www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel bude i nadále největším světovým výrobcem čipů, co to znamená pro Samsung?

Intel bude i nadále největším světovým výrobcem čipů, co to znamená pro Samsung?
, , aktualita
Společnost Samsung dokázala v předchozím roce přerušit čtvrt století nadvládu Intelu coby světově největšího výrobce počítačových čipů, ovšem ten si svou pozici zřejmě vezme zpět a pro Samsung to nevěstí nic dobrého. 
K oblíbeným
reklama
Samsung si loni nakrátko vyzkoušel pozici první firmy v žebříčku největších světových výrobců čipů, jenomže pak přišel propad v zájmu o paměti a Samsung se opět Intelu vzdálil. Ovšem jak jsme se dozvěděli, Samsung se nevzdává a chce investovat přes 100 miliard dolarů do výroby, aby se stal opět jedničkou. Problém je ten, že v nejbližší době se mu to těžko podaří, neboť situace pro něj nevypadá příznivě, zatímco Intel má stále problémy s uspokojením poptávky. 
 
 
Dle společnosti IC Insights je ostatně Samsung na cestě k propadu tržeb z prodeje čipů o 29 procent, za což opět bude moci malý zájem o paměti NAND Flash a DRAM. Nepřekvapivé tak je, že ani SK Hynix a Micron jako další dvě velké společnosti vyrábějící elektronické paměti na tom nebudou dobře a očekávat mohou velké meziroční poklesy tržeb.  
 
Pro Intel to dle IC Insights znamená, že v tomto roce z hlediska tržeb předčí Samsung o 26 procent, což je opravdu prudká změna s ohledem na loňský rok, kdy to bylo naopak o 12 procent ve prospěch Samsungu. 
 
Své dopady to má i na celou světovou špičku největších výrobců čipů. Dozvídáme se, že celkové sečtené tržby patnácti největších firem meziročně klesnou o cca 13 procent a pouze tři se budou moci s jistotou těšit z nárůstu tržeb, a to TSMC, MediaTek a Sony. 
 
Otázka je ale především ta, co pro Intel přinesou příští roky. Během nich očekáváme nástup samostatných GPU Intel, rozšíření výroby 10nm technologií a postupný přechod na 7 nm. Intel se připravuje na využití nových způsobů pouzdření, což bude znamenat kombinování několika čipů na jednom výsledném, a to jak vedle sebe, tak i nad sebou v patrech. Je ale velká otázka, jak tento vývoj bude pokračovat a dá se říci, že Intel je v tomto ohledu na rozdíl od AMD mnohem hůře čitelný. 
 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance? Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance?
Mnozí zaměstnanci se letos přesunuli domů, aby svým dílem pomohli "zploštit křivku", ovšem zaměstnavatelé leckdy zjistili, že mají jen omezené možnosti, jak kontrolovat jejich produktivitu. Do toho přišel Microsoft. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář