www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung očekává horší než předpokládané hospodářské výsledky, varuje investory

Samsung očekává horší než předpokládané hospodářské výsledky, varuje investory
, , aktualita
Samsung skutečně může očekávat to, že v blízké době ztratí svou nakrátko vybojovanou pozici největšího světového výrobce čipů. Firma již dříve předpokládala prudké snížení výdělku za první kvartál a nyní přidává varování, že ani dané předpoklady nevyjdou.
K oblíbeným
reklama
Už předpoklad finanční situace za první letošní kvartál nebyl pro Samsung moc povzbudivý. Očekávalo se, že provozní zisk firmy klesne v meziročním srovnání o více než polovinu a na vině je jako obvykle obchodní válka mezi USA a Čínou, otázka růstu čínské ekonomiky a vedle toho také samostatně zmiňovaný prudký pokles poptávky po DRAM i jejich cen, což jsou už notoricky známé faktory. 
 
 
Nyní Samsung přidal velice stručné varování, že očekává vyšší než dříve předpokládanou míru poklesu cen hlavních paměťových produktů. To v sobě ukrývá nejen DRAM, ale i NAND, jejichž ceny v poslední době celkově klesají. Projevuje se to i na našem trhu ke všeobecné spokojenosti zákazníků, ale k tomu se dá říci, že ceny pamětí DDR4 ještě stále nejsou tam, kde byly před třemi lety, i když moc k tomu opravdu nezbývá.
 
Pokud se tak 16GB sady DDR4-3200 před rokem prodávaly za více než 5000 Kč a dnes se dají sehnat už za polovinu, je zřejmé, že Samsung jako světově největší výrobce pamětí DRAM na tom musí tratit a vedle něj to samozřejmě bude i SK Hynix a Micron, který už podobné varování vypustil do světa před týdnem. 
 
Mnoho IT hardwarových společností tak bude muset čelit velice slabému nástupu roku 2019, což je nad slunce jasné, když problémy pramení přímo ze samotného trhu, jímž jsou ovlivněni výrobci základních komponent a do toho se přidává ještě Intel se stále nedostatečnými kapacitami 14nm linek, v jehož případě by se měla situace v brzké době spíše zhoršit, než aby se lepšila. 
 
Tvrdý dopad tak postihl či ještě postihne výrobce desek, grafických karet a dalších komponent, samotné firmy AMD a NVIDIA, výrobce pamětí a NAND Flash, takže v podstatě celý trh s PC. Nejlépe tak z toho může vyjít právě Intel, který s odbytem rozhodně nemá problémy a pro AMD budou záchranou jeho úspěšné procesory Zen.
 
Ostatní firmy mohou s nadějí vyhlížet druhou polovinu tohoto roku, kdy se má situace začít zlepšovat a koukat se budou především směrem k Intelu a jeho 10nm procesu, s nímž to však asi bude ještě zajímavé. Namísto či vedle toho může přijít podstatné rozšíření 14nm továren a další příslušná procesorová generace, to teprve uvidíme. Další nadějí je ukončení podpory Windows 7 v lednu 2020, které podpoří přechod na Windows 10 a samozřejmě i hardwarové upgrady. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek