www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung očekává horší než předpokládané hospodářské výsledky, varuje investory

Samsung očekává horší než předpokládané hospodářské výsledky, varuje investory
, , aktualita
Samsung skutečně může očekávat to, že v blízké době ztratí svou nakrátko vybojovanou pozici největšího světového výrobce čipů. Firma již dříve předpokládala prudké snížení výdělku za první kvartál a nyní přidává varování, že ani dané předpoklady nevyjdou.
K oblíbeným
reklama
Už předpoklad finanční situace za první letošní kvartál nebyl pro Samsung moc povzbudivý. Očekávalo se, že provozní zisk firmy klesne v meziročním srovnání o více než polovinu a na vině je jako obvykle obchodní válka mezi USA a Čínou, otázka růstu čínské ekonomiky a vedle toho také samostatně zmiňovaný prudký pokles poptávky po DRAM i jejich cen, což jsou už notoricky známé faktory. 
 
 
Nyní Samsung přidal velice stručné varování, že očekává vyšší než dříve předpokládanou míru poklesu cen hlavních paměťových produktů. To v sobě ukrývá nejen DRAM, ale i NAND, jejichž ceny v poslední době celkově klesají. Projevuje se to i na našem trhu ke všeobecné spokojenosti zákazníků, ale k tomu se dá říci, že ceny pamětí DDR4 ještě stále nejsou tam, kde byly před třemi lety, i když moc k tomu opravdu nezbývá.
 
Pokud se tak 16GB sady DDR4-3200 před rokem prodávaly za více než 5000 Kč a dnes se dají sehnat už za polovinu, je zřejmé, že Samsung jako světově největší výrobce pamětí DRAM na tom musí tratit a vedle něj to samozřejmě bude i SK Hynix a Micron, který už podobné varování vypustil do světa před týdnem. 
 
Mnoho IT hardwarových společností tak bude muset čelit velice slabému nástupu roku 2019, což je nad slunce jasné, když problémy pramení přímo ze samotného trhu, jímž jsou ovlivněni výrobci základních komponent a do toho se přidává ještě Intel se stále nedostatečnými kapacitami 14nm linek, v jehož případě by se měla situace v brzké době spíše zhoršit, než aby se lepšila. 
 
Tvrdý dopad tak postihl či ještě postihne výrobce desek, grafických karet a dalších komponent, samotné firmy AMD a NVIDIA, výrobce pamětí a NAND Flash, takže v podstatě celý trh s PC. Nejlépe tak z toho může vyjít právě Intel, který s odbytem rozhodně nemá problémy a pro AMD budou záchranou jeho úspěšné procesory Zen.
 
Ostatní firmy mohou s nadějí vyhlížet druhou polovinu tohoto roku, kdy se má situace začít zlepšovat a koukat se budou především směrem k Intelu a jeho 10nm procesu, s nímž to však asi bude ještě zajímavé. Namísto či vedle toho může přijít podstatné rozšíření 14nm továren a další příslušná procesorová generace, to teprve uvidíme. Další nadějí je ukončení podpory Windows 7 v lednu 2020, které podpoří přechod na Windows 10 a samozřejmě i hardwarové upgrady. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let
Rossi Lorathio Adams II, známý na sociálních sítích také jako Polo, to trochu přehnal se svou snahou o převzetí zabrané internetové domény. Objednaný útok na vlastníka domény mu vynesl 14 let vězení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků
Na světlo světa se už dostala řada různých druhů umělé inteligence, v jejichž případě jeden neví, zda by měl tvůrcům děkovat, anebo se začít obávat o svou práci. Nyní to mohou řešit 3D grafici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší
Společnost AOC si připravila dva velice podobné herní monitory CU34G2 a CU34G2X. Ty bychom od sebe na první pohled těžko rozeznali, a tak se můžeme podívat do specifikací, které říkají že CU34G2X je o chlup lepší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší? AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší?
Včera jsme se krátce podívali na dvě novinky, které mají nabídnout nové ovladače Adrenalin od společnosti AMD. Jednak to je Integer Scaling, díky němuž AMD dorovná nabídku konkurence, ale pak i Radeon Boost.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC
Server VideoCardz nedávno vypustil do světa zprávu, že brzy v příštím roce máme ještě očekávat nástup grafických karet Radeon RX 5600 a přinejmenším verze XT. Ta by měla zaplnit místo mezi RX 5500 a 5700. 
Včera, aktualita, Jan Vítek