů. Dozvídáme se, že celkové sečtené tržby patnácti největších firem meziročně klesnou o cca 13 procent a pouze tři se budou moci s jistotou těšit z nárůstu tržeb, a to TSMC, MediaTek a Sony. 
 
Otázka je ale především ta, co pro Intel přinesou příští roky. Během nich očekáváme nástup samostatných GPU Intel, rozšíření výroby 10nm technologií a postupný přechod na 7 nm. Intel se připravuje na využití nových způsobů pouzdření, což bude znamenat kombinování několika čipů na jednom výsledném, a to jak vedle sebe, tak i nad sebou v patrech. Je ale velká otázka, jak tento vývoj bude pokračovat a dá se říci, že Intel je v tomto ohledu na rozdíl od AMD mnohem hůře čitelný. 
 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá
Microsoft letos v lednu ukončil rozšířenou podporu operačního systému Windows 7, takže se dalo očekávat, že jeho obliba půjde dolů, jak lidé začnou více přecházet na jiné systémy. Nynáí se můžeme podívat na čerstvá čísla z NetMarketShare. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací
Sociální sítě si s Donaldem Trumpem užijí mnohé. Po jeho výpadech na Twitteru a Facebooku mají s jeho příspěvky problém i na Snapchatu. Agresivní příspěvky amerického prezidenta způsobily, že zmizí z propagované sekce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu
Pokud vás zajímá, jak to asi vypadá v místnosti s instalovaným superpočítačem, pak přesně na takovou (virtuální) prohlídku vás zve společnost AMD. Jde konkrétně o moderní superpočítač Hawk instalovaný v německém Stuttgartu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe
Leaker Momomo_US zveřejnil dvě uniklé roadmap firmy Intel, které ukazují její plány ohledně nových počítačů třídy NUC - Next Unit of Computing. Zajímavé je na nich především to, že ačkoliv zahrnují i Tiger Lake, nefiguruje v nich grafika Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her
Kvalita textur je jeden z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících grafickou stránku her a jejich vylepšením můžeme ze staré hry, nad kterou by už většina lidí ohrnula nos, udělat ještě vizuálně ucházející titul. Právě zde se už často uplatní umělá inteligence.
Včera, aktualita, Jan Vítek